Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13283 replies to this topic

#5185
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
A zis cineva ceva de cotet? Nu stiu dar nu vad ceva gaini pe aici !
Colegi va considerati gaini? Sau locuiti in cotet?
So, asteptam sa vedem daca ii merge colegului volte cum zice sefu" de arie ....

Cat tupeu frate pe unii, cat tupeu!

Edited by porcusoru, 15 December 2017 - 16:39.


#5186
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Auzi, nu vrei sa te duci tu acasă și să faci ordine acolo? Este al 3lea mail la care in sfârșit răspunde ceva legat de VoLTE.
Răspunsul este unul general dat la toată lumea iar limba engleza cu siguranță că o vorbesc mai bine decât tine.
Ce este mai trist insa este că ești arogant și prost crescut și pe astea e greu sa le mai schimbi după o anumită vârstă.



Thank you for getting back to us. Jamie here. I do appreciate your confirmation and feedback. My apologies for the first response. To answer your inquiry, our very own OnePlus devices are factory unlocked and it works with major network service providers that are able to provide service ranging from 2G to 3G to 4G/LTE. You can check by using this link below for further references:

• https://oneplus.net/ro/5t (you can check it in Specs Tab > Connectivity > Check carrier compatibility)

• https://willmyphonework.net/

I hope that this helps and should you have anything else to ask, please let me know.

Regards,

Jamie
OnePlus Customer Support

View Postporcusoru, on 15 decembrie 2017 - 16:38, said:

A zis cineva ceva de cotet? Nu stiu dar nu vad ceva gaini pe aici !
Colegi va considerati gaini? Sau locuiti in cotet?
So, asteptam sa vedem daca ii merge colegului volte cum zice sefu" de arie ....

Cat tupeu frate pe unii, cat tupeu!

Nu este tupeu este nesimțire, dar nah, daca te uiți la parlamentarii noștri (in frunte cu Niculicea) apoi ce pretenție sa mai ai de la unul care face pe zmeul pe net... Era de așteptat... Daca unul își dă cu părerea avizat (sau nu, după caz) pe un forum de la o vreme I se pare că este depozitarul adevărului absolut și împărțitorul dreptăți și trosnește in stânga și dreapta. Ar fi bine sa stea in banca lui daca nu știe să vorbească.

Edited by PORTOCAL, 15 December 2017 - 18:03.


#5187
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
am s7 edge duos, am pus softul ROM, stock nu merge volte de la digi, cartela a fost in s8, s8+ si s8+ duos si a mers volte foarte bine.

#5188
bluelaser

bluelaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 02.03.2006
@Portocal
Nu te supara, dar SethNY a pus ceva pe masa legat de acest topic.

Poate ca are un stil mai direct, insa nu-i nevoie sa ne reamintesti de fiecare data cand cineva te supara ca tu esti mai educat si civilizat!

Edited by bluelaser, 15 December 2017 - 18:49.


#5189
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Ba chiar că da. Pentru că de fiecare data tine sa   jignească. Daca pentru tine ăla este stil direct (ex cotet) pentru mine nu este. La fel că și aluziile la limba engleza. Daca are chef să aibă un stil direct, foarte bine, sa o facă cu cine ii permite.
Argumentul "a pus pe masa" e chiar stupid: incepem că ăia care spuneau a furat dar a făcut și lucruri bune. Ce are una cu alta? Wtf

Edited by PORTOCAL, 15 December 2017 - 19:07.


#5190
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Atata tam-tam pentru un amarat de VoLTE / VoWIFI, e clar ca, va merge doar atunci cand DIGI va trimite catre producatori setarile de Vo LTE / WIFI, ce este asa greu de inteles?





EDIT: Daca te crezi educat , lasa sa zica ce vrea , daca el asta crede , dai dovada ca nu esti ceea ce zice el;)

Edited by Gotyc, 15 December 2017 - 19:06.


#5191
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
@Florin_lou pai nu zicea sefu" acestei arii ca merge? Ma rog , aici nu a mai nimerit-o si nici nu au mai fost tutoriale de pe xda sa il ajute!

View Postbluelaser, on 15 decembrie 2017 - 18:48, said:

@Portocal
Nu te supara, dar SethNY a pus ceva pe masa legat de acest topic.

Poate ca are un stil mai direct, insa nu-i nevoie sa ne reamintesti de fiecare data cand cineva te supara ca tu esti mai educat si civilizat!
Ce tot a pus pe masa? Fisierele csc au fost date de catre alt user nu de catre el, iar procedura era deja facuta pe xda decat a fost tradusa si pusa aici!
Mai departe, da a fost ok din partea lui ca a pus procedura transcrisa de pe xda dar asta nu inseamna ca trebuie sa raspunda si sa astepte ridicarea unei statui!
Deci hai sa fim seriosi acum...

Edited by porcusoru, 15 December 2017 - 19:09.


#5192
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
@porcusoru Nu are niciun sens, fiind acelasi soft de ce ar merge pe duos si nu pe single? Nu stiu de ce va asteptati sa mearga. Daca era soft diferit mai intelegeam, dar cu ce e diferit softul ROM daca il pui pe S7 duos?

#5193
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostGotyc, on 15 decembrie 2017 - 19:05, said:

Atata tam-tam pentru un amarat de VoLTE / VoWIFI, e clar ca, va merge doar atunci cand DIGI va trimite catre producatori setarile de Vo LTE / WIFI, ce este asa greu de inteles?





EDIT: Daca te crezi educat , lasa sa zica ce vrea , daca el asta crede , dai dovada ca nu esti ceea ce zice el;)
Da, atata tam-tam deoarece pe acest topic uni vor statui pentru anumite aspecte! Asta este, daca aici este asa dar in viata reala!

View Postalex_bv2001, on 15 decembrie 2017 - 19:09, said:

@porcusoru Nu are niciun sens, fiind acelasi soft de ce ar merge pe duos si nu pe single? Nu stiu de ce va asteptati sa mearga. Daca era soft diferit mai intelegeam, dar cu ce e diferit softul ROM daca il pui pe S7 duos?
Da nu ma astept sa mearga! Stiam ca nu merge. Doar am vrut sa arat altceva! Pentru asta omul mai merita inca o serie de aplauze si inca o statuie ridicata pe aceasta arie!

P.S Am o informatie insa nu zic ca este 100% reala! Se pare ca digi si samsung lucreaza la s7/edge .... Posibil ca in februarie sa avem volte si vowifi si pe s7/edge..
Ma repet inca nu stiu cat de adevarat informatia insa ma mai interesez si revin cu detalii!

Edited by porcusoru, 15 December 2017 - 19:19.


#5194
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Da , nu zic, dar el isi traieste visul , a atins si el putin marea cu degetul si e bun, bravo lui, si eu daca aveam SIM activat si telefoane disponibile obligat ca incercam pe toate chiar daca pierdeam garantia..

#5195
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Eu am activat doua simuri in ZTE dar după nu a mai mers, ceea ce este ciudat. Am sa mai incerc săptămâna viitoare.

Că sa închid subiectul anterior: OP a dar un raspuns standard (întreabă la operator nu la noi) asta pentru cei care consideră că nu știu limba engleza. Așa, probabil că băiatul in confuzia lui nici nu a făcut vreun "escalation" sau ceva. Am de gând să îi contactez și pe chat. De regulă sunt destul de săritori.

Edited by PORTOCAL, 15 December 2017 - 19:27.


#5196
fun4you73

fun4you73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.08.2006
am terminat de pus noul csc rom de s7 pe s7 duos si nu merge volte...

#5197
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013

View Postporcusoru, on 15 decembrie 2017 - 19:12, said:

Da, atata tam-tam deoarece pe acest topic uni vor statui pentru anumite aspecte! Asta este, daca aici este asa dar in viata reala!


Da nu ma astept sa mearga! Stiam ca nu merge. Doar am vrut sa arat altceva! Pentru asta omul mai merita inca o serie de aplauze si inca o statuie ridicata pe aceasta arie!

P.S Am o informatie insa nu zic ca este 100% reala! Se pare ca digi si samsung lucreaza la s7/edge .... Posibil ca in februarie sa avem volte si vowifi si pe s7/edge..
Ma repet inca nu stiu cat de adevarat informatia insa ma mai interesez si revin cu detalii!
Si eu am auzit ca din februarie ar veni si pe S7, dar nu e sigur si n-avea rost sa mai scriu aici sa-mi sara altii in cap..

#5198
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006
Pai 4X e MTK sau SD? Eu am un Redmi Note 4 care e MTK

Edited by PORTOCAL, 15 December 2017 - 20:37.


#5199
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Cred că  nu mai astept februarie, o să-mi iau un Mate 10.

#5200
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View PostFlorin_lou, on 15 decembrie 2017 - 20:36, said:

Cred că  nu mai astept februarie, o să-mi iau un Mate 10.
Vezi sa fie Pro

#5201
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 10.07.2011
redmi note 4x mtk decacore

View PostPORTOCAL, on 15 decembrie 2017 - 20:24, said:

Pai 4X e MTK sau SD? Eu am un Redmi Note 4 care e MTK
Si merge?

#5202
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Pe MTK tot ce poti incerca e sa iei aplicatia MTK Engineering si la IMS pe acolo sa alegi profilul VOLTE ERICSSON, alte solutii nu cred ca sunt.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate