Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare auto nouă sau SH, 80k-100k

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
Voi încă nu v-ați prins? :)

#92
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Cred că-i ceva studiu social de uz propriu :D Dar e ca atunci când eram mici și ne gândeam la ce masina ne-am lua dacă am avea un milion de dolari (asta era pe vremea mea)

#93
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014

View PostOriginalCopy, on 09 iunie 2017 - 18:25, said:

Nu mă pricep la mașini, am venit să întreb specialiștii ariei, și sunt acuzat de trolling.
In cazul asta e buna oricare pentru tine, nu o sa sesizezi diferente, poate doar site-ul Range Rover sa mearga mai greu decat cel Porche? Ca masina oricum n-o iei ... mai bine mergi in Seychelles si la iarna si iti iei un Duster.

#94
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru mine ar fi urmatoarele:
1. Tesla S
2. Porsche Panamera
3. Range Rover

Daca as avea mai multi bani, l-as pune pe sofer sa aleaga ce masina sa conduca :D

#95
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006

View PostOriginalCopy, on 11 iunie 2017 - 13:32, said:

Ar insemna sa renunt la vacanta in Seychelles, nu cred ca merita pentru o masina. Mai bine mai pun deoparte cateva luni.

Deci esti troll 100%.
Uite aici revelion in Seychelles la 2.747euro. Sa zicem 2 persoane, plus alte luxuri + alte brizbrizuri tot nu ajungi la 20.000 euro pt 2 persoane. (deci daca dispui doar asa la plesneala 100.000 euro atunci 20.000euro nu se mai pune...

View PostOriginalCopy, on 09 iunie 2017 - 15:18, said:

Ar fi amuzant dacă ar fi adevărat.

Însă dispun de această sumă și vreau să o investesc într-o mașină.
(daca vrei investitie intr-o masina, atunci cumperi o serie limitata de la Ferrari, Lamborghini, Porsche, Tesla, etc etc....pe care il vinzi peste 20-50 de ani. Asa de investitie de bani. Tii masina in garaj si il stergi de praf).
In asemenea caz, cum dispui nu mai este o investitie de bani. Doar arunci bani pe geam, pentru distractie, placere.
Iar noi nu avem de unde sa stim ce inseamna pentru tine distractie, placere.
Poate iti place un SUV mare cu 2-4-5-7 locuri.
Iti place masina de teren offroad preparat.
Poate iti place un decapotabil.
Poate iti place un coupe.
Poate vrei un autobuz sa iti iei toti prietenii in excursii.
Poate vrei o masina sa iesi in evidenta.
Poate vrei o masina sigura si totusi sa iti ofere siguranta si discretie...
Sunt fel si fel de criterii...
Fiecare gandeste altfel...

Scuza-ma dar esti la trolleala la maxim.
E ca si cum a-si cere sfat cam am 1Milion de Euro si ce fel de casa sa imi fac.
Dar nu specific locatia (mare sau munte), daca doresc piscina, daca doresc 1-3-nspe camere, sa fie dotat fiecare camera cu nu stiu ce...
Daca sa aiba heliport sau nu...
sa aiba crama cu vin innobilat...
sa aiba teren de tenis
sa aiba pationar...
eu mai stiu ce....

ai aruncat si tu la prosteala un topic si ai scris la urma arogant  "argumenteaza".

Poate tie iti place ciorba de perisoare si eu sunt doar vegetarian. Degeaba incerc sa argumentez ca nu are sensul..
.
Chiar imi pare rau ca mi-am pierdut timpul sa iti explic... (si nu stiu daca a meritat).

#96
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postdjxhouse, on 12 iunie 2017 - 21:07, said:

Deci esti troll 100%.
Uite aici revelion in Seychelles la 2.747euro. Sa zicem 2 persoane, plus alte luxuri + alte brizbrizuri tot nu ajungi la 20.000 euro pt 2 persoane. (deci daca dispui doar asa la plesneala 100.000 euro atunci 20.000euro nu se mai pune...
Poate o sa ma duc si de revelion undeva la mare, dar pentru vara am rezervat https://booking.rest...sea=1&aid=75265

View Postdjxhouse, on 12 iunie 2017 - 21:07, said:

(daca vrei investitie intr-o masina, atunci cumperi o serie limitata de la Ferrari, Lamborghini, Porsche, Tesla, etc etc....pe care il vinzi peste 20-50 de ani. Asa de investitie de bani. Tii masina in garaj si il stergi de praf).
In asemenea caz, cum dispui nu mai este o investitie de bani. Doar arunci bani pe geam, pentru distractie, placere.
Multumesc pentru sugestia argumentata.

#97
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Acum serios, voi chiar puneți botul și răspundeți?! Dacă omul pe banii ăștia cere sfat pe forum de la neica nimeni, cum l-am putea categorisi?



#98
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostLeopardSurd, on 13 iunie 2017 - 00:55, said:

Acum serios, voi chiar puneți botul și răspundeți?! Dacă omul pe banii ăștia cere sfat pe forum de la neica nimeni, cum l-am putea categorisi?
Se poate fără să îți jignești colegii de forum te rog? E neplăcut.

#99
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Sunt ironic. În categoria "neica nimeni" intru și eu, evident. Nu asta e problema, evident.

#100
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View PostSkytalker, on 11 iunie 2017 - 13:25, said:

La banii astia mi-as lua un Range Rover nou. Ar mai tb sa te mai scobesti de inca 30.000eur  pentru varianta "autobiography".
In final asta e o masina buna la toate, confortabila, rapida, on-off road, cu dotari multiple, rezistenta, care isi tine valoarea in timp.

Cu aceasta masina intri in ceea ce se numeste "elite class" a oamenilor cu 'scaun la cap".

Super masina, pacat ca nu are frane si o suspensie demna de luxul pe care il afiseaza.

#101
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postionut_ionut, on 13 iunie 2017 - 16:02, said:



Super masina, pacat ca nu are frane si o suspensie demna de luxul pe care il afiseaza.
Mulțumesc, deci frânele și suspensia pot fi criterii de departajare chiar și în această clasă de preț.

#102
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Am revenit. Acum chiar cred ca e vorba de masina noua, cu 80-100.000 km, nu euro... Din showroom.

View PostOriginalCopy, on 13 iunie 2017 - 06:36, said:


Se poate fără să ĂŽți jignești colegii de forum te rog? E neplăcut.

Ai umor, e clar. Ai bani sa cumperi juma' de planeta, dar preferi sa dai mustrari colegiale pe softpedia. Partea mai misto e ca, vorbind de Romania, poate fi chiar posibil sa fie adevarat!

Edited by denky, 13 June 2017 - 22:38.


#103
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Strict în banii ăștia o investiție pe termen lung e un Porsche 911 second 991.1 ultimul cu motor aspirat, de preferință Carrera S. De ce? Este ultimul 911 cu motor aspirat, foarte reușită mașină, iar în ultimii anii preturile la gama 911 au luat-o razna. Singurul Porsche accesibil e cel din 2000 care nu e asa cautat de colecționari, la restul preturile au luat-o razna, unul de prin 96 care costa sa zicem 20.000 acum câțiva ani. Acuma te rogi sa îl prinzi la 60.000+.
Ținând cont ca asta e ultima generație cu motor aspirat mica mie mirarea sa nu le crească prețul de pe acuma. Noua generație are doar motoare turbo. Ce iei acuma cu 80 mai mult ca sigur ca peste 5 max 10 ani sa îl vinzi cu 50% mai scump. Eu asta as face.
Prostiile de ediții speciale Gen GT4; GT3; GT3 RS cum au părăsit showroomul le-a crescut prețul intre 50-100%.

GT4 preț de lista 75.000e ok dotat, nou cu 0 km la dealeri ce îl intermediază minim 125.000e+
De gt3 RS nu mai zic, 125.000e preț lista, vezi ca acuma e Best buy la 300.000e. Și asta în câteva luni de la lansare... (bun vreo 2 ani pe lista de așteptare și ceva avans blocat în perioada asta)

#104
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
100k ca 100k, dar să ai vacanțele planificate pe 5 ani e trist.
On topic: ia-ți x6, se va potrivi cu atitudinea de postat link-uri cu vacantele scumpe in care mergi tu.

#105
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Topicul ăsta îmi aduce aminte de site-urile unde îmi apare un porcoi de produse, aplic și eu un filtru și mă aleg cu o pagină albă cu un mesaj de scuze.

#106
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Se poate muta topic-ul pe fun sau se poate inchide din punctul meu de vedere.

#107
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostOriginalCopy, on 07 iunie 2017 - 17:11, said:

Salut

Ce mașină mi-ați recomanda în acest interval?

Dacă e SH, atunci trebuie îndeplinite următoarele condiții: nu mai veche de 2 ani, nu mai mult de un posesor.

Fără motorină, touring sau cutie automată.

Argumentați sugestia dvs.

M-as mira sa existe masina mai noua de 2 ani, care sa coste peste 100.000 de euro, cu cutie manuala.

#108
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postt-balt, on 13 iunie 2017 - 23:03, said:

Strict în banii ăștia o investiție pe termen lung e un Porsche 911 second 991.1 ultimul cu motor aspirat, de preferință Carrera S. De ce? Este ultimul 911 cu motor aspirat, foarte reușită mașină, iar în ultimii anii preturile la gama 911 au luat-o razna. Singurul Porsche accesibil e cel din 2000 care nu e asa cautat de colecționari, la restul preturile au luat-o razna, unul de prin 96 care costa sa zicem 20.000 acum câțiva ani. Acuma te rogi sa îl prinzi la 60.000+.
Ținând cont ca asta e ultima generație cu motor aspirat mica mie mirarea sa nu le crească prețul de pe acuma. Noua generație are doar motoare turbo. Ce iei acuma cu 80 mai mult ca sigur ca peste 5 max 10 ani sa îl vinzi cu 50% mai scump. Eu asta as face.
Prostiile de ediții speciale Gen GT4; GT3; GT3 RS cum au părăsit showroomul le-a crescut prețul intre 50-100%.

GT4 preț de lista 75.000e ok dotat, nou cu 0 km la dealeri ce îl intermediază minim 125.000e+
De gt3 RS nu mai zic, 125.000e preț lista, vezi ca acuma e Best buy la 300.000e. Și asta în câteva luni de la lansare... (bun vreo 2 ani pe lista de așteptare și ceva avans blocat în perioada asta)
Mulțumesc, îți apreciez informațiile utile.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate