Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Samsung J5 (2016) sau Samsung S5

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iThorr

iThorr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.11.2013
Salut. Am si eu o intrebare sau mai bine zis daca puteti sa imi dati un sfat. Stiu ca poate parea putin ciudat dar sincer unul din aceste modele as vrea sa il iau la abonament. Acum problema este ca nu stiu pe care.. m-am uitat la configuratiile la ambele telefoane si parca arata mai bine la S5, dar apoi vine J5-ul din urma si sa zicem ca il egaleaza oarecum. Nu stiu, nu ma pricep asa de bine, tocmai de asta vreau sa va intreb si pe voi care cunoasteti mai bine, ce parere aveti?

Nu imi spuneti ca sunt ambele pocnitori sau ca sunt altele mult mai bune... stiu asta, dar sincer momentan atat imi permite bugetul.

#2
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
J5 nu cred ca egaleaza S5.
S5 are mai bun:
1. display- rezolutie mai mare
2. wifi - ac
3. camera  -16mp - filmeaza 4k
4. usb 3.0
5. IP 67

#3
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 05.09.2012
S5 pare mai bun la mai multe capitole,cu mici exceptii(bateria,camera secundara,dual sim etc),daca ar fi sa aleg intre cele doua telefoane noi amandoua as alege s5.

Edited by addiy1987, 24 May 2017 - 06:50.


#4
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
In banii aia alege Huawei, net superior telefoanelor marca Samsung, care au mai ramas tari doar pe sectorul de varf de gama

Edited by bogdan181180, 24 May 2017 - 06:56.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Au preturi egale ? Daca da, atunci mergi cu incredere pe S5 (snapdragon 801 sau 805 vs 410 la j5, rezolutie, camera spate, ip67, etc).
Mai exista s5 in magazine ?

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostiThorr, on 23 mai 2017 - 23:08, said:

Salut. Am si eu o intrebare sau mai bine zis daca puteti sa imi dati un sfat. Stiu ca poate parea putin ciudat dar sincer unul din aceste modele as vrea sa il iau la abonament. Acum problema este ca nu stiu pe care.. m-am uitat la configuratiile la ambele telefoane si parca arata mai bine la S5, dar apoi vine J5-ul din urma si sa zicem ca il egaleaza oarecum. Nu stiu, nu ma pricep asa de bine, tocmai de asta vreau sa va intreb si pe voi care cunoasteti mai bine, ce parere aveti?
Nu imi spuneti ca sunt ambele pocnitori sau ca sunt altele mult mai bune... stiu asta, dar sincer momentan atat imi permite bugetul.
Ai putea sa ne spui daca ar fi si alte variante in acelasi buget? Poate un Huawei, Motorola, LG?

View PostTruculMagic, on 24 mai 2017 - 09:21, said:

Au preturi egale ? Daca da, atunci mergi cu incredere pe S5 (snapdragon 801 sau 805 vs 410 la j5, rezolutie, camera spate, ip67, etc).
Mai exista s5 in magazine ?
La unele magazine mai exista pe stoc, probabil 1-2 bucati uitate prin depozit.

Edited by Hider141, 24 May 2017 - 10:45.


#7
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
Poti sa imi zici si mie unde ai gasit s5 la abonament ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate