Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13283 răspunsuri în acest subiect

#7759
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.937
  • Înscris: 28.09.2017
DiselCRDI - Am un coleg care a ales această variantă cu lipsă semnal și nu primește(primea) toate apelurile.
Alegând "întotdeauna" nu riști sa pierzi apelurile, fie ele și bip-uri (dacă îți vine să crezi că în 2018 unele persoane mai folosesc și acest mod de contact, cică să nu consume din nelimitat ).

Editat de A-ONE, 14 iunie 2018 - 18:13.


#7760
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 28.04.2010
Eu, așa am redirecționarea și nu am probleme.
Dacă încerci să activezi, în paralel, și alte tipuri de redirecționări, da, nu merge.

#7761
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.630
  • Înscris: 05.11.2005
Incerc ce a zis diesel deoarece nu vreau sa redirectionez totul.

#7762
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.426
  • Înscris: 28.04.2010
Atenție să dezactivezi orice alt tip de redirecționare astfel încât să nu rămână activă decât redirecționarea "when not available"! :)

Eu folosesc așa de ani de zile!

#7763
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.937
  • Înscris: 28.09.2017

View Postvalyvis10, on 14 iunie 2018 - 18:44, said:

Incerc ce a zis diesel deoarece nu vreau sa redirectionez totul.

Alegerea îți aparține, eu sunt nevoit 8 ore să-mi activez această modalitate pe care am expus-o.


#7764
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.630
  • Înscris: 05.11.2005
Am înțeles dar eu am semnal permanent, mai putin atunci cand sunt în convorbire pe simul orange.

#7765
andydor

andydor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 79
  • Înscris: 28.06.2012
Salut. Am un Samsung Galaxy A5 2017, cu Android 8.0. Volte este activ in setari, dar nu imi apare iconita. Trebuie sa bag sim-ul intr-un S8, spre exemplu, pentru a mi se activa? Sau ar fi mai simplu sa ma duc la ei si mi-l activeaza?
Multumesc anticipat :)

#7766
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.021
  • Înscris: 16.09.2008

View Posteasy90rider, on 14 iunie 2018 - 18:02, said:

VoWiFi mai merge in Roaming?
Da, pe Digi merge.
Pe Orange nu merge, e restrictionat pe IP-uri din Romania. Am facut hotspot de pe telefonul de la job (Vodafone) si s-a conectat imediat.

Fișiere atașate



#7767
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.773
  • Înscris: 08.01.2012
Am incercat și eu ce a zis colegul valvys10. M-am sunat pe numarul de Orange de pe telefonul sotiei si apoi m-am sunat pe numarul de Digi de pe fix.
Cred ca am facut vreo 20 de incercari. Concluzia este ca, aleator auzi vocea suava care-ti zice ca "Linia apelata este momentan ocupata, va rugam reveniți...".
Cand suna, cand intra mesajul, e total aleator. Am incercat si de pe VoLTE si de pe VoWiFi si parca rata de nereusita e mai mare pe VoWiFi deși nu vad nicio legătură.
Terminalul folosit este un Huawei P10.
De pe 3G a mers intotdeauna, niciodată n-a intrat mesajul.

View PostSwagger, on 11 iunie 2018 - 22:49, said:

Doar eu am avut probleme pe VoWIFI astazi? S-a tot deconectat si trecea pe VoLTE, chiar daca semnalul WIFI era -60dBm. Conexiunea de internet din spatele routerului wifi era desigur to DIGI.

Vezi că acolo este posibil sa fie și din cauza conexiunii fixe. Adica, in momentul când netul fix este down comutarea se face automat în VoLTE. E posibil sa fi avut ceva lucrari în zona pe rețeaua fixa și de acolo deconectările repetate.

#7768
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postkatti, on 15 iunie 2018 - 00:50, said:


Da, pe Digi merge.
Pe Orange nu merge, e restrictionat pe IP-uri din Romania. Am facut hotspot de pe telefonul de la job (Vodafone) si s-a conectat imediat.
La Orange nu a mers niciodată în afara țării!

#7769
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.678
  • Înscris: 06.03.2004
E jale  cu VoLTE in București!
Se aude întrerupt în condiții de semnal maxim,în mașină,pe stradă.In multe zone ale orașului nu am putut purta o convorbire că lumea de câteva zile.
Sper sa fie din cauza lucrărilor,dar chiar și așa e foarte deranjant.
Cu toată simpatia, m+am enervant azi cat pentru un an.Dezactivez VoLTE,crapă convorbirea și pe 3G.
Înțeleg că se fac modificări în rețea,dar pe voce e praf și pulbere in București.
Sincer,vad un regres per total de cand s-au apucat de modificări deși viteza la net a crescut,pica vocea intr-o veselie.
Aș înțelege probleme punctuale,dar când mă plimb prin tot orașul și nu merge bine deja e prea mult.
Doua numere zboară din rețea și probabil că vin înapoi cand se va stabiliza treabă.

Editat de clader, 15 iunie 2018 - 18:40.


#7770
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 393
  • Înscris: 24.03.2006
Mie de azi de dimineață nu imi mai merge VoWiFi. Voi aveți probleme? Am un Huawei Mate 10 Pro.


#7771
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.678
  • Înscris: 06.03.2004
Merge.Restart la telefon.

#7772
fuji

fuji

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 393
  • Înscris: 24.03.2006
Da, a mers cu restart router.

#7773
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 398.284
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu am avut azi ceva probleme cu VoLTE: se auzea întrerupt, iar apoi apelul se inchidea, sau se inchidea direct la cca 10 secunde dupa ce se conecta.

Mai mult in seara asta nu ma mai conectam deloc pe LTE automat, conextarea puteam sa o forțez doar daca dezactivam datele, iar cand incercam sa fac trafic, ma arunca inapoi in UMTS.

#7774
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.869
  • Înscris: 26.02.2010
Volte da rateuri la greu și prin tara, un coleg cu J3, a avut multe apeluri ratate, cand nu dădea de el, îl suna pe Telekom. A zis ca își porteaza numărul în Telekom, satul de apeluri ratate și lipsa semnal în multe zone din tara.

#7775
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 213
  • Înscris: 18.04.2005
Cativa useri au anuntat ca de 2 zile au inceput sa vina update-urile de Android Oreo pt. S7 Edge luate la liber din Romania..... se pare ca nu s-au trimis la toti utilizatorii deodata.... nu a primit nimeni de aici notificare? Un VOLTE mic pe ele pt. Digi....... ceva ?   Posted Image

https://www.gadget.r...-inca-asteptat/
(la comentarii.... )

Fișiere atașate


Editat de bughybughy, 16 iunie 2018 - 10:03.


#7776
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
A venit update ptr multe CSCuri in afara de ROM, ptr ROM se mai asteapta si se mai spera cateva zile :) . Setarile Digi sunt in ROM.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate