Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Neurologie , neurochirurgie si neuropsihiatrie.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
botezandre1

botezandre1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2016
Buna ziua. Dupa cum v ati dat seama si dupa numele de pe site ma numesc Botez Andrei. Am 24 de ani si sunt din constanta. Astazi nu am intrebari ci incerc sa ajut cat de mult pot pe aceasta tema. Ca sa ajungem acolo , sa va spun povestea mea. In noaptea de 11februarie tatal meu este gasit in coma pe strada. Nimeni nu anunta familia desii avea telefon la el. Nimeni nu anunta politia. Intamplator fratele meu il gaseste in spital si afla ca este in coma la reanimare. Cu voia lui Dumnezeu iese din coma in 10 zile. Era lovit cu ceva in cap. La 2 luni de la accident , fizic si a revenit, pt ca era un om puternic si sportiv. Creierul insa nu tine cont si dignosticul lui este dementa posttraumatica stadiu sever. Nu se orienteaza in timp si spatiu, are haluconatii, pierderea memoriei, lipsa totala de discernamant. Eu locuiesc cu mama mea iar ai mei subt divortati si tata nu are un loc unde sa stea , si nici eu. Cu ajutorul unor oameni de la care nu ma asteptam am reusit sa caut o solutie sa ajunga intr un loc specializat unde sa fie tinut sub observatie dar e drum lung. Mi ar placea sa va ajut cu orice informatie depre pasii care trebuiesc facuti pentru tutelarea lui . Incadrare in grad de handicap. Punere sub interdictie prin instanta judecatoreasca , ba chiar punerea in aplicare a undei asigurari de imprumut bancar. Este groaznic sa te trezesti din lumea ta in atatea locuri care nu stiai ca exista si sunt greu de pus cap la cap pentru ca autoritatile nu au mereu timp sa ti explice ce sa faci.. in general te anunta ca iti lipseste ceva.. si povestea se repeta. Sper sa va pot ajuta si cu cateva camine pentru oameni cu nevoi speciale, dar asta doar in zona constantei. Va doresc multa santate voua si celor din jurul vostru. Ma puteti gasii si pe facebook daca , considerati ca as putea sa va ajut, si nu raspund pe forum. E posibil sa nu primesc notificari

#2
Eu-Mirela

Eu-Mirela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2017
Nu stiu cum ar putea fi ajutat tatal tau in unele cazuri... dar cu varsta, mai ales daca a avut si acel accident.. starea lui poate fi instabila si greu de restabilit.. pentru pierderile memoriei iti pot propune sa citesti mai multe despre suplimentul revitalum mine. Despre restul, nu stiu daca nu este vorba si de dementa senila... o boala care o poate afecta orice persoana dupa o anumita varsta. Pentru aceasta boala am citit ca poate fi buna o planta.. care din pacate este ilegala in romania dar in sua si cateva tari din europa este legala...

#3
botezandre1

botezandre1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2016
Multumesc pentru sfaturi

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate