Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

sunt bune stickurile hama?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Nici nu stiam ca fac aia si stick-uri. Astept stick-ul utok Dorel, pentru santieristi.

#38
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

 abulafius43, on 27 iunie 2017 - 20:59, said:

apropo de hama am inteles ca stickurile sunt proaste dar un vecin mi-a zis ca are un incarcator hama de smartfon si-l tine de peste 1 an f. probleme in timp ce 2 incarcatoare samsung s-au stricat in cateva luni deci concluzia e ca hama bate samsung in ce priveste incarcatoarele
concluzia e sa nu te iei dupa experienta unei persoane.
sunt sigur ca e pur noroc ca nu i s-a stricat si ala.

ca idee hama nu PRODUCE nimic. ei comanda din china "un incarcator" pe care isi scriu numele (defapt le cer chinezilor sa scrie). atat.
nu proiecteaza nimic, nu produce nimic.

cumparand de la ei e un fel de loterie: daca ai noroc ca ei sa fi comandat de la un chinez care produce chestii mai ok sau de la un chinez care produce rahaturi.

tocmai din cauza asta nu se recomanda hama: nu stii niciodata ce e in spate...

#39
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Ca si "olviu'.

#40
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 abulafius43, on 27 iunie 2017 - 13:25, said:

vad ca n-ati inteles eu nu vreau sa iau un stick pt date importante ci doar pt testare linux si nici de mare capacitate 8 gb e suficient. am intrebat de hama pt ca vreau totusi ceva care sa tina un timp cel putin pana ma satur sa testez linux. asta-i tot.
Cu linux pe stick nu poţi face testare-linux ci doar probă. Pentru testare e mai potrivit în maşina virtuală, chiar cu 2GB de RAM.
Sau poţi folosi ubuntu-portable care merge în windoze fără maşina&disk virtual.

#41
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

 Bombalurina, on 28 iunie 2017 - 11:02, said:

Ca si "olviu'.
sau Lenevo

#42
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
La Lenovo gresesti. Lenovo au cumpărat  „ know-how-ul celor de la IBM si pt alte dispozitive folosesc, ca si toată lumea, uzinele celor de la foxcom.  Ca fac si lucruri proaste....asa e peste tot. Inclusiv la „ifon”.

Edited by orlandobarbulescu, 28 June 2017 - 13:34.


#43
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,342
  • Înscris: 26.02.2008
Hama este, e adevărat, un integrator de produse după specificațiile celor ce comandau produse , în regim OEM, de la ei. Pentru firme mari, precum Apple, Dell, integrau periferice de calitate. Încet , încet, au pierdut contractele și încercă să supraviețuiască ca și toate celelalte firme...prețuri mici; calitate pe măsura.

In memorii de fapt sun doar câteva firme  producătoare, și câteva ce produc controlerele. Restul cumpără VAF-urile și le asamblează cu nume propriu.

Edited by orlandobarbulescu, 28 June 2017 - 14:54.


#44
Costin8906

Costin8906

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.05.2017

 abulafius43, on 27 iunie 2017 - 12:47, said:

de cand un prieten mi-a aratat linux pe sistemul lui m-a apucat si pe mine nebunia sa incerc linuxul sa vad cum e pe viu. bineinteles nu-l instalez doar il rulez live si pt asta vreau sa-mi iau un stick usb de 8 gb cat mai ieftin dedicat doar pt testarea linux. vad la altex ca sunt stickuri hama sunt ieftine dar am auzit ca marca asta nu-i buna si nu vrau sa iau ceva ce se strica a 2-a zi dupa cumparare.
deci cum sunt stickurile hama?


Am de 2 ani aproape stick hama de 64 Gb si nu am avut probleme.

Edited by Costin8906, 19 July 2017 - 17:51.


#45
Assur

Assur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 14.07.2017
Niste gunoaie...am aruncat un Hama de 8GB desi era "bun", viteza incredibil de mica, nu se putea folosi la nimic, nici mp3-urile nu puteau fi citite de pe el de casetofonul masinii, o porcarie!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate