Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Real - Atletico si Monaco - Juventus

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View PostMembruAnonim, on 04 mai 2017 - 10:50, said:

Eu sunt cu outsiderii, de obicei.
Dar de ce crezi ca Juve va castiga CL? Oricat de bine s-ar apara, nu au cum sa reziste atacului venit pe toate flancurile al celor de la Real.
Juve ar trebui sa joace mai ofensiv cu Realul daca vor un rezultat bun.


Mai putin atunci cand joaca in 12.

Juve a mai scos-o pe Real acum 2 ani. Este drept ca atunci ii avea pe Pirlo, Vidal, Tevez, Pogba si Morata, insa stilul si antrenorul este acelasi.

In confruntarile dintre Juve si Real din ultimii 20 de ani, parca Juve are un pic de avantaj:
'98 - in finala a batut Real cu 1-0
2003 - semifinala, a trecut Juve dupa 3-1 la torino
2005 - in saisprezecimi, a trecut Juve de Real dupa prelungiri
2008 - Juve o bate pe Real in grupe si acasa si pe bernabeu (goluri Del Piero); Juve avea o echipa abia formata dupa ce veneau din serie B (au jucat la Juve: Molinaro, Sissoko, Amauri, Meninger, Melberg sau Marchioni);
2013 - in grupe s-au intalnit iar: 2-2 la Torino si victorie Real pe Bernabeu cu 2-1
2015 - in semifinala, trece Juve de Real, si atunci Real era detinatoarea trofeului.

Stiu ca nu seamana un meci cu altul, dar cand te uiti la ultimii 20 de ani e cam 4-2 pentru Juve in confruntarile directe, in conditiile in care Realul mai tot timpul a fost favorita cu achizitiile lor si Juve a trecut si prin serie B in perioada asta.

Edited by un_dac, 04 May 2017 - 11:17.


#38
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Cred că programul Realului e mai încărcat în perioada asta, oboseală, iar cei de la Juve sunt măcinatori in propriul teren , iar cele 2 vârfuri ofensive, care pot pleca de la mijlocul terenului cu mingea, le vor permite sa formeze o linie de apărare din 5 jucători, astfel că Ronaldo va avea, cred, mereu 2 pe lângă el, cu dublaj pe zonă cu un al treilea. Ronaldo nu mai are același sprint că pe vremuri, Bale, care aleargă fantastic, nu joacă, Benzina nu se descurcă in spații înguste, deci nu prea vad cum vor desface apărarea lui Juve.
Realul are un plus la înălțime la cornere și faze fixe, deci doar de acolo cred că au un plus la finalizare. Barca nu a avut atuul asta, iar Messi a fost anihilat, ați văzut ce frustrat a fost...

#39
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Ultima echipa care a castigat cupa de doua ori la rand a fost Milan in 89 si 90. Daca e sa urmam trendul ar trebui ca Juventus sa castige anul asta.

#40
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Şi încă ceva, că ziceam de faze fixe la Real [ chiar şi comparativ cu Barca ], la orice fază de corner şi la multe lovituri libere laterale, am observat că Pique şi Sergio Ramos urcă în careu. Un atu în plus pentru contratacuri dese, cu Higuain şi Dybala.

#41
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Ai uitat de Varane, pana si Pepe urca.

BTW, pe celalalt topic era discutia ca Ronaldo nu face nimic, dar da goluri. Asa a fost si acum. Cum dracu se pozitioneaza sa-i vina mingea, numai el stie. In rest nu a facut mare lucru.

Edited by Bursul, 04 May 2017 - 14:26.


#42
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
:) Da, Ronaldo, acest Gabi Balint al Realului !

Ei, nu chiar nimic, la golul 3, de exemplu, a construit acţiunea pe dreapta împreună cu Vaquez. Dar e suficient să tragi după tine cel puţin 1 fundaş şi tot ai făcut ceva, iar Ronaldo, din ce am tot văzut are "prostul obicei să tot schimbe aripile, când pe stânga, când pe dreapta. Oricum, apărarea lui Juve nu se compară ca şi gabarit cu piticii sovietici de la Atletico, iar Bufon e expert la plasament la faze fixe şi centrări, se vede experienţa, daca nu greşesc, la Bufon in poartă intră de regulă şuturile pe jos, din ce am remarcat...

Plus că Bufon n-a mai luat un gol în Ch L din faza grupelor, dacă nu greşesc

#43
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Gol! 1-0 pentru Juve.

Joaca Dani Alves de rupe la 34 de ani cat are. Cred ca Barca se oftica un pic ca nu l-au mai tinut un an

LE: Juve-ul de acum parca e Milan-ul de prin 2005; numai 30+ ani si un sud-american de 23

Edited by un_dac, 09 May 2017 - 21:25.


#44
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
2-1 pentru Atletico

#45
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
1-0 pana acum.

n-am favorita, dar pentru spectacol as vrea sa faca atletico 3-0 si dupa prelungiri. Insa mi-e greu sa cred ca realul poate rata calificarea sau nu poate marca in 90 de min.

LE: penalty pentru atletico Posted Image

2-0, Deportivo - Milan deja-vu?

Edited by un_dac, 10 May 2017 - 21:03.


#46
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Oare ? oare sa fie posibil ... ? este doar min. 20 ... 2 - 0 .

#47
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Superb Benzema vs 3 fundași ! Faza meciului !

#48
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Victorieeee... pardon, calificareeeee!!!!!!

#49
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Au incercat cei de la Atletico ... la final o ploaie teribila cum spuneau ăia , ultimul meci pe Calderon...isi construiesc (este in constructie...) stadion nou : Wanda Metropolitano/70.000 locuri undeva in partea de Est a orasului( la 8 km. de centrul orasului).

#50
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008

View Postramurel, on 10 mai 2017 - 20:45, said:

2-1 pentru Atletico

Ups, I did it again ! :) Am un sindrom sau ceva, că dacă mă bag la loto, 6 din 49, chestii pe pariu cu bani nu nimeresc ! Oricum,fain meci, echilibrat

#51
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postramurel, on 10 mai 2017 - 20:45, said:

2-1 pentru Atletico

apuca-te de pariuri

#52
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Dacă o fac sub presiunea unui pariu, chiar și modic, îmi pierd mojo-ul și nu nimeresc nimic

#53
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Asa, asa, tu fii calm si relaxat si baga aici scorurile ca pun eu la pariuri!

#54
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011
Singura data cand am pus la pariuri am avut bilet de 10 meciuri. Normal ca nu mi-a iesit un sigur meci si normal ca era ultimul din weekend si au batut aia care nu trebuia in ultimele minute.

Pana atunci, nu-i credeam pe altii cand imi spuneau povesti similare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate