Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Recomandare film horror

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#37
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postoptimus prime, on 15 mai 2017 - 20:40, said:

Poti incerca si Silent Hill prima parte.Mie mi-a placut. Si filmul Mama

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7Am7i7uM9r0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Il incercam si pe asta, sper sa fie bun, deja incepe sa mi se faca somn. :)

*Silent Hill

#38
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostDany_Darke, on 15 mai 2017 - 21:16, said:

mai e un titlu, nu-mi aduc aminte din pacate, il am in pc acasa, e cu un tip ce are grija de casa unui mahar si acolo vine o tipa cu care are ceva intalniri amoroase, doar ca tipa de fapt e o fantoma. nu zic mai mult ca ....  spoiler. dar o sa pun titlu imediat ce-mi amintesc de el.
Da,Crush,ala din 2009 nu din 2013

#39
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
exact, crush ;)

si mai e unul, cu un joc ce este jucat, iar participantii mor in realitate la fel cum mor si in joc. filmul este bazat pe legenda contesei bathory care taia fetele pt a face baie in sangele lor si a se mentine tanara. din nou imi scapa numele

#40
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
The Others - o capodopera horror. Nici macar un singur efect special, o usa trantita, un tipat, nimic, nimic. Si totusi filmul te marcheaza profund. Asta inseamna in opinia mea arta dusa la extrem.

#41
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostDany_Darke, on 15 mai 2017 - 21:24, said:

exact, crush Posted Image

si mai e unul, cu un joc ce este jucat, iar participantii mor in realitate la fel cum mor si in joc. filmul este bazat pe legenda contesei bathory care taia fetele pt a face baie in sangele lor si a se mentine tanara. din nou imi scapa numele
Sunt multe bazate pe "ultimul stinge lumina" si pe jocuri de astea,le mai stie naiba

#42
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
din pacate nu am filmul prin pc ca sa-l gasesc si sa pun numele, dar il voi cauta si tot ii pun numele Posted Image

ha haaaa, e vb de stay alive, asta era titlul

hmmm, m-as reuita si eu la el, depinde cand ajung pe acasa

#43
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostDaniel2222, on 15 mai 2017 - 19:41, said:

mie mi-a placut foarte mult seria de filme Paranormal Activity
Stai sa vezi ce chestie, cu doar 15k investiti in primul film, au reusit sa faca 108kk de dolari.

Edited by YourFan, 15 May 2017 - 21:46.


#44
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Mai e seria Stephen King,si mai e o porcarie la care nu m-am uitat nici la tot trailerul,"The Human Centipede",ca si Saw mai sunt si Hostelurile 1 si 2,I spit on Your Grave

Edited by daniMMM, 15 May 2017 - 21:49.


#45
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postlogy, on 15 mai 2017 - 20:27, said:

The exorcism of Emily Rose , mai ales daca te uiti la 00:45 fara sa il pui pe pauza. (Filmul are doua ore si ideea e sa se gate inainte cu cateva minute inainte de 3:00 noaptea)
Care-i faza,ti se arata?

View PostDany_Darke, on 15 mai 2017 - 21:24, said:

exact, crush Posted Image

si mai e unul, cu un joc ce este jucat, iar participantii mor in realitate la fel cum mor si in joc. filmul este bazat pe legenda contesei bathory care taia fetele pt a face baie in sangele lor si a se mentine tanara. din nou imi scapa numele
stay alive

View PostdaniMMM, on 15 mai 2017 - 21:46, said:

Mai e seria Stephen King,si mai e o porcarie la care nu m-am uitat nici la tot trailerul,"The Human Centipede",ca si Saw mai sunt si Hostelurile 1 si 2,I spit on Your Grave
De rahat...si la propriu si la figurat.

Edited by I2O, 15 May 2017 - 22:10.


#46
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016

View PostMembruAnonim, on 15 mai 2017 - 18:57, said:


Avertisment. Nu va uitati la Shutter 2004 varianta asiatica. Nu va uitati!!!!!! Si acum mi se ridica parul pe mine cand ma gandesc la el. L-am vazut noaptea. Nu am putut dormi cateva ore bune.

#47
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postandrei_ionut, on 15 mai 2017 - 22:13, said:


Avertisment. Nu va uitati la Shutter 2004 varianta asiatica. Nu va uitati!!!!!! Si acum mi se ridica parul pe mine cand ma gandesc la el. L-am vazut noaptea. Nu am putut dormi cateva ore bune.
Nu retin sa fi avut asemenea sechele dupa el....chiar nu prea mi sa parut sa fie atat de groaznic
Dar poate il voi revedea sa vedem daca tresar putin.

#48
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
M-am uitat la ala din 2008 si n-a fost cine stie ce.

M-am uitat putin la Silent hill, e mai mult SF decat horror dar filmul e bun, am ajuns cam pe la min 50 dar mi s-a oprit din senin, nu stiu de ce.  Ma voi uita cu alta ocazie. :)

View PostI2O, on 15 mai 2017 - 22:16, said:


Nu retin sa fi avut asemenea sechele dupa el....chiar nu prea mi sa parut sa fie atat de groaznic
Dar poate il voi revedea sa vedem daca tresar putin.
Traume am avut eu dupa ce m.am uitat la un saw, nu mai stiu care; deh prima dragoste horror :)

Mai era un fim horror cu o caseta pe care daca o vedeai mureai in 10 zile, iar cineva din film a investigat cazul si a dat peste o ferma de cai care se sinucideau (se arumcau in mare). n.amvazut tot filmul dar mi s a parut interesant.

#49
addysoftware

addysoftware

    Ecological Member :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,552
  • Înscris: 12.04.2007
Nightmare on Elm Street - sunt sapte filme, am vazut doar doua; destul de tari

#50
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postheinz, on 15 mai 2017 - 22:24, said:

M-am uitat la ala din 2008 si n-a fost cine stie ce.

M-am uitat putin la Silent hill, e mai mult SF decat horror dar filmul e bun, am ajuns cam pe la min 50 dar mi s-a oprit din senin, nu stiu de ce.  Ma voi uita cu alta ocazie. Posted Image

Traume am avut eu dupa ce m.am uitat la un saw, nu mai stiu care; deh prima dragoste horror Posted Image

Mai era un fim horror cu o caseta pe care daca o vedeai mureai in 10 zile, iar cineva din film a investigat cazul si a dat peste o ferma de cai care se sinucideau (se arumcau in mare). n.amvazut tot filmul dar mi s a parut interesant.
Nu am avut probleme cu traumele niciodata...si chiar am avut o perioada de 2-3 ani in care am vazut la greu filme horror

#51
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostI2O, on 15 mai 2017 - 22:10, said:


stay alive


deja scrisesm cu vreo juma de ora inainte ca am gasit titlul, dar ms de intentie ;)

View PostDany_Darke, on 15 mai 2017 - 21:42, said:

din pacate nu am filmul prin pc ca sa-l gasesc si sa pun numele, dar il voi cauta si tot ii pun numele Posted Image

ha haaaa, e vb de stay alive, asta era titlul

hmmm, m-as reuita si eu la el, depinde cand ajung pe acasa

View Postheinz, on 15 mai 2017 - 22:24, said:

Traume am avut eu dupa ce m.am uitat la un saw, nu mai stiu care; deh prima dragoste horror Posted Image

Mai era un fim horror cu o caseta pe care daca o vedeai mureai in 10 zile, iar cineva din film a investigat cazul si a dat peste o ferma de cai care se sinucideau (se arumcau in mare). n.amvazut tot filmul dar mi s a parut interesant.

saw e mai mult film psihologic.

ce zici tu acolo se numeste the ring, versiunea originala fiind cea japoneza, ringu

#52
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Observ ca lumea recomanda SAW ca fiind film horror.
Pai ar trebui sa stabilim ce inseamna filme horror. Saw nu are cum sa va sperie. Este un thriller sau cum zicea cineva mai sus "gore" (sange, maini, picioare taiate, mate varsate, creier imprastiat etc).

Shutter (varianta asiatica) se axeaza pe partea de spirite malefice, strigoi, kkturi d;astea care au ca si obiectiv sa iti dea fiori reci. Cum este si exorcizarea lui Emilly Rose. Te ingrozesc chestiile astea deoarece nu le poti controla si nu sunt facute de oameni/nu sunt omenesti.

Pe cand o crima ce te sperie asa tare?

Edited by andreiMembruAnonimut, 15 May 2017 - 22:46.


#53
alexandrutm

alexandrutm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 14.02.2007
nu am citit toate postarile dar un film bun de groaza am vazut Descent parca din 2005 are si partea a doua aparuta in 2009,primul e mai bun,uite si trailer:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OSGiSZWFOtE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by alexandrutm, 15 May 2017 - 22:52.


#54
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Martyrs.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate