Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Social media Telekom (conturi oficiale)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
serious1

serious1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.05.2017
Am incercat sa dau de conturile lor pe social media gen facebook, twitter etc.
La twitter vad activitate slaba, postari vechi...mai ales al contului de suport..
Pe youtube vad ca la fiecare video sunt cateva maimute care urla si oamenii de la customer chiar se chinuie sa le raspunda civilizat...

Parerea mea este ca ar trebui sa nu se lase mai prejos sa nu de-a voie maimutelor sa urle acolo zilnic, sa raspunda oamenilor chiar daca  injura...sa arate public ca sunt niste idioti (maimutele) prin raspunsuri clare si la obiect si sa keep going no mather what...

De ce nu se mai ocupa nimeni de conturile alea oficiale ?

Edited by serious1, 09 May 2017 - 09:15.


#2
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017
pentru ca Telekom e o gluma, sunt foarte neseriosi, am plecat de la ei, fugi si tu!!

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are cum sa fuga, el este Telekom. :)

Mesaje: 40
Înscris: Ieri, 14:11


#4
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View PostMembruAnonim, on 09 mai 2017 - 09:16, said:

Nu are cum sa fuga, el este Telekom. Posted Image

Mesaje: 40
Înscris: Ieri, 14:11

e de rau? :)

#5
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Tu ai o obsesie sau un fetis cu Telekomul asta?

#6
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
https://i.imgur.com/NCPFlwe.png

Spune cam totul despre el. xD

#7
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 08.12.2009

View PostErwin_Rommel, on 09 mai 2017 - 09:15, said:

pentru ca Telekom e o gluma, sunt foarte neseriosi, am plecat de la ei, fugi si tu!!
Si ei au plecat! :)

#8
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postserious1, on 09 mai 2017 - 09:13, said:

Am incercat sa dau de conturile lor pe social media gen facebook, twitter etc.
La twitter vad activitate slaba, postari vechi...mai ales al contului de suport..
Pe youtube vad ca la fiecare video sunt cateva maimute care urla si oamenii de la customer chiar se chinuie sa le raspunda civilizat...

Parerea mea este ca ar trebui sa nu se lase mai prejos sa nu de-a voie maimutelor sa urle acolo zilnic, sa raspunda oamenilor chiar daca  injura...sa arate public ca sunt niste idioti (maimutele) prin raspunsuri clare si la obiect si sa keep going no mather what...

De ce nu se mai ocupa nimeni de conturile alea oficiale ?
Fii tu sigur ca aia nu urla ca maimutele degeaba pe acolo .
Ba o optiune activata de "sistem" ba o maslinuta ba un covrigel,ceva sa iasa si daca nu urlii ca maimuta nu rezolvi nimic.

Edited by mariusr1976, 09 May 2017 - 11:29.


#9
serious1

serious1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.05.2017

View PostChifteluta, on 09 mai 2017 - 09:37, said:

Tu ai o obsesie sau un fetis cu Telekomul asta?
vreau o oferta de la ei si cum site-ul nu functioneaza incerc sa aflu info de pe forumuri etc.

View PostErwin_Rommel, on 09 mai 2017 - 09:26, said:

e de rau? Posted Image
pentru unii asa se pare :)

View PostWShow13, on 09 mai 2017 - 10:25, said:

https://i.imgur.com/NCPFlwe.png

Spune cam totul despre el. xD
scriu unde vreau si ce ma intereseaza..deal with it !

View Postmariusr1976, on 09 mai 2017 - 11:28, said:

Fii tu sigur ca aia nu urla ca maimutele degeaba pe acolo .
Ba o optiune activata de "sistem" ba o maslinuta ba un covrigel,ceva sa iasa si daca nu urlii ca maimuta nu rezolvi nimic.
este vorba de limbaj, exprimare...pe scurt: mentalitate.

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005

View Postserious1, on 09 mai 2017 - 12:05, said:

vreau o oferta de la ei si cum site-ul nu functioneaza incerc sa aflu info de pe forumuri etc.
[...]
este vorba de limbaj, exprimare...pe scurt: mentalitateeducatie.
Pentru a obtine informatii legate de oferte puteai sa scrii din prima postare ceea ce ai scris aici.
Daca chiar vrei informatii oficiale nu le afli de pe forum-uri sau medii sociale, ci direct de la sursa: 1234 / 0214041234 / 0766121234.
Ba chiar telefonic sau prin prezentarea la dealeri sau la oficii, poti obtine oferte personalizate.

Educatia unora nu trebuie sa fie bataia de cap a celor de la relatii cu clientii, pentru ca raspunzand diplomat unora care isi exprima ideile intr-un mod nepoliticos nu-i va face pe cei ce aduc injurii sa fie politicosi.
De asemenea cei de la companii nu o sa isi schimbe politicile daca-s injurati, atata timp cat banu' merge, nu conteaza cum injura unii, intotdeauna vor fi persoane care vor fi in dezacord cu un serviciu/operator sau va avea probleme.
Asadar, vorba ta :)

View Postserious1, on 09 mai 2017 - 12:05, said:

[...]deal with it ![...]

Edited by Ciubex, 09 May 2017 - 12:30.


#11
serious1

serious1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.05.2017

View PostCiubex, on 09 mai 2017 - 12:27, said:

Pentru a obtine informatii legate de oferte puteai sa scrii din prima postare ceea ce ai scris aici.
Daca chiar vrei informatii oficiale nu le afli de pe forum-uri sau medii sociale, ci direct de la sursa: 1234 / 0214041234 / 0766121234.
Ba chiar telefonic sau prin prezentarea la dealeri sau la oficii, poti obtine oferte personalizate.

Educatia unora nu trebuie sa fie bataia de cap a celor de la relatii cu clientii, pentru ca raspunzand diplomat unora care isi exprima ideile intr-un mod nepoliticos nu-i va face pe cei ce aduc injurii sa fie politicosi.
De asemenea cei de la companii nu o sa isi schimbe politicile daca-s injurati, atata timp cat banu' merge, nu conteaza cum injura unii, intotdeauna vor fi persoane care vor fi in dezacord cu un serviciu/operator sau va avea probleme.
Asadar, vorba ta Posted Image
Nu inteleg de ce unii sunt atat de frustrati ca eu caut info in afara site-ului, daca as suna la numarul 1234 si as pune 1000 de intrebari nu cred mi-ai place asta si nici operatorului.
Nu lucrez in telecom si este normal sa intreb despre niste lucruri pe care nu le stiu dar sa ajung sa fiu injurat la modul personal ironic aici si asta nu este ok.
Nu vreau sa pierd timpul nimanui dar daca nu v-a convine ce intrebari pun nu v-a obliga nimeni sa-mi raspundeti sau sa intrati pe acest forum.

Astazi o sa merg intr-o repezentanta unde sigur voi fi lamurit pentru ca:
1. nu voi pierde timpul la telefon discutand 1000 de lucruri cu cine v-a rapunde
2. este o interactiune mult mai umana si sigur voi pleca lamurit
3. frustratii de aici (fiecare cu problemele lor) vor ramane linistiti si ei sa faca ce le place lor in continuare...

PS: daca esti intradevar moderator aici si iei lucrurile cum inteleg din textul tau in serios iti recomand sa le acorzi o nota de minus sau ce sistem exista celor care m-au injurat, poate cine stie invatam toti ceva din asta, inclusiv tu.
PS2: multumesc celor care mi-au scris gandurile bune pe privat si de sugestia de a merge in magazin !

Have a nice day people si uitati de frustrari !

#12
Tepelekom

Tepelekom

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2017
am cautat suportul lor, uitati aici https://twitter.com/TelekomROsuport . asta este suport frate ? Posted Image)))) . vedeti si la lista de urmariti pe cine urmareste Telekom Romania sau aia cu like-uri ....astia isi dau seama oare cat de praf sunt la comunicare acolo ????? Presa stie de treaba ????
uitati si celalalt cont https://twitter.com/telekom_ro  vedeti ceva acolo anuntat legat de eu stiu probleme retea, revenim la normal in data x, ne cerem scuze dar ...bla bla bla .  Eu unul nu vad nimic de genul asta dovada ca la comunicare pe social media sunt praf ori au plecat toti oamenii capabili de acolo si au ramas niste mosi si babe care evident nu au nici o idee cum merg lucrurile cu Twitter etc. Mai mare rusinea....

Sugestie pentru Telekom Romania : din banii pe care ii cheltuiti atat de mult pe marketing indurativa sa angajati/promovati 2, 3 oameni pe comunicare care sa se ocupe de conturile voastre online zilnic...habar nu aveti cat de mult ajuta sa puteti comunica pe toate canalele si sa demonstrati ca tineti cu adevarat la imaginea premium pe care o afisati si la valorile companiei.

PS: nu mai aveti acces la contul ala de suport twtiter, a uitat parola cineva sau what ever...faceti altul fratilor dar tinetiva de el nu lasati ultimul post ca fiind din 2015 !!! Nu stiti cum se face treaba? E simplu, uitati-va la competitie cat de activi sunt pe Twitter etc.

Jur ca daca rezolvati problemele astea eu imi sterg contul de aici sau il blochez, nu de alta dar nu va face imagine ok denumirea lui si nici mie nu-mi place dar cum sunt suparat pe voi acum...

Edited by Tepelekom, 10 May 2017 - 17:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate