Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

INTREBARE: Titluri de proprietate adevarate ori nule de drept ? Raspuns halucinant al prefectului de Ialomita.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Va da un exemplu scurt din judetul,Ialomita retineti data si ziua :   Azi 23.05.2017 se elibereaza, 120 titluri de proprietate si fise de punere in posesie pentru care nu exista propuneri de validare a comisiei locale  si Hotarare a Comisiei Judetene de Fond Funciar Ialomita.  Pentru aceste titluri de proprietate emise azi 23.05.2017  de abia luna viitoare pe data de 20.06.2017 comisia locala inainteaza propunerile catre comisia judeteana de fond funciar, iar pe data de 21.06 (iunie). 2017 Comisia Judeteana Ialomita hotaraste prin sedinta validarea a celor 120 titluri de proprietate care au fost emise azi si oamenii deja pusi in posesie. Intr-un singur caz am desopeiri pentru o singura persoana 3 ha teren pentru  care nu detine acte.  Va dati seama ce este in spatele acestao ghidusii facute de primar cu ajutorul prefecturii.
Intrebare este sunt aceste titlri de proprietate nule de drept ?  TOATE  CELE 120  TITLURI DE PROPRIETATE  AU  FOST  EMISE  ANTERIOR  HOTARARILOR  COMISIILOR  LOCALE  SI  JUDETENE !
Ce statut au aceste titluri sunt valabile ? Prefectul de Ialomita  recunoste scris ca sau facut magarii (exact asa scrie) dar nu le denunta pentru ca sar crea un precedent extrem de periculos (citat din raspunsul prefectului de ialomita presedinte al comisiei judetene de fond funciar)
Multumesc

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
"Recunoasterea " prefectului de Ialomita nu rezolva o mare problema . Problema mare este ca daca insumezi toate " pretentiile " actualilor mostenitori " de drept " ...trebuie sa invadam un stat vecin pentru acestea ca depasesc de 1.5 ori suprafata totala a Romanei .
Din aceasta problema reala decurg o multime de alte probleme care ofera niste scapari legslative autoritatilor locale si judetene . Practic , asa sunt facute legile de pana acum incat primariile si prefecturile sa poate infunda pe parcurs orice demers al unor fosti proprietari sau actuali mostenitori care isi doresc pamanturile. Furaciuni s-au facut , deja exista o multime de situatii in care terenuri acordate ilegal au fost vandute si revandute si fac obiectul la 2-3-5 procese in instanta .
Iti spun ce se va intampla ( pentru ca se lucreaza la asta ) . Mai tii minte " marea privatizare " cu cupoanele ? Ei bine , cand toate pamanturile interesante vor fi luate de cine trebue ...pentru restul se va face o agentie ..care va elibera niste cupoane valorice ...care va da faliment ....si proprietarii vor lua o M**E .

Edited by JurasikMan, 23 May 2017 - 15:03.


#3
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

View PostJurasikMan, on 23 mai 2017 - 15:01, said:

"Recunoasterea " prefectului de Ialomita nu rezolva o mare problema . Problema mare este ca daca insumezi toate " pretentiile " actualilor mostenitori " de drept " ...trebuie sa invadam un stat vecin pentru acestea ca depasesc de 1.5 ori suprafata totala a Romanei .
Din aceasta problema reala decurg o multime de alte probleme care ofera niste scapari legslative autoritatilor locale si judetene . Practic , asa sunt facute legile de pana acum incat primariile si prefecturile sa poate infunda pe parcurs orice demers al unor fosti proprietari sau actuali mostenitori care isi doresc pamanturile. Furaciuni s-au facut , deja exista o multime de situatii in care terenuri acordate ilegal au fost vandute si revandute si fac obiectul la 2-3-5 procese in instanta .
Iti spun ce se va intampla ( pentru ca se lucreaza la asta ) . Mai tii minte " marea privatizare " cu cupoanele ? Ei bine , cand toate pamanturile interesante vor fi luate de cine trebue ...pentru restul se va face o agentie ..care va elibera niste cupoane valorice ...care va da faliment ....si proprietarii vor lua o M**E .
Cu scuzele de rigoare anticipate. Nu ai inteles nimic. Euam scris ca au fost titluri emise fara a exista vreo propunere ori o hatarare a comisiei locale ori judetene. Honatararile comisiilor pentru aprpbareau fos dupa eliberarea titlurilor Exact cum ai pune carul inaintea boilor

#4
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Si eu iti spun ...dar fara scuze Posted Image , ca este o practica uzuala , tocmai pentru ca comisiile locale au facut numai abuzuri pana in prezent , manipuland , distrugand si modificand actele aflate in posesia lor pe plan local . Prefecturile trec peste " autoritatile locale " pentru ca acestea nu pot rezolva problema . In cele mai multe cazuri, firmele angajate acum multi ani sa faca parcelarile au luat banii si "au dat faliment " dar nu au terminat lucrarile , punand in imposibilitate ( conform legilor in vigoare ) rezolvarea problemei. Nu se poate plati din bugetul local aceeasi lucrare de doua ori , deci primarile nu mai pot rezolva nimic pentru ca incalca legea. De aia prefecturile trec peste . Cat despre punerea in posesie inaintea eliberarii de titluri ...cele mai multe situatii se refera la terenuri care fac deja obiectul unui proces si pe care proprietari le folosesc deja , de mult timp avand parcelare si intarusare platita chiar de ei .

Edited by JurasikMan, 23 May 2017 - 16:02.


#5
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Corect era sa raspunzi strict la intrebare ,daca chiar te pricepi ??? Asa mi se pare ca iti dai cu parerea numai asa pentru ca nu ai ce face. Ok te rod mergi la alte subiecte

Azi 23.05.2017 se elibereaza, 120 titluri de proprietate si fise de punere in posesie pentru care nu exista propuneri de validare a comisiei locale  si Hotarare a Comisiei Judetene de Fond Funciar Ialomita.  Pentru aceste titluri de proprietate emise azi 23.05.2017  de abia luna viitoare pe data de 20.06.2017 comisia locala inainteaza propunerile catre comisia judeteana de fond funciar, iar pe data de 21.06 (iunie). 2017 Comisia Judeteana Ialomita hotaraste prin sedinta validarea a celor 120 titluri de proprietate care au fost emise azi si oamenii deja pusi in posesie. Intr-un singur caz am desopeiri pentru o singura persoana 3 ha teren pentru  care nu detine acte.  Va dati seama ce este in spatele acestao ghidusii facute de primar cu ajutorul prefecturii.
Intrebare este sunt aceste titlri de proprietate nule de drept ?  TOATE  CELE 120  TITLURI DE PROPRIETATE  AU  FOST  EMISE  ANTERIOR  HOTARARILOR  COMISIILOR  LOCALE  SI  JUDETENE !

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postteodorio, on 23 mai 2017 - 14:46, said:

Va da un exemplu scurt din judetul,Ialomita retineti data si ziua :   Azi 23.05.2017 se elibereaza, 120 titluri de proprietate si fise de punere in posesie pentru care nu exista propuneri de validare a comisiei locale  si Hotarare a Comisiei Judetene de Fond Funciar Ialomita.

View Postteodorio, on 23 mai 2017 - 14:46, said:

Prefectul de Ialomita  recunoste scris ca sau facut magarii (exact asa scrie) dar nu le denunta pentru ca sar crea un precedent extrem de periculos (citat din raspunsul prefectului de ialomita presedinte al comisiei judetene de fond funciar)
Pune sursele, teodorio, că nu-mi vine să cred.

Quote

Intr-un singur caz am desopeiri pentru o singura persoana 3 ha teren pentru  care nu detine acte.
Cum ai descoperit tu asta?

#7
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Pentru ca in acele multe titluri emise ilegal un teren pe care detin acte de proprietar din 1954 a fost atribui unei alte persoane . Am dovezi ANRP raport. Am dovezi extras Proces-verbal al comisiei judetene ialomita. In care spune cu subiect si predicat de magarii. Dar nu le denunta pentru ca ar crea un precedetn eztrem de periculos. Exact asa scrie ( in cazul meu ) dar in mare sau aprobat peste 150 titluri foarte multe ha.teren. La mijloc este un gaga de primar mason

#8
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Pot dovedii totul numai ca partea nasoala este ca totul merge de la primarie la prefectura trece acoperirea pe la politie si parchet din ialomita. Serparia este mare. Am fost amenintat chiar de un jurnalist din ialomita care mi-a transmis so las balta

Pot dovedii totul numai ca partea nasoala este ca totul merge de la primarie la prefectura trece acoperirea pe la politie si parchet din ialomita. Serparia este mare. Am fost amenintat chiar de un jurnalist din ialomita care mi-a transmis so las balta

#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postteodorio, on 24 mai 2017 - 06:28, said:

Corect era sa raspunzi strict la intrebare ,daca chiar te pricepi ??? Asa mi se pare ca iti dai cu parerea numai asa pentru ca nu ai ce face. Ok te rod mergi la alte subiecte
Dacă îți spunea Nu, nu-s valabile nu te supărai, dar cu te ajuta?


View Postteodorio, on 23 mai 2017 - 14:46, said:

Ce statut au aceste titluri sunt valabile ?  
Răspunsul este Da, sunt valabile pentru că nu le-a contestat nimeni. Dacă poți dovedi ce spui mergi în instanță.

#10
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015
Pai eu pot dovedii pentru ca tocmai prefectul recunoaste ca sau facut magarii. ANRP scie cu subiect si predicat numai intr -un singur caz sunt atribuite ilegal 3 ha. Iti dai seama ca sunt 120 titluri de proprietate emise anterior propunerilor si hotararilor comisiilor locale si judetene. E acolo ce o fii .... Posibil ceva asemanator cu Nana lui Basescu. De prefectul de ialomita scrie ca nu denunta instantelor pentru ca sar crea un precedent extrem de periculos.. Imi place raspunsul scurt si la subiect !! 👍partea nasoala este ca nu iti pot arata estrasul dupa P-V  al comisiei judetene ca sa vezii ce este posibil in tara plina de banane. Multumesc

#11
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 21.04.2012
Althea, asa este...si eu am de recuperat 12 ha in Ialomita, initial mamei i s-a emis un titlu de proprietatte undeva la...bratul Borcea (terenul initial fiind la 40 km de Bucuresti), pe care evident ca l-a refuzat - ulterior am inteles ca s-au anulat acele titluri. Acum cica s-ar fi refacut integral cadastrul judetului si tot nu sunt suficiente terenuri, in conditiile in care islazurile comunale au "disparut", etc...

Sunt pozitia 830 intr-un tabel trimis ANRP-ului pentru despagubiri...iar ANRP-ul cere comisiei locale copii dupa actele de proprietate pentru fiecare petent in parte. Go figure...

#12
teodorio

teodorio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.08.2015

View Postalthea, on 24 mai 2017 - 07:24, said:

Pune sursele, teodorio, că nu-mi vine să cred.


Cum ai descoperit tu asta?
am obtinut Extras  stenograma sedinta comisiei judetene iaalomita de  va cruciti ce scrie in ea. Extras semnat desedinta in care exact asa spune prefectul.

View Postalthea, on 24 mai 2017 - 07:24, said:

Pune sursele, teodorio, că nu-mi vine să cred.


Cum ai descoperit tu asta?

Va da un exemplu scurt din judetul,Ialomita retineti data si ziua :   Azi 23.05.2017 se elibereaza, 120 titluri de proprietate si fise de punere in posesie pentru care nu exista propuneri de validare a comisiei locale  si Hotarare a Comisiei Judetene de Fond Funciar Ialomita. propunerile si hotararile  comisiei judetene pentru titlurile emise azi 23.05.2017 se vor face peste 30 zile mai precis pe data de 22.06.2017. Am dovada scrisa numai ca parchetul ialomita urziceni este cel ce acopera magariile

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate