Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

''Rau de masina''

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,266
  • Înscris: 06.07.2007

View PostValmont43, on 18 mai 2017 - 16:57, said:

da cum vrei sa-i spun? BJ? Posted Image Posted Image
doar cuc

View PostIon_de_la_Raion, on 18 mai 2017 - 13:08, said:


Dar nu i-a spus iepuras.
'neata.

#38
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 06.01.2005
Sotia are rau de masina, daca nu e la volan in maxim jumatate de ora se inverzeste.
Anul trecut ne-am facut planul sa plecam in concediu, Grecia, cu masina unor prieteni un Landcruiser - mai mersesem si alta data cu masina asta pe o distanata mult mai scurta, dar experienta fusese foarte proasta pentru ea. Asa ca inainte de plecare am cumparat toate prostiile care promiteau ca ajuta: de la pastile la plasturi de pus in jurul buricului si al urechilor (nu am gasit legatura, dar asa erau specificatile) plus bratari cu niste butoni pe interior care apasau ceva centri nervosi / energetici.
Culmea e ca respectivele bratari au avut efect. Nu stiu daca e valabil pentru toata lumea dar in cazul ei a functionat. Am aflat de ele de pe net si le-am cumparat dintr-o farmacie.

#39
33dgeo

33dgeo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2010
Citroen a lansat ochelarii Seetroen, contra raului de masina.
Exista si copii mai ieftine.
Aspect si principiul de functionare:
Ochelarii in sine, nu au lentile, ci doar rama cu niste tuburi circulare umplute cu lichid colorat. Pe lângă cele două orificii, din față, mai are alte două orificii laterale.
În jurul acestor "lentile" au fost ataşate tuburi circulare cu lichid albastru, umplute pe jumătate.
Acestea funcţionează asemenea unui boloboc şi astfel se poate reda vizual de către pasager senzaţia de mişcare.
Cercurile din partea din faţă redau mişcarea pe orizontală, în timp ce cercurile de pe laterale redau mişcarea verticală.








Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate