Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Oferta McDonalds Inselatorie

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
vlad444

vlad444

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2017
Salut !

In aceasta luna este o noua oferta la McDonalds unde la orice meniu mare comandat primesti 1 "zambet" iar la 3 "zambete" iti poti lua un meniu mare gratis. Am strans 3 "zambete" ( Managerul are un fel de cod caruia tu ii faci poza cu telefonul si ti se inregistreaza zambetele in aplicatia McDonalds ). Cand m-am dus la ei astazi, mi-au spus sa le arat bonurile de la cele 3 meniuri mari comandate drept dovada insa nu mi-a spus nimeni ca aveam nevoie de bon si nu cred ca cineva pastreaza bonuri pe perioada de o luna. Nici la ei in anunt nu este specificat acest lucru iar managerul mi-a spus ca este specificat in regulamentul evenimentului asa ca m-am documentat si citez:

Quote

5.2.4. Pentru validare si ridicare premiu, castigatorul este obligat sa furnizeze un act de identitate insotit
de dovada colectarii codurilor in aplicatia mobila. De asemenea, castigatorul este obligat sa semneze un
document pus la dispozitie de catre Organizator care sa ateste ca a ridicat premiu

In regulamentul de mai sus, este specificat ca ai nevoie doar de actul de identitate si de dovada "zambetelor" in aplicatia mobila, nu specifica niciun bon! In al doilea rand, anumiti prieteni de-ai mei nu aveau varsta de 18 ani (3.1. Campania se adreseaza oricarei persoane fizice care a implinit varsta de 18 ani la data participarii, cu
domiciliul stabil sau resedinta in Romania.), nu aveau bon, nu le-au cerut niciun act de identitate si nu au semnat nimic care sa ateste ca au ridicat premiul.Norocul lor ca la casa era personal in varsta care nu a bagat de seama.

Nu vreau sa par muritor de foame, nu plang pentru 3 "zambete" insa manevre de genul in care te pune sa le faci vanzare si nu specifica nici in regulament si nici in anunt prezentarea cu bonul, sunt inselatorii care ma calca pe nervi. Ce se poate face dpdv legal?

Regulamentul concursului

Multumesc frumos!

#2
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007
il dai in judecata.
Sau mergi cu "baietii" peste el.Posted Image

Edited by dan1980_25, 12 June 2017 - 13:59.


#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
descarca regulamentul sau print screen

#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Nimic. Sesizare la McDonald's pe Facebook și eventual veți primi un voucher/alt cadou pentru neplăcerile cauzate.

În rest, nu-i nici o înșelătorie, ci un manager cretin, că mie nici măcar buletinul nu mi l-au cerut la Cluj când mi-am luat meniul gratuit. Nu este nici pe departe o practică deceptivă sistematică.

#5
vlad444

vlad444

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2017

View PostLex404, on 12 iunie 2017 - 14:01, said:

Banuiesc ca la 30 de zambete faci diabet.





Ai o problema de intelegere a limbii romane.
Vor dovada CUM ai bagat zambetele in aplicatie Posted Image

Codurile alea de scanat erau pe bonuri? daca da, atunci mai mult ca sigur. Nu iti cere dovada zambetelor, numarul de zambete din aplicatie, etc. Iti cere dovada colectarii (codurilor) in aplicatie.

A colecta =  a aduna.

Cum?

Codurile nu sunt tiparite pe bon. Nu sunt alcatuite din cifre/litere, e un fel de legitimatie pe care o poarta mangerul si tu o scanezi cu telefonul. Ei vor bonurile sa vada ca ai comandat 3 meniuri mari. Daca e sa o luam asa, pot cere bonurile altora de la masa care nu mai au nevoie de el...

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
Pai ei chiar vor o dovada ca nu ai fraudat.

Cand ajungi la Mc, baga mana in tomberonul ala si scoate 3 bonuri :lol:



(ps. mi-am adus aminte de o faza similara de pe vremea cand eram in EVS. Aveam bani decontati de EU dar erau folosibili doar pentru alimente, etc. Asa ca noi luam bonuri de la Carrefour/ Cora ca sa acoperim diferenta, le stampilam si aia era :lol: Ce vremuri... )

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015
Normal ca-ti trebuie bonul, cum dovedesti ce ai comandat?

#8
vlad444

vlad444

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.06.2017

View PostLex404, on 12 iunie 2017 - 14:14, said:

Pai ei chiar vor o dovada ca nu ai fraudat.

Cand ajungi la Mc, baga mana in tomberonul ala si scoate 3 bonuri Posted Image



(ps. mi-am adus aminte de o faza similara de pe vremea cand eram in EVS. Aveam bani decontati de EU dar erau folosibili doar pentru alimente, etc. Asa ca noi luam bonuri de la Carrefour/ Cora ca sa acoperim diferenta, le stampilam si aia era Posted Image Ce vremuri... )

Asta voi face, multumesc de sfat! Posted Image

View Postslai, on 12 iunie 2017 - 14:15, said:

ce idiotenie. managerul ala e un fel de statuie care trebuie sa stea sa-l scaneze toti clientii?

Cam asa ceva! Este un sistem foarte prost pus la punct. Personalul este anti tehnologie si se uita ca vitelul la poarta noua cand le arati telefonul, 50% din personal nici nu a auzit de oferta si iti accepta fara bon si fara niciun document de semnat. Posted Image

View PostTsunnnami, on 12 iunie 2017 - 14:15, said:

Normal ca-ti trebuie bonul, cum dovedesti ce ai comandat?

Atata timp cat "zambetele" sunt scanate de catre manager si le ai stocate in aplicatie, nu stiu ce ar mai trebui sa dovedesc... Nu era mai usor daca dovedeam doar cu 3 bonuri, fara zambetele astea stupide sa se complice lumea atat?Sau e facut special sa le downloadezi si aplicatia McDonalds, sa mai faca si ei un banut Posted Image

#9
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017
Tot gunoiu' se aduce la McDonald's, iar mai apoi se transforma in mancare.

Edited by sSorsy, 12 June 2017 - 18:55.


#10
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

View Postvlad444, on 12 iunie 2017 - 14:30, said:

Atata timp cat "zambetele" sunt scanate de catre manager si le ai stocate in aplicatie, nu stiu ce ar mai trebui sa dovedesc... Nu era mai usor daca dovedeam doar cu 3 bonuri, fara zambetele astea stupide sa se complice lumea atat?Sau e facut special sa le downloadezi si aplicatia McDonalds, sa mai faca si ei un banut Posted Image


Asta face un manager? Scaneaza zambete?
:lol:

Vrei Mc, joci dupa regulile lor

#11
biancawild

biancawild

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.04.2017
Incearca la un alt Mc Donald's. Cu siguranta vei reusi, asa am procedat eu pentru verisoara mea. Iesisem in oras cu colegii si pentru ca noi toti nu prea mancam de fel, am profitat de oferta si i-am luat ei. Imi aduc aminte ca la Brancoveanu fusesem. Nu ai nevoie de bon fiscal si nici de aplicatie. Cele 3 zambete ce se ofera fiecare pentru un meniu achizitionat de la ei. :) Deci, in concluzie, e musai sa incerci la altul! Bafta!

#12
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
Mai mancam cam o data pe luna la ei pana sa treaca la rusi. Le.am spus good bye si nu le duc dorul. :) Sunt o gramada de alte burgerii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate