Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Ajutor pentru un newbie cu 0 cunoștințe de web-design

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Dupa serp nu esti nici in primii 220 dupa: "consiliere psihologica gratuita" ...

http://findingmyway....boseala-cancer/ - pe aici nu stiu cum am ajuns :) lipsesc diacritice sau sunt iar puse urat

#20
spreeeeee

spreeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.05.2008
Nici eu nu stiu cum ai ajuns acolo :))
Probabil e indexat ceva ce nu trebuie. De pe google ai dat click?

#21
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,896
  • Înscris: 07.08.2008
Aia e pagina dedicata unei etichete. Stergi toate etichetele de la articole si ai scapat de genul asta de pagini.

#22
spreeeeee

spreeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.05.2008
Multumesc. Le-am sters Posted Image Am observat ca acum pe acea pagina este un buton de search care m-a ajutat sa-mi dau seama de ceva. Am scris o litera la intamplare și i-am dat search...
se pare ca e o mica problema cu continutul care ar trebui sa fie vizibil doar pentru utilizatori. Dacă nu esti inregistrat teoretic nu ai cum sa vezi continutul dar se pare ca forțând un pic.. dacă dai de mai multe ori enter, până la urmă reușești să intri pe pagina dorită, fara cont. Oare asa este si la voi?

Edited by spreeeeee, 05 May 2017 - 18:33.


#23
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Ma jucam cu serp si google sa te gasesc ... Da, din google am dat in pagina aia. :)
Pe weekend te las, nu te mai ajut ... roaga pe colegul tigerheart, da-i o bere ceva (nu insinuez ca ar fi ieftin) ca sigur se pricepe mai bine ca mine... Eu nu mai fac webdesign de cand a aparut dreamwaver.
Pe parte de "estetica" - ia tot la mana sa verifici fonturile, aranjarea in pagina/simetrie, butoane, form - in spate pe scripturi si tema nu te pot ajuta.

#24
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu inteleg de ce acel url /wp. Asa  o sa ramana?

#25
spreeeeee

spreeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.05.2008
@ Alucard: Voi verifica inca o data fonturile dar de restul lucrurilor va trebui să se ocupe cineva mai experimentat. Am incercat sa ma joc un pic cu Yoast SEO. dar am vreo 200 de pagini și ma apuca primavara pana le optimizez pe toate... + design/redesign. Multumesc pentru ajutorul pe care mi l-ai oferit pana acum :)
@ xxvirusxx: Pentru moment, asa va ramane deoarece ar insemna sa modific toate linkurile de pe site pe care le-am pus in primele doua saptamani cand nu prea am stiut exact ce fac. (nu le-am pus cu page id :) )

#26
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Export baza de date, deschisa in notepad++, replace all cu ce vrei sa inlocuiesti. Import si gata :)

#27
spreeeeee

spreeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.05.2008
Dupa ultimul update wordpress mi s-au dereglat toate elementele din pagina de index. Pagina am facut-o cu elementor (plugin). Daca o deschid pe calculator, se vede ok, insa daca o pun pe ftp, cand o deschid in browser, arata asa https://ibb.co/cVjWFv
Oare ce as putea face?

Edited by spreeeeee, 21 May 2017 - 20:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate