Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Fetelor, ce părere aveți despre băieții mici de înălțime?

- - - - -
  • Please log in to reply
462 replies to this topic

#451
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postalthea, on 28 mai 2017 - 17:20, said:




Astea nu erau materialistele?


Te rog să te abții de la chat.
Nu erau materialiste,doar frustrate.:)) Si e deja chat de juma de topic.

#452
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postisisceanoua, on 28 mai 2017 - 17:22, said:

Si e deja chat de juma de topic.
Nu-i adevărat, neargumentat și doar ca să se afle în treabă n-a mai postat nimeni.
Te rog să lași ping-pongul cu replici de grădi.

#453
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015
Althea,chiar n-am chef de tampenii.si nici de   hartza inutila si fara sens.

#454
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Nici eu, așa că ia o pauză.

#455
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

View Postalthea, on 28 mai 2017 - 17:20, said:

Tu, Lenevo, ai idei puține și fixe despre femei și deja ți le cunoaștem Posted Image


Astea nu erau materialistele?


Te rog să te abții de la chat.
Tine minte de la un om batran, nu mai folosi cuvintele alea. Eu sunt omul ala care lucreaza la isu, sunt politistul de la rutiera care te opreste cu radarul, sunt jandarmul care sta dupa tine cand protestezi, doar mizeria de political corect ma obliga sa ma comport perfect in societate.
Astea sunt lucruri pe care ajuns la o varsta o sa le poata discuta orice barbat, dar pana ajunge la o varsta trebuie sa se comporte ca si cand traim intr-o utopie cu toate drepturile egale, una in care femeile sunt angajate pe bune, curvele pe termen lung nu castiga mai mult ca fraierele care iubesc un singur barbat si etc...

Si ce are daca face chat? Doar nu crezi ca trateaza vreunul dintre noi subiectul la modul serios, ne doare la basca, eu stateam oleaca in curte si ma gandeam cat m-am chinuit in viata pana sa ajung sa pot sta la soare sa frec menta intr-o Duminica, asta fara sa nu ma sune vreo sefa jegoasa.

Relax.

edit. observ ca i-ai dat puncte de avertizare, eu o am la ignore dar nu cred ca merita sanctionata.
Relaxeaza-te ca nu ti-a criticat moderarea, doar eu ti-am citit profilul zilele trecute, am cumva o teorie conform careia femeile nu intra pentru lucruri utile pe internet.

Am verificat cateva id-uri de femei, majoritatea au 0 subiecte facute, femeile nu intra ca noi sa foloseasca forumul ca intrebe de vreo teava etc...

Edited by Lenevo, 28 May 2017 - 18:10.


#456
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostLenevo, on 28 mai 2017 - 18:03, said:

Si ce are daca face chat? Doar nu crezi ca trateaza vreunul dintre noi subiectul la modul serios, ne doare la basca, eu stateam oleaca in curte si ma gandeam cat m-am chinuit in viata pana sa ajung sa pot sta la soare sa frec menta intr-o Duminica ...
Spor la treabă și luni. Deciziile moderatorilor nu se comentează pe forum (3. h din regulament).

#457
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,896
  • Înscris: 20.10.2015

View PostLenevo, on 28 mai 2017 - 17:11, said:

Tin sa va completez si sa va aduc pe calea cea buna, femeile sunt diabolice. punct.
Cu femeia esti prieten cat timp ai un interes comun, cand ajungeti la divort, femeia se transforma.

Ca barbat... asta am fost, asta m-ai luat, nu ma schimba, nu a reusit mama, nu a reusit bunica, nici societatea, nu incerca sa ma schimbi, vreau sa fiu cum aia mea vreau sa fiu.
Din cauza asta zic ca femeile sunt diabolice, cand vor sa schimbe ceva si cand vor sa iti ia ceva.
Cred ca vroiam sa zic altceva cu ultimul rand, ma scuzati dar am baut, stau la soare si imi tai unghiile la lumina naturala, deci pot sa fiu considerat zgarcit sau excentric ca fac treaba asta in chiloti.

Asta crezi tu ca "ne aduci" pe calea cea buna.
Pentru mine calea cea buna este asta pe care o traiesc, o parcurg.
Ma acuzi ca laud femeile.
Ce-ar fi sa largesti scara, "laud oamenii" care merita a fi laudati.
Ce-ar fi sa nu generalizezi "femeile vor sa schimbe barbatii!", lucru absiolut fals.
la mine nu s-a reusit si cred ca nici nu a intercat.

Sau vrei sa te ascunzi in spatele "femeile sunt diabolice" pentru esecul tau? La mine nu merge, pentru ca eu iti demonstrez contrariul

Am fost si saraci, atat de saraci incat nu ne permiteam un bilet de tramvai, am fost si altfel.
"Cu femeia esti prieten atatat timp cat ai un interes comun"????
Nu, cu ORICINE esti prieten atata timp cat ai un interes comun.
De respect ai auzit? Incredere?
Well, alea-s 2 trasaturi fundamentale

#458
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Cu femeile mai Lenovo, femeia nu e diabolica, este diabolica cu barbatii pe care nu ii plac, sau cu aia care vede in ele doar gaura de sex si sluga in casa, foarte multi sunt asa, pai cum vrei sa se poarte aia cu tine ?!
Poate pe tine te-or fi luat femeile asa ca nu aveau ceva mai bun si nu te-au placut si se purtau nasol, profitau, te inselau si de asta ai aceasta idee.
O femeie care place mult pe cineva, ca si barbatul, se poarta foarte bine, nici nu se gandeste sa profite, face totul pentru celalalt, cum e si invers, deci asta este.
Nu te pune nimeni sa stai cu asa femei daca ai simtit ca nu te-a placut pe bune.
Ca daca erai placut ca lumea, nu mai ajungeai tu acuma la concluzia ca femeia e diabolica.
Iar daca nu stii asta, degeaba ai imbatranit ca nu ai invatat mai nimic despre femeie si barbat, nu cunosti mecanismele deloc.

Chestia cu cuplatul, are dreptate neaceasca85, societatea, parintii ne invata sa ne cuplam si sa facem copii, iar oamenii au in cap ca fara asta nu e bine, nu poti fi fericit, nu merge, singura chestie naturala este dorinta de sex, si daca face copil mama care are grija de el, dar asta este efectul indirect al sexului. In mod normal barbatu trebuia sa plece la treaba lui si sa plateasca cota parte din venit, femeia sa stea la treaba ei, eventual se cupla cu o alta ca si amica cu care se intelege bine, fara legatura cu sexul, sexul faceau cu cine doreau fiecare, ca femeia cu femeie sau barbatu cu barbat se inteleg mult mai bine ca si prieteni, dar asa femeia si barbatul sunt extrem de diferiti si de multe ori nu se inteleg, gandire, pasiuni, n lucruri diferite, ei doar se completeaza dar nu se prea intersecteaza, ori asa nu merge.

Aia cu definitia barbatului dragutz, ala nu trezeste instinctul matern la femeie, trezeste faptul ca profita, ca ala poate stie ceva ce o intereseaza pe ea, si il tine de popa, zice ca e amic dar nu e, adica ii vorbeste doar de ale ei, si cu el de fapt nu are treaba nici ca amic nici ca nimic. Daca i se trezea instinctul matern nu se purta de loc asa indiferent.

Edited by althea, 30 May 2017 - 08:30.
3. h - sa respecte deciziile moderatorilor si sa nu le comenteze pe forumul public; pentru aceste probleme se va folosi PM (private message)


#459
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,896
  • Înscris: 20.10.2015

View PostTheFlooder, on 29 mai 2017 - 23:30, said:

O femeie care place mult pe cineva, ca si barbatul, se poarta foarte bine, nici nu se gandeste sa profite, face totul pentru celalalt, cum e si invers, deci asta este.

Absolut adevarat.
Daca mandra si catelul nu se simt bine, e vina mea.

Bineinteles, cateodata trebuie sa aplic si cate-o "corectie", dar, asta e viata, mai ales cand dam frau sentimentelor.

#460
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017

View PostTsunnnami, on 29 mai 2017 - 00:36, said:

la mine nu s-a reusit si cred ca nici nu a intercat.

Nu, cu ORICINE esti prieten atata timp cat ai un interes comun.

Poate nici nu era nevoie sa te schimbe sau nici nu ai observat tu, oricum este o femeie fericita.

Ti-am zis eu ca nu esti tu mangiana fara rost, am 0 interes comun cu majoritatea prietenilor mei, sa nu zic cu toti.


View PostTheFlooder, on 29 mai 2017 - 23:30, said:

Cu femeile mai Lenovo, femeia nu e diabolica, este diabolica cu barbatii pe care nu ii plac, sau cu aia care vede in ele doar gaura de sex si sluga in casa, foarte multi sunt asa, pai cum vrei sa se poarte aia cu tine ?!

Inainte de toate nu mai scrie asa de mult ca oricum nu citeste nici dracu.
Te-ai prins ca eu am folosit diabolica ca pe ceva amuzant, adica nu cred ca femeile sunt niste sadice fomiste care te-ar suge la propriu pana la ultima moneda de 10 bani?

Gaura de sex. Mi-a placut asta.
Asculta la mine si poate o sa inveti ceva care poate o sa iti fie util. Te uiti pe la rudele si cunostintele tale si te gandesti care cum s-au casatorit, o sa intelegi ca aspectul fizic sau cat de glumet este barbatul nu are nici a mai mica legatura cu modul in care alege femeia.

Deci daca nu vrei sa ramai singur sau cu o femeie urata, pune mana si stai atent la lucrurile bune din viata ca tot ce este frumos in viata asta costa.

Ultimul meu mesaj pe aria asta, nu ma citati fara rost.

Nu vreau sa isi verse careva frustrarile pe mine si nici eu nu vreau sa spun prea mult ce gandesc.

Sa aveti parte de discutite placuta.

Edited by Lenevo, 30 May 2017 - 20:43.


#461
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

View Postjohn1980, on 24 mai 2017 - 21:52, said:

fara cerc de amici de cunostinte macar poti fi fat frumos ca nu gasesti, totusi oamenii nu sunt animale sa se cupleze instant. Nu mai iau in calcul ca dupa ce cunosti incep si alte variabile enumerate deja sa lege ralatia sau din contra s-o dizolve

Unii baeti sunt extrem de naivi, gasesc o idee ca deaia nu au ei ca-s urati sau ca-s scunzi, sau ca n-au bani, adica exact ceea ce nu pot schimba si apoi dau vina pe alte persoane si pe societate. Nu frate, nu conteaza nicic scundul nici banii nici uratenia ca doar nu oi fi un ciclop. Conteaza sa stii sa vorbesti sa te porti sa fi tandru, sa intretii o atmosfera, sa participi cu un cerc de cunostine la diverse evenimente astea sunt nr 1 toate, fara ele nici fat frumos nu gaseste, ca singuratate ain 2 e mai grea decat in unul
Daca te-ai uitat vreodata pe strada, sa.fi vazut ca pana si aurolacii aia ce cauta prin tomberoane au gagica.  Tot de teapa lor, dar au!  
Deci, cine se aseamana se aduna, si cel mai bine este pentru fiecare sa stie pe unde sa caute.

#462
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007
Attached File  28-back-in-my-day-sexist-meme.png   237.56K   5 downloads

#463
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
lenovo daca numeri randurile, am scris cam cat scrii si tu in postul 455, pe cine intereseaza subiectul citeste, tu cum citesti si carti de sute de pagini daca te intereseaza, deci asta pica, pai ce facem aici, intram intr-un subiect care nu ne intereseaza ? Ori ne intereseaza ori nu mai intram, altfel e contradictie.
De ce sa nu zici ce gandesti ? Dai inapoi acuma ?
Stiu de ce s-au insurat cei din jurul meu, femeile majoritatea s-au maritat ca nu au avut ceva mai bun, barbatii cam de prosti s-au insurat...doar, baza regulatului dar si sa aiba pe cineva sa le faca lor copii si sa le fie si sluga prin casa, ca dovada cum le merg relatiile adica prost, se intelegeau doar la sex si la prosteala si gata, a zis ca aia e.
Nu aveau discutii, activitati mai serioase comune, nu stiau de independenta in cuplu de exemplu eu stau la calculator, tu te uiti la un film, deci  nu sa stam unu in altul, sa ne tragem unu catre altul la activitati necomune.

John1980, nu zici bine, conteaza in primul rand cum arati, si apoi da, vin si celelalte variabile, bineinteles ca nu stai doar izolat, la munca, la scoala, unde te duci in timpul liber, este imposibil sa nu dai de femei care automat vor pune ochii pe tine si vei avea semnal in 1-2 minute ca ai unda verde sa intri in vorba cu ea. Ca pana la urma fiecare are o scoala, fiecare are munca cu salarii nu cu mari diferente, deci astea le cam ai din start fie urat fie frumos, deci diferentierea o face fizicul in mare, esti vanat din liceu unde vrand nevrand dai de multe fete, deci nu mai apuci tu sa nu ai mediul social adica sa nu ai contact cu ele.
Sigur ca si comportamentul, dar in general si aici, cam majoritatea stiu sa se comporte cand plac pe cineva, nu pune extremele de oameni retardati care nu stiu sa scoata o vorba ca aia-s exceptii.
Si culmea, cei aratosi chiar daca se comporta mai nasol, tot sunt acceptati culmea, ca, cam place asta !!! Asa ca ce zici tu pica clar.

tfmercedez are dreptate intr-un fel, dar eu zic ca daca si aurolacii au iar altii nu, este foarte clar ca fizic sunt sub acei aurolaci, ca daca tu asa mai fin care nu ai gagici, te duci la aurolace, alea nu te vor vrea o sa zica "io vreau barbat adevarat sa-mi placa, nu pampalau ca asta ce sa vad la asta, ma pis pe banii si pe scoala lui", asa ca asta e.

Edited by TheFlooder, 31 May 2017 - 13:18.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate