Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Essential Products

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
477 replies to this topic

#343
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Am vazut, dar cu taxe+transport cred ca ajunge la 350-400 dolari in Romania... asa ca ma abtin... Deocamdata 2XL-ul se ,misca foarte bine (si am si "adevaratul Andoid P" :) ).

#344
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
A fost 325 CAD ieri pe Amazon dar nu l-am prins, pana cand am ajuns acasa, disparuse. Si dadea si earbuds la el.

#345
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Nu livrau la noi, altfel dădeam curs ideilor…

#346
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Cei de peste ocean încă au acces la ofertă, via back order…
[ https://pbs.twimg.com/media/DiUsAavUEAEyQmu.jpg:large - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

A, și camera 360° este redusă la 19 U$D (199 U$D)…
Cum să nu iubești ofertele?

Edited by Gif2D, 18 July 2018 - 13:45.


#347
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Monthly AMA with Essential team (July 18 from 12-1pm PT).
  • Camera: As we’ve done previously, we’ll provide periodic updates to the Essential Camera app. Top crashes, performance improvements, security fixes, and high impact bugs will be on top of our to-do list. Select feature updates could likely make their way into these updates. At this time we have no new features planned for immediate release.
  • Manual camera: We looked at this feature extensively and decided to address more pressing items on our to-do list. Top crashes, performance improvements, security fixes, and high impact bugs will be on top of our to-do list for the foreseeable future.
  • Bluetooth issues: We are aware of these issues and have been doing a deep dive in to trying to find a root cause. Hopefully we can find a solution and get that out to all of you in the near future.
  • DAC release: No dates yet but we are getting close and they sound awesome!
  • Android Q: I don’t have any information about when Q would drop, and obviously that would have an effect on this answer. Assuming the schedule for Q is like the schedule for P we plan to do it. […] We made a commitment to our users when they made a commitment to our products, and we intend to stand by it.
  • Exciting news: I’m just starting to get my hands on some cool new stuff and oh man do I wish I could tell you.
  • PH-1 Video EIS: We looked at this feature extensively and decided to defer it relative to other more pressing items on our to-do list. Top crashes, performance improvements, security fixes and high impact bugs will be on top of our to-do list for the foreseeable future.
  • Notch settings @ Android P: It’s possible, We are going to wait and see what Google does in the final release build before we manipulate the notch any further. We have worked very closely with them on the notch implementation so they are using our best practices. After the final drop, we will access if it makes sense to put the settings option back in. Good news is a lot of us here like you want it in.
  • PH-1 exFAT support: Unfortunately we don’t have any current plans to add exFAT support at this time.
  • Android P exciting news for PH-1: It’s demonstrating our ability to continue to deliver android updates with little to 0 latency behind Google. We have a lot of pride in getting our customers updates early and often and we will continue to do so for you guys.


#348
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Si baietii de la Essential continua sa surprinda. Au scos aproape simultan "DP5"-ul lor :) : Essential drops latest Android P Developer Preview within minutes of Google!

#349
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Ce-o fi fost în mintea lor de-au renunțat la PH-2, nu știu, pentru că îmi vine greu să cred că vânzările de PH-1 se fac din stocuri…

#350
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Poate pur si simplu s-au gandit ca nu rezista finaciar si logistic la un razbboi pe doua planuri (PH-1 si PH-2). Plus ca nu stiu ce multe alte chestii puteau sa schimbe la PH-2 ca sa-l doresca lumea mult mai mult decat au vandut cu PH-1 (in afara de upgrade-ul hardware, desigur).

#351
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Și 360 camera? Nici aia nu se potrivește-n alt dispozitiv…
Doar așa, să lansezi un produs (și ceva accesorii), cât să își aducă aminte lumea de tine și să te apuci de alt domeniu conex?
Personal găsesc această abordare foarte riscantă, din punct de vedere al bunului mers al afacerilor.
Dar, e Andy Rubin, o fi știind el ceva mai multe decât umilul forumist de pe softpedia…

#352
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Corect! PH-2 trebuia sa pastreze conectivitatea lui PH-1 caci altfel nu mia ai ce face cu 360 camera (bine, eu inca nu imi dau seama la ce mi-ar fi utila :) ).
Eu as zice ca Essential a fost un caz de entuziasm exagerat (mie mi-a placut dar... nu m-am gandit serios vreodata sa il cumpar) urmat de probleme de fabricatie si dezvoltare software - pana le-au scos pe piata si au reparat bug-urile au aparut alte telefoane - probabil fara acele luni de intarziere ar fi stat mai bine si... am fi avut si PH-2.

#353
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Cred ca tot ce le-a lipsit a fost media. I-au facut sacalii zob de dinaintea lansarii telefonului. Asa este cand nu controlezi, nu cotizezi si crezi in corectitudine

#354
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Poate. Dar nu pot sa uit ca la lansare s-au facut precomenzi si telefonul urma sa se livreze intr-o luna. Si... s-a intarziat mai mult de doua luni - timp in care entuziastii au facut joc de glezne (greu, daca nu uitam ca initial PH-1 costa destul de mult); in plus.... piatat nu a stat pe loc si au aparut telefoane cu hardware similar....

#355
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Da, au fost primii cu notch, iar camera nu a fost capitolul lor forte, asta i-a costat, pe lângă prețul premium afișat inițial pentru un produs de nișă.
Pentru mine ar fi fost tolerabile, însă disponibilitatea oficială doar pe piața nord-americană și lipsa DualSIM, nu prea. Nu a fost menit să fie…
Notch-ul însă a devenit căutat, deși inițial a fost hulit. Vânzările terminalelor cu notch au creșteri galopante, fie de plăcere, fie de nevoie, fiind destul de ușor adoptat.
Sunt curios de „găurica” Huawei-ului: Posted Image
[ https://img.etnews.com/photonews/1807/1092845_20180719203221_835_0002.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Dacă aveau variantă DualSIM l-aș fi luat, chiar de pe online extern, acum nu mai consider optim să plimb două terminale după mine…

#356
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu sunt old school. Nu ma dau in vand dupa notch (si nici dupa colturi rotunjite :) ). MIe sa imi lase difuzoarele stereo acolo unde sunt si... sa le lase egale ca dimensiuni/putere (Nexus 6 fan, remember :) ) - nu simt nevoia sa fie telefonul mai scurt deci... nici notch nu ma intereseaza - de asta nici nu vreau 3 XL (desi, daca la anul 4 XL o sa fie si mai urat... pot sa reconsider "trixel"-ul :) ).

#357
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
At Essential’s website: you get the following items with the bundle for the low price of only $400:
  • Essential Phone in either Black Moon or Pure White
  • 360 Camera for Essential Phone which snaps on to create 360-degree images
  • Protective case for the 360 Camera
  • Earphones HD which are earbuds with a USB Type-C connector.
[ https://pbs.twimg.com/media/DjtbFGVUcAAzq4M.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#358
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@Gif2D: pai... sa asteptam sa ne faci un review? Ca daca e sa "import" in Romania o sa sara de 500$ (poate spre 550$) tot balamucul... :)

#359
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Tocmai ne-a aterizat "placinta" (Android 9 - Pie) pe masa. Si cine o primeste "minutes later" dupa ce se publica factory image-urile de Pixeli? Exact! The ESSENTIAL PHONE. El insusi. Cum sa nu-i iubesti pe baietii lui Andy Rubin? :)
Dovada aici: https://www.androidp...s-announcement/

Edited by danmerezeanu, 06 August 2018 - 20:17.


#360
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Dacă ai ști de câte ori mă uit să văd dacă au și DualSIM … Posted Image
[ https://media.giphy.com/media/fhLgA6nJec3Cw/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Our Android Pie release DOES include August security patches. In our enthusiasm to get it to you as soon as humanly possible, we forgot to update the security patch string. It will be corrected in our next release. In the meantime, enjoy a slice of pie served up by Elyse.
[ https://pbs.twimg.com/media/Dj8aAwvU8AAKd33.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
…dar:
[ https://pbs.twimg.com/media/Dj98FewW4AUgDv5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Gif2D, 07 August 2018 - 07:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate