Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

De unde comandăm pantofi sport?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Salut!
Vreau să îmi comand și eu niște încăltăminte. Atât teniși cât și "adidași".
Să comand de pe un site românesc sau de pe vreun site străin? Am înțeles că unele siteuri nu trimit în România. Eu am posibilitatea să îmi fie livrate în Olanda sau Afganistan.
Am citit niște discuții mai vechi cum că în Vest ar fi mai calitative și un pic mai ieftine (5€).
Ceva păreri și siteuri?

Mulțumesc :)

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Sunt curios cat e costul de livrare in Afganistan :w00t:

#3
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Cam de oriunde cat timp sunt de incredere si trimit. Eu am cumparat si din ro(original(s), fashiondays, intersport, etc,) si din afara(sportsdirect, sportshoes, amazon.de, etc.). E preferabil sa fii sigur de marime inainte de a cumpara daca iei din afara(poti trimite inapoi dar e mai complicat/costisitor)

#4
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Păi eu nu știu care sunt și care nu sunt de încredere. Nu am mai comandat de pe net. De regulă mă duc in magazin și imi iau. Dar acum caut de 2 săptămâni și nu găsesc ceva care să îmi placă.

#5
a3ds

a3ds

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 13,313
  • Înscris: 26.04.2015
http://ro.sportsdirect.com/brands

#6
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

 scrisit, on 29 mai 2017 - 23:40, said:

Eu am posibilitatea să îmi fie livrate în Olanda sau Afganistan.

Pentru Olanda, cauta Zalando. Lucruri de calitate, cam piperate dar si multe reduceri, fara costuri de livrare. Din experienta, este singurul site de unde imi cumpar incaltaminte si numerele se potrivesc perfect pe piciorul meu, niciodata nu am trimis nimic inapoi.

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu cumparati branduri. Cumparati pantofi sport care sa va vina bine, pe care sa ii puteti proba inainte de cumparare, altfel aruncati banii pe fereastra.

#8
pink-beetle

pink-beetle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 13.07.2015
Cumpara incaltaminte de branduri, in special cea de sport, ca nu degeaba au tehnologie, altfel te trezesti cu ligamentele facute praf.

#9
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Eu am luat de la sportisimo si a fost totul ok

#10
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Eu cumpar pantofi sport de la Decathlon.
Ai doi ani garantie fara intrebari si dileme, mai ales ca cumparatura ramane tocata pe cardul decathlon, deci nu iti trebuie bon.

Alternativ cumpar de pe FashionDays.ro
In 90%di cazuri nu au fost probleme, iar returul e gratuit.

#11
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Adm, on 30 mai 2017 - 08:26, said:

Eu cumpar pantofi sport de la Decathlon.
Ai doi ani garantie fara intrebari si dileme, mai ales ca cumparatura ramane tocata pe cardul decathlon, deci nu iti trebuie bon.

Alternativ cumpar de pe FashionDays.ro
In 90%di cazuri nu au fost probleme, iar returul e gratuit.
La decathlon se aplica regula: cat dai, atata face. Au niste descrieri interesante pt unele piese de incaltaminte, de genul: potrivit pentru utilizare ocazionala.

Edited by sonnydellmarco, 30 May 2017 - 09:03.


#12
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003

 sonnydellmarco, on 30 mai 2017 - 09:01, said:

La decathlon se aplica regula: cat dai, atata face. Au niste descrieri interesante pt unele piese de incaltaminte, de genul: potrivit pentru utilizare ocazionala.
Asa e, de aceea e bine sa nu cumperi ce e mai ieftin, mai ales cele marca proprie, in jur de 50 lei.
Eu prefer la incaltari sport Nike si Asics (~100 eur).
Pana acum m-am plictisit de ei inainte de a se rupe.

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 sonnydellmarco, on 30 mai 2017 - 09:01, said:

Au niste descrieri interesante pt unele piese de incaltaminte, de genul: potrivit pentru utilizare ocazionala.

Nu inteleg daca ai impresia ca asta e ceva rau sau e de bine. Mie mi se pare foarte ok chestia asta. Am cumparat cei mai ieftini adidasi de alergare de la ei (50 de lei), si scria foarte clar, pentru utilizare de 2 ori pe saptamana, sub 30 de minute pe zi. Bun. Vrei mai rezistent, platesti in plus.

#14
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002

 a3ds, on 30 mai 2017 - 01:25, said:

Eu comand tot de la Sportsdirect. Trebuie sa fii sigur de marime, eventual masoara piciorul inainte si fa conversia in unitati UK. De la ei am luat mai no-name incaltari Karrimor si sunt ok. Din Romania, recomand incaltamintea Quechua de la Decathlon.

#15
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
http://www.adidasinike.ro
altul ar fi www.epantofi.ro

https://www.epantofi.ro

#16
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 Wotan, on 30 mai 2017 - 20:12, said:

Eu comand tot de la Sportsdirect. Trebuie sa fii sigur de marime, eventual masoara piciorul inainte si fa conversia in unitati UK. De la ei am luat mai no-name incaltari Karrimor si sunt ok. Din Romania, recomand incaltamintea Quechua de la Decathlon.
Karrimor sunt marca lor proprie, am probat cateva perechi in UK si sunt foarte bine lucrati. Nu am apucat sa-mi cumpar ca nu incap in bagaje :) Nu stiu cat de rezistenti la uzura sunt.

#17
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Am doua perechi de vreo doi ani, se tin inca bine. Desenul de pe talpa se uzeaza treptat, cum e normal la utilizare regulata, dar nu au aparut crapaturi in talpa sau dezlipiri. In plus, au piele naturala suede, cam singura marca care ofera asa ceva in zona lor de pret. Trebuie avut grija ca sunt pe calapod mic, de comandat jumate sau o marime mai mare decat se poarta de obicei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate