Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

*War Robots* cat si cand se fac oferte la gold packuri

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Isaia

Isaia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2017
de vreo 2 saptamani mi-am instalat pe telefon war robots si sa zic asa "ma prins flama" :D  nu am timp si energie sa astept 3-4 luni pana adun cuminte goldul necesar sa imi cumpar 2-3 roboti pe gold si arme bune pentru ei


intrebare ii, ce oferte la gold au fost pena acum, daca are rost sa astept dupa ele si eventual ce fel de roboti si cu ce arme sa-mi cumpar :)


in rest numai bine si o zi frumoasa pt toata lumea ;)

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Da' nu te-ar fi prins flama si de o carte de gramatica ...

#3
Isaia

Isaia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2017
intrebarea ii*
au fost pana acum*


imi cer iertare ca te-am deranjat atat de mult incat te-ai bagat in seama cu un comentariu rautacios si de prost gust, dar se pare ca asa esti si tu

dar mersi ca ai vorbit la subiect si nu pe langa :)

#4
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
il am pe telefon
in principiu in fiecare an au o tombola de craciun/revelion. ai trei pachete: 1 cu pana la 400 gold inclusiv cate 10 gold poti obtine un cufar de bronz ce iti da niste premii nu foarte mari, maxim un vityaz , golem sau 30-40 Au/100 000  argint. ceva arme dar nu prea sofisticate
2 intre 400-1000 gold obtii un cufar de argint cu premii mai valoroase
3 peste 1000 gold obtii numai premii rare roboti mai speciali arme tari gold cate 4000-5000 si argint cu milioanele

altfel nu exista alta tactica decat sa faci zilnic acele challengeuri si sa scoti cate 30-40 gold care adunate poti sa upgradezi. vezi ca cu fiecare upgrade creste costul in aur per upgrade insa cu fiecare challenge creste si numarul de aur/workshop points per challenge. arme rare sau roboti tari poti lua si cu workshop points. alege bine robotii ,eu in principiu am 3 sloturi deschise cu trei roboti fiecare pentru alt task: unul tare rau pe apropiere cu 3 pinata si 1 thunder , altul e pentru mai la departare are un trebuchet pe el, si un altul mai asa are de toate. nu te apuca sa pui arme gen magnum sau taran fara sa fie upgradate pentru ca desi tari aceste arme neupgradate nu fac cine stie ce damage. alege tinta un robot heavy gen Leo sau natasha si de acolo faci damage cat vrei.
eu fac damage uneori si de 400 000 ...tu cat faci?

ps ce level ai?

#5
Isaia

Isaia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2017
lvl 23, fac dmg 290k in media ultimelor 50 lupte

am un carnage lvl 7 cu thunder ambele de lvl 5
griffin cu magnum :D de lvl 8 (2 bucati ) si un taran cu o hidra taran si hidra de lvl mic, dar in crestere
si o natasha cu thundere

prostia a fost ca am facut mult gold la inceput si l-am bagat pe tot la ruleta aia a lor, nici macar nu pot avea 4 tancuri pana nu adun 1000 aur, in tombola aia nici nu am facut mare lucru atat ca mi-am spart aurul ala care il aduni usor la inceput de joc

am vazut ca jucatorii de top 10 nu prea au roboti luati cu WP, dar majoritatea armelor de pe roboti sunt arme luate cu wp taran/magnum


eu ma refeream la packul ala de 500 ron cu 14000 goldm daca scade cantitatea de ron necesara sau greste aia de gold in timpul promotiilor
cu taskurile alea faci minim 60 gold zilnic (daca ai task si iti da wp schimbi sa iti dea gold) si pe luna ies 1800 gold, deci tre rabdare si tutun pentru varianta aia

dupa ce am mult WP incat sa cumpar 3-4 taran si 3-4 magnum si sa le ridic upgradez oleaca, am pofta pe un Gareth, Fury si un Lancelot, daca am sa pot pun mana si pe un robot din ala cu 4 picioare fujin/raijin sa fie de fun :)

#6
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
pe acolo sunt si eu cu level-ul.
magnum merge daca ai gi patton sau ceva cu sloturi pentru el altfel nu faci cine stie ce. de fapt parca magnum nu merge pe gi patton. o strategie la inceput era sa iau gi patton cu 4 moloturi upgradate si scoteam damage cat cuprinde mai ales la astia mai slabi. insa de cand cu ligile nu prea mai prinzi asa. sau 4 lansatoare de rachcete pe gi patton upgradate cu care vanam de la distanta. faceam destul numai ca n-au damage mare.
eu vreau sa pun doua trebuchet pe un natasha sau fury(n-am gold pentru fury) sau de ce nu doua trebuchet pe un raijin. e solid si cu trebuchetu faci chestii tari. altfel as incerca si 3 taran pe un fujin ....rupi cu el.

griffin e bun ca are jump driveul ala si poti sa faci salturi. magnum  cu taran e o combinatie buna insa merge numai pe griffin si umpic upgradate sunt tari. insa mai e o problema ....cu cat inaintezi in joc apar la dversari noricum si zenituri upgradate si te rup alea din prima. griffin pare a fi cea mai buna solutie aici pentru ca cu jump driveul ala te feresti usor. sau cu alt robot de rush.

#7
Isaia

Isaia

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.01.2017
deci, magnum ii arma light, merge pe orice robot care are slot pt arma light, nu numai pe griffin si taran ii la fel, atat ca ii arma medium si merge pe orice robot cu slot medium

din care arme light sunt eu stiu, din ce am experimentat si ce am citit ii ca magnum ii cea mai buna arma, desigur ca trebuie sa fie facut upgrade maxim la ea, dar pana la ala maxim buna ii cum ii :)

la arme medii ii mai strans scorul intre taran si orkan, taran ii pe WP si orkan ii pe gold (1200)

la armele mari depinde ce vrei sa fii, de departe (sniper) sau de aproape knife fighter :)

#8
high_energy

high_energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,366
  • Înscris: 18.05.2017
ce e ciudat e ca thunderul il poti lua foarte usor. inca de la inceput. si un natasha se face rost tot repede. cu 3 natasha si thunder pe ele + pinata rupi rau de tot.

ar veni 6 thundere si 6 pinata.....damage cat cuprinde
insa...marea buba la pinata e timpul de reload deci si ala trebuie upgradat nitel ca sa ai damage din prima.

un timp in ligi inferioare am avut 1 golem si 2 leo....ambele leo cu thunder si pinata. am rupt ce am rupt dupa care in liga mai mare m-am trezit cu adversari cu arme de energie upgradate ....si pana stateam la reload cu pinata ma rupeau.
acum am si natasha si mai vreau sa iau inca 2 natashe.

insa important ar fi sa ai si clan care (n-am gold sa deschid un clan) sa aiba si 1-2 jucatori cu zenit/noricum sau ceva sa ii rupa pe aia inainte sa vina ....ca altfel dau ei primii cu asa ceva si ajungi la apropiere sa te bati cu jumate din armura

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate