Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Cum poti sa ai un iPhone din parti componente

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postccf_cristi, on 14 aprilie 2017 - 09:00, said:

Era frumos daca ne zicea la final si cat l-a costat.
He mentioned in one of YouTube comments that the parts he actually ended up using cost him around $300 but he already had $1000 worth of extra stuff, tools, etc.

#20
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postgumball3000, on 14 aprilie 2017 - 16:08, said:

Deci daca ma duc acum si cumpar o placa de baza de iphone, apoi dau comanda pe aliexpress de carcase fake de calitatea a 15-ea + restul pieselor interschimbabile, se poate numi ca am facut eu iphone-ul?
Normal ca da! Cele 2 milioane de vizualizari de pe YouTube nu mint! Nu e ca si cum i-ai schimba carcasa zgariata+displayul spart+bateria moarta cu niste rahaturi unui iPhone SH.

#21
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostBombalurina, on 14 aprilie 2017 - 16:09, said:


Tu chiar crezi ce spui?

Nu ma baga in oala cu fani Iphone.Am avut un singu3 Iphone, Iph 3gs.Acum am inca un Note Edge, il am de doi ani.Siguranta nu am in el, mai toti care-s zmei si flosesc telefonul in scopuri productive, au dublura la Ardoid cu Iph.Pe Iph il folosesc la productivitate, Ardoid pt joaca, navigat, trecut prin toate porcariile free din Market.

Ma gandesc serios sa trec la Apple sau sa fac dublura  cu Plus, am simtit comportament f dubios pe Edge, am si altfel de aplicatii pe el( folosesc si in alte scopuri telefonul).

Edited by ionutz_joe2009, 14 April 2017 - 16:22.


#22
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Etnobotanice?

#23
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
direct prafuri.

#24
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
https://youtu.be/J0pRFAtkFU8?t=28m

Cum Buhnici intr-o discutie simpla(realitatea acolo se vede) spune ca foloseste 6 Plus, asta dupa ce a spus mereu ca-i scump si nu merita.Taiat de la  min 28, notati reactiile si pierderile.Un lucru e sigur, daca iti  ajunge in anumite cazuri (ma refer la puncte cheie, nu folosire simpla de zi cu zi/fataiala) un Note, nu mai umbli cu 2 telefoane dupa tine.De ce tine 2?Eu cam stiu de ce-i trebuie Plus si pe unde il prefera.

Edited by ionutz_joe2009, 14 April 2017 - 17:21.


#25
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002

View Postgumball3000, on 14 aprilie 2017 - 16:08, said:

Deci daca ma duc acum si cumpar o placa de baza de iphone, apoi dau comanda pe aliexpress de carcase fake de calitatea a 15-ea + restul pieselor interschimbabile, se poate numi ca am facut eu iphone-ul?
Imi poti spune si mie de unde cumperi placi de baza de iphone?

#26
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Se gasesc refacute / recuperate atat pe la chinezi (inclusiv aliexpress), cat si pe eBay. Sunt serviceuri care dezasambleaza, firme de asigurari care isi recupereaza banii, telefoane "subtilizate" s.a.m.d.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate