Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Traseu Examen Auto Republica

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Salut.

Mai am "putin" si voi da traseul in vederea obtinerii permisului auto pt. categoria B. Examenul va avea loc la Republica. Am fost sa vad locul de intalnire, respectiv Poarta 1 Faur, dar am o nelamurire. Imi poate spune cineva, va rog, unde sunt locurile in care te pot distribui ulterior examinatorii, eventual cu link-uri de la google maps? Daca aveti sfaturi pt. traseul de la REPUBLICA ar fi bine venite.

Multumesc.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Asa o sa faci si dupa ce iei permisul? O sa te uiti la traseu pe maps inainte sa pleci la drum? Ca sa fii sigur ca stii unde sunt intersectiile mai dificile?

#3
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Presupun ca traseurile nu sunt prestabilite, ai sanse minime sa ghicesti pe unde te va plimba examinatorul.

#4
Aly07

Aly07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 28.05.2012
Eu doresc sa stiu doar locurile de plecare, nu traseele.

#5
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Serafim606, on 02 mai 2017 - 18:09, said:

Asa o sa faci si dupa ce iei permisul? O sa te uiti la traseu pe maps inainte sa pleci la drum? Ca sa fii sigur ca stii unde sunt intersectiile mai dificile?

Si ce ar fi rau sa faca asta ? Crezi ca toti cunosc orasele ca in palma? Macar isi face o idee despre traseu, stie unde sa se incadreze si ajunge in siguranta, decat sa orbecaie de colo colo, in ce priveste traseul ma indoiesc sincer ca exista asa ceva, exista un loc de plecare, apoi examinatorul iti spune unde sa mergi si ce sa faci.

Edited by Platon, 02 May 2017 - 18:28.


#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Chestiile astea trebuie sa ti le spuna instructorul. Si tot cu el ar trebui sa faci cateva ture pe traseele posibile din zona.
Daca n-ai instructor ia-ti unul serios.

#7
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 04.09.2013

 Aly07, on 02 mai 2017 - 18:18, said:

Eu doresc sa stiu doar locurile de plecare, nu traseele.
pai loc de plecare e unde ai zis tu. apoi cand termina unul, intra urmatorul, ar putea fi oriunde.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Daca sunteti cate 4 si tu nu esti primul nu ai de unde stii de unde urmeaza sa incepi.Poate ca cel care e inaintea ta e ok si opreste sa zicem intr-o parcare,sau poate ca face o greseala nasoala si il da jos militianul in 2 secunde,apoi o iei tu de acolo. Eu am avut noroc saptamana trecuta (atentie am dat in alt oras) si am fost primul si a fost foarte ok,partea proasta e ca eram cu bagaboante in masina si politaiul m-a tinut pe mine mai departe inca cateva examinari ca martor.

#9
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Mie mi-a zis instructorul ca sunt vreo 3 zone de plecare, singura pe care mi-o aduc aminte  este Billa de   aici  https://www.google.r...992!2d44.415605
Ori asta ori aia de la piata minis, nu mai stiu care era:))

Edited by robert8197, 02 May 2017 - 19:20.


#10
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Treaba sta in felul urmator:
1 : Primul loc de intalnire este la Poarta Faur (acolo se intalnesc la ora 07:30 de dimineata toti candidatii si instructorii lor, si toti politistii examinatori)
2 : In medie sunt cam 7-10 examinatori (fiecare examinator are o lista cu candidatii repartizati aleator de sistem)
3 : Fiecare examinator striga din lista intre 10-14 sau 16 candidati (se fac grupe de cate 2 candidati : unul care este la volan si unul ca martor  pe bancheta spate)
4 : Examinatorii isi aleg zonele de traseu intre ei
5 : Ca zone stiu asa : Republica , Billa , Arena Nationala si mai sunt dar nu le stiu pe toate
6 : Initiatorule dupa ce te striga politistul examinator va face un grup cu candidati si le explica ce si cum, apoi politistul examinator va comunica instructorilor locul de plecare
7 : Vorbeste cu al tau instructor (poate nu pici in prima grupa,oricum strigarea se face in ordinea alfabetica) sa faceti traseul in urma candidatului si examinatorului (cu masina voastra) sa ai idee pe unde va plimba.De regula toti examinatorii fac acelasi traseu cu toti candidatii.
Nu te grabii, fii foarte atent la indicatoare,semafoare,marcajele rutiere dupa carosabil si cel mai mult la trecerile pentru pietoni si pietoni,sa nu mergi cu mai mult de 40km/h.
Bafta!!! Si ochii cat cepele.

#11
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005
un loc de plecare mai e si pe bd niclae grigorescu, undeva intre potcoava si diham.

#12
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 Serafim606, on 02 mai 2017 - 18:09, said:

Asa o sa faci si dupa ce iei permisul? O sa te uiti la traseu pe maps inainte sa pleci la drum? Ca sa fii sigur ca stii unde sunt intersectiile mai dificile?
de fapt nu e idee rea deloc. Chiar și șoferii cu ceva experiență ar trebui să se uite un pic pe hartă, să se familiarizeze cu un traseu necunoscut.

#13
Elfron

Elfron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 07.04.2009
Din ce imi aduc eu aminte
-Poarta Faur
-Cinematograful Gloria
-Un magazin Billa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate