Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Unde se gasesc piese de schimb pentru mașina de tuns iarbă Green Field S511VHY-W

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Buna ziua ,

Am o motocoasa Green Field S511VHY-W , la care a sarit o piatra si sa spart carcasa curelei de tractiune (invarte rotile ), dupa 20 metri de tuns , intra iarba si sare cureaua ,

Nu ar fi bai dar e greu de impins 40 kile prin iarba mai mare . Ma puteti ajuta careva cu un magazin preferabil on line unde se pot comanda piese pentru Green Field , sau cu cine sa iau legatura pentru o carcasa .

Scuze daca am postat unde nu trebuie

Va multumesc

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pai nu e motocoasa , e masina de taiat iarba , eu asa o stiu ca denumire . In legatura cu carcasa , nu ai posibilitatea sa faci o tabla , sa infunzi acea spartura , si o fixezi cu pop-nituri . O idee , sa nu mai dai bani pe o piesa noua .

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pune o poza cu defectul .

#4
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 GabaGN, on 29 mai 2017 - 14:43, said:

...Ma puteti ajuta careva cu un magazin preferabil on line unde se pot comanda piese pentru Green Field , sau cu cine sa iau legatura pentru o carcasa...
Am căutat de am înnebunit un ax, tot pentru o autopropulsată, de 530mm.
Am rezolvat problema cu un strungar...

Pentru problema ta cred că ar fi mai rapid să croiești un capac de protecție din tablă zicată de 0.5, până afli reperul necesar.

ps: ți-am modificat titlul subiectului, nu-i motocoasă Posted Image

#5
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Din pacate nu se poate confectiona , o incercat cineva o reparatie grosolana , dar mai rau o fost . Are niste buze de fixare , si alea sunt pacatoase rau ... peram sa gasesc un service pentru marca asta si sa imi aduca vre-o doua carcase . Utilaju e superb (o taiat arbust de 4 cm si nu o tusit ...) , nu as renunta la el ...
Mersi de nume ... nu mai stiam cum sa i zic :)

Daca nu reusesc poate il transform in tractoras ;)

Attached Files



#6
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Haidi bre , ce lipseste din plasticul ala , se poate face foarte usor . O tabla mai subtirica , si fixata pe deasupra cu nituri , sau pop-nituri . Da tu faci cum crezi . Tractoras , nu ai cum face din acea masina , poate doar sa folosesti motorul la un tractoras .

#7
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Credema ca o fost facuta tabla dar nu o rezistat , sarea din canalele de fixare si nu se infunda dupa 20 de metri ci dupa 100 ... si izolat cu silicon ... si degeaba... o sa vad o alta solutie ... oricum , partea nefunctionala e tractiunea da ma bate un gand necurat cu o masinuta electrica cu telecomanda (de se urca copilul in ea) ce are defecta partea de reincarcare :)
Romanul cu mintea odihnita are solutii din ce in ce mai fanteziste ... sa vedem ce presupune transplantul si structura ... desi e cam mult 35kile pentru masinuta ...

#8
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Pai daca vrei sa faci transportul  electric , o poti face folosind un motoras de la un geam auto . Are o putere de te sperii .

#9
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Da am vazut , numai ca alea nu is prea facute sa functioneze zeci de minute .... poate unu de stergator ... sa vad ce reusesc si vedem dupa ce fac cu ea .

#10
GabaGN

GabaGN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 19.08.2006
Rezolvarea a fost alta ... gaura in lateralul carcasei si can sare , o pun la loc ... am etansat cu silicon , am adaugat tabla , pocnituri si degeaba . tot sare ... probabil o problema de geometrie si alinierea fuliilor ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate