Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Caut Casa la tara

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,803
  • Înscris: 13.08.2008

 speedyspeed, on 05 mai 2017 - 18:25, said:

Salutare,

Doresc sa cumpar o casa la tara, undeva la maxim o ora, o ora jumatate de Bucuresti.
Ma intereseaza o casa batraneasca, eventual de chirpici pe un teren cat mai drept.
Daca aveti cunostinta de asa ceva, va rog sa ma ajutati cu info.

Multumesc anticipat!
Cel mai bine e sa mergi pe teren si acolo unde iti place zona incepi sa "sapi", discutand cu oamenii/ la Primarie/ localuri/ magazine etc., pui anunturi, lasi biletele oamenilor ( promitand comision daca gaseste ceva OK ) etc.
Ofertele bune nu prea apar pe internet sau, daca apar, se cumpara imediat. Nu esti singurul/ singura care cauta ceva bun si ieftin. Depinde si de cat de multa increde inspiri, cat te pricepi la imobiliare/ negocieri etc. Nu e pentru oricine domeniul asta.
Daca nu ai timp sau nu poti/ nu vrei sa faci acest efort, poti sa apelezi la altcineva, dar e mai greu sa aiba aceleasi preferinte.
Ofertele ieftine sunt de fapt terenuri cu casa demolabila pe ele.
Si inca ceva: de multe ori ( chiar de cele mai multe ori, de fapt ), ofertele care par bune, chiar asa sunt: aparent bune.Posted Image
Succes !

Edited by vacantamijlocie, 06 May 2017 - 07:01.


#20
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Multumesc pentru indrumari.
Chiar azi merg sa vad vreo 3 case la fata locului.
Vedem ce va iesi.


#21
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

 speedyspeed, on 05 mai 2017 - 19:37, said:

?

Autostrada A3


Daca vrei sa ai si gradina, cauta ceva inspre N-V, N, N-E.

#22
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Bani aruncati....stai in banca ta.....nu te baga intre tarani ca o sa ai probleme......

#23
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
In ce sens? La ce te referiai exac

#24
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
O sa aI probleme cu bastinasii in sensul ca or sa te toace de bani daca faci greseala sa apelezi vreodata la ei, o sa ai probleme cu porcii si pasarile pe care le cresc....o darapanatura de casa batraneasca mananca la bani de nici prin gand nu-ti trece....am asa ceva la tara , mostenita evident, si bagi la bani in ea mai mult decat in una cu etaj noua.....momentan in ea stau parintii...eu o sa renunt la ea ca nu am muncit sa-mi bat joc de bani bagand in ea....
In satele sarace, tu ca orasean, vei fi tot timpul vazut ca unul cu bani.....pot intra betivii peste tine in casa....ma rog chestii din astea daca intelegi ce vreau sa zic...

Daca vrei un sfat pertinent...cauta o bucata de pamant intr-o zona cat de cat civilizata...intr-o zona mai curata nu inconjurat de tarani (adica sateni ...bastinasi) si ridica-ti de la 0 o casuta cu 2 camere baie si bucatarie......Stiu ce vrei sa faci dar crede-ma costul e mult mai mare sa faci ce vrei tu...chiar daca zici ca scapi de autorizatie si bransamente.....Gandeste-te cat te costa sa razi toata curtea respectiva.....

Edited by Clovis, 09 May 2017 - 18:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate