Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Problema cartela digi

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
thexeek2

thexeek2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2017
Buna ziua,
Detin un samsung galaxy s7 si am o problema de retea.
De multe ori cand sunt sunat persoana respectiva primeste un mesaj cum ca as avea telefonul inchis,dar problema e ca eu pot folosii datele mobile sau sa sun.Daca trec telefonul pe mod avion si il dezactivez merge dar putin timp.Am mers la cei de la digi,am schimbat cartela si problema insista...Am resetat telefonul si la fel..
Oare problema este de la ei sau de la telefon?

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Verifica ce semnal ai in locatia respectiva ... Asa pateam si eu cu un iphone 4. Semnalul era slabut.

#3
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postthexeek2, on 03 mai 2017 - 11:58, said:

Buna ziua,
Detin un samsung galaxy s7 si am o problema de retea.
De multe ori cand sunt sunat persoana respectiva primeste un mesaj cum ca as avea telefonul inchis,dar problema e ca eu pot folosii datele mobile sau sa sun.Daca trec telefonul pe mod avion si il dezactivez merge dar putin timp.Am mers la cei de la digi,am schimbat cartela si problema insista...Am resetat telefonul si la fel..
Oare problema este de la ei sau de la telefon?
Salut. Ai cumva numarul portat?

#4
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Nu e de la numarul portat. E Digi. Asta e reteaua lor, nu au semnal. Pateam asta destul de des cand eram la ei.

Edited by sergiu_psc, 03 May 2017 - 13:19.


#5
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postsergiu_psc, on 03 mai 2017 - 13:08, said:

Nu e de la numarul portat. E Digi. Asta e reteaua lor, nu au semnal.


Adica daca omu sta pe net si primeste apeluluri nu au semnal ? Open your mind......


Quote

dar problema e ca eu pot folosii datele mobile sau sa sun

Edited by Gotyc, 03 May 2017 - 13:13.


#6
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Eu cred ca e de la telefon.
Eu ma lupt cu asta in Vodafone. Tot Samsung.

#7
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Va zic eu problema, au o celula problema, asa am patit eu la Vodafone, aveam semnal full alea alea si pana la urma au recunoscut ca au o celula pocnita.. si dupa 3 luni au venit sa o schimbe...

#8
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Pana la GPRS semnalul de voce si de date erau pe acelasi canal. De la EDGE in sus s-a trecut pe canale separate pt voce si date.
Din nou, verifica semnalul in "sim stats", sau cu alt program tert .... Nu stiu ce sa iti recomand. Am trecut prin aceeasi chestie cu iphone-ul. Ba chiar imi arata ca am semnal dar din pacate era prea slab.

#9
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Incearca sa-l lasi pentru o perioada pe 3G only si vezi daca face la fel. Daca nu, inseamna ca e o problema la celula/retea si nu face fallback in 3G cand primeste apelul. Ai grija ca nu cumva telefonul sa fie pe 4G only pentru ca 4G nu suporta voce.(desi ma indoiesc ca se poate la S7 fara root).

#10
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postsergiu_psc, on 03 mai 2017 - 13:08, said:

Nu e de la numarul portat. E Digi. Asta e reteaua lor, nu au semnal. Pateam asta destul de des cand eram la ei.
Unde n-aveti voi semnal pe Digi.Mobil   ca am 4 simuri de la toti operatorii... o ard la greu prin toata tara si cel mai bun semnal il am de la Digi.Mobil...
REFERITOR la topic... umbla prin setari apeluri ca ai activata vreo  deviere de apel daca nu esti in aria de acoperire/daca nu poti raspunde/daca ai telefonul oprit sau deviat pe alt telefon/ daca ai numarul bagat la blacklist Posted Image))))... Mare ti-e gradina Doamne... n-am semnal la Digi si nu stiu ce setari fac prin telefon Posted Image))

Edited by bogdan181180, 03 May 2017 - 15:12.


#11
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008

View Postbogdan181180, on 03 mai 2017 - 15:03, said:

Unde n-aveti voi semnal pe Digi.Mobil   ca am 4 simuri de la toti operatorii... o ard la greu prin toata tara si cel mai bun semnal il am de la Digi.Mobil...
REFERITOR la topic... umbla prin setari apeluri ca ai activata vreo  deviere de apel daca nu esti in aria de acoperire/daca nu poti raspunde/daca ai telefonul oprit sau deviat pe alt telefon/ daca ai numarul bagat la blacklist Posted Image))))... Mare ti-e gradina Doamne... n-am semnal la Digi si nu stiu ce setari fac prin telefon Posted Image))
Se pare ca n-o arzi suficient de bine.

Acum vreun an, cand inca mai eram la Digi, in centrul Constantei cam jumatate din apeluri se efectau in roaming national. Am scris si atunci despre problema asta.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai el vorbeste despre prezent, nu despre ce era acum mai bine de un an, cand inca era activ RN.

#13
thexeek2

thexeek2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2017

View Postsonnydellmarco, on 03 mai 2017 - 12:46, said:

Salut. Ai cumva numarul portat?
Salut,da am doar numarul portat de la vodafone.

View PostExtinct, on 03 mai 2017 - 13:45, said:

Incearca sa-l lasi pentru o perioada pe 3G only si vezi daca face la fel. Daca nu, inseamna ca e o problema la celula/retea si nu face fallback in 3G cand primeste apelul. Ai grija ca nu cumva telefonul sa fie pe 4G only pentru ca 4G nu suporta voce.(desi ma indoiesc ca se poate la S7 fara root).
este pe LTE/3G/2G auto

#14
Alex522

Alex522

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 18.06.2015

View Postsfantu.dracu, on 03 mai 2017 - 13:12, said:

Eu cred ca e de la telefon.
Eu ma lupt cu asta in Vodafone. Tot Samsung.
Si eu tot cu vodafone , cartela portata din orange , tot samsung , si culmea cu telefonul in acelasi loc , uneori merge uneori nu.

#15
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017

View Postsergiu_psc, on 03 mai 2017 - 15:44, said:

Se pare ca n-o arzi suficient de bine.

Acum vreun an, cand inca mai eram la Digi, in centrul Constantei cam jumatate din apeluri se efectau in roaming national. Am scris si atunci despre problema asta.
Scriam de zilele noastre... nu acum un an cand aveau parteneriatul acela cu Vodafone pe 2G cand ieseai din 3G-ul DigiMobil. S-au extins... mai peste tot merge lejer3G-ul iar prin orasele importante si imprejurimi prinzi 4G cu semnal peste 70%.Dpdv al meu au facut investitii masive in reteaua lor 3G si 4G si dintre toti operatorii au semnalu cel mai stabil PESTE TOT. Numai anul acesta, prin luna martie, la mine in zona prindeam 4G intr-o parte a orasului iar acum, de cateva saptamani, se prinde peste tot 4G cu semnal maxim. Este o firma serioasa care-mi ofera niste beneficii in abonament la pret MULT mai mic decat al concurentei

Edited by bogdan181180, 04 May 2017 - 06:12.


#16
thexeek2

thexeek2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.05.2017

View PostAlex522, on 03 mai 2017 - 23:08, said:


Si eu tot cu vodafone , cartela portata din orange , tot samsung , si culmea cu telefonul in acelasi loc , uneori merge uneori nu.
Asa si eu,in acelasi loc pot folosii lejer datele si sa sun,semnal 3/4 linii,dar nu pot fi sunat...doar dupa ca il trec pe mod avion si il dezactivez..si dupa jum de ora max problema apare iar...

#17
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Te sfatuiesc sa faci o sesizare scrisa sau telefonica dar sa ti se dea numar de inregistrare ( asa se vor implica toate departamentele lor ). Daca este portat de curand, posibil ca problema sa fie de natura tehnica ( din cauza portarii, este undeva agatat apelul ) voda nu arunca mai departe apelul in centrala digi .

#18
tzevarul

tzevarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 02.02.2009
Cartela Digi nu ofera acces la reteaua 4G. Este de recomandat ca telefonul sa fie blocat pe 3G sau 3G/2G, ca sa nu incerce continuu sa se inregistreze in reteaua 4G.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate