Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Fort Boyard - PRO TV (2017)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
291 replies to this topic

#55
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Nici Survivor nu a avut succes, tocmai de asta nu o să mai fie un alt sezon. La noi unele emisiuni sunt prost făcute din start.

De ce trebuia făcut Fort Boyard cu "vedete" nu înțeleg. Asta e un motiv să nu mă uit.

#56
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015

View Postpufonel, on 21 septembrie 2017 - 21:42, said:

In al doilea rand formatul nu prea lasa loc de certuri intre vedete, asa ca bizonul mioritic va comuta pe Antena sau Kanal, unde sunt 2-3-5 care se cearta cate o ora intreaga, si nici nu costa asa mult productia :P

(Sper sa ma insel, dar din cate stiu despre piata media din Romania, sunt 90% sanse sa am dreptate).

Pai da, asa este la emisiuni precum BaS, Wowbiz, etc. pe Kanal D, insa la Antena doar la Acces Direct e asa, iar restul sunt cat de cat vizionabile.

De aceea eu ii prefer pe Maruta si pe Cabral cu emisiunile de dupa-amiaza, ca cel putin la emisiunea lui Maruta n-am mai vazut scandaluri in ultimul timp.

Cat despre "Fort Boyard", va fi mult mai interesant decat "Supravietuitorul", insa va fi cu vedete acest show din 01.10 (ceva in genul "Sunt celebru, scoate-ma de aici", cu Ruby, Morosanu, etc.).

#57
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
http://www.protv.ro/...i-la-protv.html

cateva secvente noi, pe langa cele deja cunoscute.

Dupa cum arata, eu zic ca va fi un real succes. Faptul ca nu au inlocuit piticii si echipa franceza chiar e un plus. Atata timp cat probele raman fidele show-ului chiar cui ii mai pasa daca oamenii aia sunt vedete sau nu?

#58
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
După ce am aflat când începe emisiunea Fort Boyard, iată că cei de la PRO TV au dezvăluit și prima echipă de vedete care își vor încerca forțele în aventura Fort Boyard.



Mihaela Rădulescu, Sandra Izbașa, Corina Bud, Adrian Nartea și Vlad Logigan vor fi primii care vor participa la probele ascunse de fortăreață, probe destinate să testeze curajul, determinarea și concentrarea concurenților.
„E genul de spectacol în care totul se întâmplă pe bune! Nimic nu e contrafăcut sau ușor. E despre cât poate lupta creierul cu limitele pe care credeai că le ai. E emoție dată la maxim, e adrenalină și suspans, e cel mai tare show pe care l-am urmărit de când eram copil și în care am incredibila ocazie să particip la PRO TV!”, a declarat Mihaela Rădulescu despre participarea sa în emisiune.

Sandra Izbașa este campioana care face performanță în orice acțiune în care se implică, iar acum a reușit să își depășească limitele și la Fort Boyard: „Am văzut Fort Boyard difuzat la noi cu ani în urmă și urmăream toate probele cu sufletul la gură, misterul și reușitele concurenților. Trăiam intens cu ei și victoriile, dar și eșecurile, îmi doream să fiu acolo, mai ales în tabăra cu reușite.  Îmi place competiția și să câștig. Am acceptat invitația de a participa la acest concurs pentru că îmi doream ca visul să devină realitate. Am fost o echipă excepțională și am luptat de la început până la sfârșit. Atmosfera a fost  deosebită și mă bucur pentru că am avut ocazia de a filma competiția chiar în fortul original, din Franța!”.

„Eu mă angrenez doar în proiecte care sunt pentru sufletul meu, pe care le simt până la ultima celulă. Am acceptat provocarea pentru că mereu caut lucruri care  mă împing să îmi depășesc limitele, iar Fort Boyard a venit într-o perioadă în care eu mă antrenez foarte mult, fac cățărări și practic mai multe sporturi. A fost o ocazie foarte bună de a vedea cât am evoluat, atât fizic, cât și emoțional!”, a declarat Corina Bud

„Am acceptat provocarea Fort Boyard pentru că sunt sportiv și competitiv din fire, pentru că atunci când vedeam, la PRO TV, Fort Boyard-ul francez, când eram mic, visam să ajung și eu la acele probe pentru că știam că le pot face mai bine. Dar mai ales, am acceptat pentru că știam că voi ajunge să colaborez, chiar să fac o echipă , cu niște oameni extraordinari, profesioniști alături de care aș putea să accept orice fel provocare!”, au fost mărturisirile prezentatorului Adrian Nartea.

Actorul Vlad Logigan este o fire nostalgică, iar noua provocare i-a dat ocazia să își depășească limitele: „Am acceptat provocarea de a participa la Fort Boyard pentru că, atunci când eram mic, PRO TV-ul dădea emisiunea asta în varianta franțuzească, și mă uitam împreună cu sora mea, la aproape fiecare emisiune, cu sufletul la gură. Iar ocazia de a participa, 20 de ani mai târziu, la ceva ce vedeam la TV când eram mic și îmi plăcea, se arăta a fi una de neratat!”.

Sursa:tvmania.ro

Edited by mediasettv, 23 September 2017 - 08:22.


#59
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Au mai ramas 2 zile pana la premiera Fort Boyard România, numai la Pro TV!:lol:

Edited by mediasettv, 28 September 2017 - 20:03.


#60
jamesbond007.5

jamesbond007.5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 26.01.2003
O să-l văd înregistrat, ca de altfel așa cum mă uit la aproape toate emisiunile tv, fiindcă mă enervează reclamele si promourile...am o viață pe care nu vreau să o irosesc pe tâmpenii!

#61
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,357
  • Înscris: 19.01.2015
Eu cel putin o sa-l vad pe Voyo, unde emisiunea este inregistrata fara reclame si fara promo-uri, si tot-odata nu-l pot vedea astazi, pentru ca nu sunt in tara acum, si voi reveni maine seara in tara.

#62
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Așteptarea a luat sfârșit! Legendarul show Fort Boyard începe în această seară la Pro TV, ora 20.30

Așteptarea a luat sfârșit! Legendarul Fort Boyard - show-ul care a cucerit o lume întreagă - aduce suspans și aventură și începe diseară, de la 20:30, la PRO TV!
Zeci de vedete și două echipe impresionante de producție - cea din Franța și echipa Pro Tv - au lucrat cot la cot pentru a le oferi telespectatorilor jocul jocurilor, la cel mai înalt nivel. Emisiunea a fost filmată în fortul original din Golful Oceanului Atlantic, din Franța.
37 de vedete și echipa de producție din România au călătorit peste 2.700 de km, pentru a face față aventurilor din Fort Boyard. Este pentru prima dată în istoria emisiunii, când o echipa din România ajunge în Golful Oceanului Atlantic din Franța pentru a filma ”jocul jocurilor”.
Acolo, ai noștri au fost așteptați de echipa franceză, care are o experiență de peste 27 de ani în realizarea acestei emisuni. Francezii au colaborat cu producători din 34 de țări pentru a realiza show-ul Fort Boyard.

Sursa:stirileprotv.ro

#63
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
A început!Vizionare placuta!

#64
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
Mda... Incomparabil; emisiunea e mult mai slaba.

#65
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Da nu e că originalul, prea câștigă ăștia toate cheile
Au modificat și la eliminarea prizonierilor

Dar totuși chiar daca e mai slabă că originalul prefer să mă uit la ea decât la tâmpeniile de la concurenta.

#66
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Ce slab e... senzatie de fals peste tot. La varianta frantuzeasca par ca oamenii se distreaza, sunt spontani. La Pro se chinuie sa scoata vorbe de duh, joaca un teatru ieftin, neurmaribil din pacate... deh, asa-i cu "vedetele".

#67
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,966
  • Înscris: 24.01.2012
Stie cineva cine este Mosu din emisiune?
M-am uitat, sincer sa fiu sunt destul de placut impresionat.

#68
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
Poate ca e mai slab decat originalul dar trebuie apreciat ca PRo TV spre deosebire de concurenta incearca astfel de formate si aduc ceva nou in Romania. Sa nu uitam ca aceste emisiuni costa mult nu se fac cu 2 lei. Abia astept sa vad cu ce o sa vina nou concurenta caci aia doar asa stiu sa copieze.

#69
pepino88

pepino88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 26.12.2015
Mă așteptam la altceva. E diferit de original. Pare și e fals ... Se prefac prost! Păcat, era un show super la francezi!

#70
yanni17

yanni17

    -------------------

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 19.11.2010
E mai slab decat originalul, dar, intr-adevar, e altceva.

#71
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Stie cineva cine joaca rolul mosului ? Mi-e foarte cunoscut dupa voce, dar nu il identific...

#72
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Mult prea slabe probele mult prea ușoare.
Romanul tot roman rămâne, așa zisele vedete de la noi doar jumătate din bani donează, ei nu fac nimic gratis sau voluntariat pentru o cauza nobila.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate