Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

SRL

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
salutare, ma gandeam sa devin reseller la o firma de gazduire, vreau sa stiu ce-mi trebuie mai exact, eu experienta in domeniu am foarte putina, am fost *angajat* de catre un amic care si-a deschis o mica firma si eu raspundeam doar la tickete si pe live chat, pe partea de vanzari doar si ce mai stiam eu, deci pe partea tehnica nu prea am experienta, dar din ce stiu eu la reseller te ajuta cei de la firma respectiva, asa ca nu e nevoie, treaba e urmatoare, pot obtine acel SRL daca eu am inca 17 ani? mai am putin pana ce fac 18, dar nu cred ca asta are relevanta, avand in vedere ca un alt cunoscut si-a deschis un site de gazduire si avea SRL si toate cele, cum pot obtine si eu acel *certificat*? si altceva in afara de asta, ce mai trebuie?

Edited by Cichi-Cian, 11 May 2017 - 16:12.


#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
O idee mai buna.

E plina piata de oferte de hosting.

#3
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016

View Postdani.user, on 11 mai 2017 - 16:19, said:

O idee mai buna.

E plina piata de oferte de hosting.

nu asta e ideea, cand ai prea multe idei, iti doresti sa le pui in practica, de ce sa le risipesc? + ma atrage destul de mult domeniul asta

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostCichi-Cian, on 11 mai 2017 - 16:12, said:

salutare, ma gandeam sa devin reseller la o firma de gazduire, vreau sa stiu ce-mi trebuie mai exact, eu experienta in domeniu am foarte putina, am fost *angajat* de catre un amic care si-a deschis o mica firma si eu raspundeam doar la tickete si pe live chat, pe partea de vanzari doar si ce mai stiam eu, deci pe partea tehnica nu prea am experienta, dar din ce stiu eu la reseller te ajuta cei de la firma respectiva, asa ca nu e nevoie, treaba e urmatoare, pot obtine acel SRL daca eu am inca 17 ani? mai am putin pana ce fac 18, dar nu cred ca asta are relevanta, avand in vedere ca un alt cunoscut si-a deschis un site de gazduire si avea SRL si toate cele, cum pot obtine si eu acel *certificat*? si altceva in afara de asta, ce mai trebuie?

nu, decat daca unul dintre parinti o sa semneze pentru tine. Atat timp cand nu ai 18 ani nu poti raspunde de tine iar in cazul unui faliment ce faci?

View Postdani.user, on 11 mai 2017 - 16:19, said:

O idee mai buna.

E plina piata de oferte de hosting.

lasa omul in pace daca are o initiativa de afacere la 17 ani bravo lui, daca nu reuseste invata pentru viitor.

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Nu te opreste nimeni sa lucrezi in domeniu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie afacerea ta. Piata a evoluat intr-atat ca e foarte greu spre imposibil sa te impui fara multi bani + solutii tehnice inedite.

Merg pe siteul unui provider mare gen Azure sau AWS, in 5-10 minute am facut cont si am o masina virtuala cat vreau eu de mare provizionata. O folosesc cateva zile pentru o anumita nevoie, o opresc, primesc factura pentru orele cat a functionat.

Poti concura cu asa ceva? Are nevoie providerul mare de tine ca reseller pentru a-mi oferi asta? Din moment ce totul e automatizat prin portalul lor, n-as zice.

#6
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
SRL poti face doar daca esti major. Dupa o sa trebuiasca sa apelezi si la o firma de contabilitate si altele.

Concurenta pe gazduire web e foarte ridicata, ma gandeam si eu la chestia asta acum ceva timp dar am renuntat la idee.

Edited by A-d-r-i-a-n, 11 May 2017 - 17:01.


#7
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016

View Postbusiness11, on 11 mai 2017 - 16:26, said:

nu, decat daca unul dintre parinti o sa semneze pentru tine. Atat timp cand nu ai 18 ani nu poti raspunde de tine iar in cazul unui faliment ce faci?



lasa omul in pace daca are o initiativa de afacere la 17 ani bravo lui, daca nu reuseste invata pentru viitor.

mersi pentru incurajare ! ^-^

View Postdani.user, on 11 mai 2017 - 16:31, said:

Nu te opreste nimeni sa lucrezi in domeniu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie afacerea ta. Piata a evoluat intr-atat ca e foarte greu spre imposibil sa te impui fara multi bani + solutii tehnice inedite.

Merg pe siteul unui provider mare gen Azure sau AWS, in 5-10 minute am facut cont si am o masina virtuala cat vreau eu de mare provizionata. O folosesc cateva zile pentru o anumita nevoie, o opresc, primesc factura pentru orele cat a functionat.

Poti concura cu asa ceva? Are nevoie providerul mare de tine ca reseller pentru a-mi oferi asta? Din moment ce totul e automatizat prin portalul lor, n-as zice.

normal ca nu, nici nu ma gandesc sa concurez cu firme de genul, atat timp cat e un reseller, nu ma gandesc sa-mi instalaz propriile servere, dar pot face oferte si mai am multe alte chestii prin cap


View PostA-d-r-i-a-n, on 11 mai 2017 - 16:58, said:

SRL poti face doar daca esti major. Dupa o sa trebuiasca sa apelezi si la o firma de contabilitate si altele.

Concurenta pe gazduire web e foarte ridicata, ma gandeam si eu la chestia asta acum ceva timp dar am renuntat la idee.

de ce ai renuntat? nu e ok, trebuia sa-ti indeplinesti acel vis, fara risc nu castigi, nu?

P.S voi oferi si servere de jocuri, cum ar fi cs:go sau rust, care sunt foarte cautate, iar astea sunt destul de scumpe..

Edited by Cichi-Cian, 11 May 2017 - 17:02.


#8
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu tot ce iti trece prin cap merge in viata reala iar nisa asta e ocupata deja de foarte multi ani de grei cu multi bani.
Varsta minima pentru SRL sau PFA e 18 ani.

#9
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016

View PostFriskey, on 11 mai 2017 - 17:05, said:

Nu tot ce iti trece prin cap merge in viata reala iar nisa asta e ocupata deja de foarte multi ani de grei cu multi bani.
Varsta minima pentru SRL sau PFA e 18 ani.

atat timp cat poti face parteneriate, cu comunitatile de *gheiming* si cu radiourile online totul o sa fie ok

#10
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Eu cred ca visezi prea frumos. Visam si eu asa la varsta ta dar acum mi-a mai venit mintea la cap.

#11
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
fa-ti  o  firma  offshore    e mult  mai ieftin  decat  la noi  , si itit  bagi  pe ea  cat mai multe    tipuri de activitati

#12
EURODOMENII

EURODOMENII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 28.03.2007

View Postdani.user, on 11 mai 2017 - 16:31, said:

Piata a evoluat intr-atat ca e foarte greu spre imposibil sa te impui fara multi bani + solutii tehnice inedite.
As pune, ca francezul, accentul pe "solutii téhnice inédite"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate