Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Opusele se atrag?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Salut, toate opiniile in ce priveste zodiile sustin ca unele zodii nu sunt compatibile, ca se ajunge la conflicte, ca se bat cap in cap.
Eu sunt fecioara si am o relatie de 4 ani cu un sagetator. La inceput a fost un conflict continuu intre noi, dar am ajuns la un numitor comun si acum as putea spune ca e compatibilitate 100%.
Argumentez prin faptul ca ne-am imbunatatit "relele" zodiei preluand unul de la altul. Pe mine m-a influentat  spiritul lui aventurier, optimismul si pasiunea pentru natura si calatorii si m-a scos din rutina si viata monotona clasica fecioarelor. De asemenea, m-a ajutat sa inteleg ca lucrurile  marunte sunt un impediment spre lucruri mari si sa fac pasi in  fara sa ma plafonez in detalii. In aceiasi masura, el a preluat ordinea si persevernta de la mine pentru a-si tine partea "salbatica" a zodiei, cea care ii face sa fie impulsivi si de multe ori haotici,in frau si sa se orienteze spre partea umana fara impedimente. Practic haosul lui cu ordinea mea s-au completat perfect. Am evoluat impreuna, fiecare ajungand astfel la un echilibru sentimental si emotional.

Nimic in viata nu se obtine usor si sa ajungem aici au trecut ani, certuri reprosuri si multe altele. Dar nu am renuntat niciunul din noi, el din  orgoliul sioptimismul caracteristic, eu din perseverenta. A avut si dragostea rolul ei, dar eram deja in schimbare.

Intrebarea mea este:
Daca am avea puterea sa depasim momentul critic de inceput, sa dam sansa unui opus sa ajunga la noi, am putea evolua in variantele noastre mai bune? S-a mai confruntat cineva cu aceasta situatiesau cazul nostru este izolat? Tind sa cred ca asa functioneaza, dar am nevoie de pareri pe acest subiect. Tot ce am gasit a fost contra.

Edited by mariavaida, 11 April 2017 - 01:38.


#2
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015
Orientarea dupa zodii este prostie

#3
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Parerile reflecta capacitatea unui om de a accepta sau nu o idee, daca aceasta este convenabila pentru el. Respect ce spuneti dumneavoastra, dar punctul de vedere al unui om nu coincide cu al altuia pentru ca acesta este subiectul proprilor trairi, este filtrat de gandurile, emotiile si sentimentele dumneavoastra. Nu zodiacul e o prostie, ci personalitatea dominanta refuza sa il accepte ca pe un fapt. Nu atacati zodiacul, exprimati-va ideile contra cu argumente referindu-va la propria persoana. Ex: EU nu cred in zodiac pentru ca semnului meu ii apartin niste caracteristici pe care EU nu le vad in mine (cele negative, normal), sau ca presupune fapte care sunt peste puterea mea de a ma raporta la ce nu inteleg.



#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 02:47, said:

Parerile reflecta capacitatea unui om de a accepta sau nu o idee, daca aceasta este convenabila pentru el.

Tot ceea ce nu e logic NU e convenabil pentru mine.
Daca te legi de PERSONALITATEA unui individ, se schimba treaba, dar cand vrei sa strangi toate oile in  acelasi staul, nu mai este o problema desteapta.
Dupa zodiac eu nu puteam trai cu fata mea nici 30 de minute si uite, avem sute de ani impreuna.
Respect, Chimie si Incredere, astea ne tin impreuna

De la zodiac, horoscop si pupatul moastelor e doar un pas.
Multa bafta

#5
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Zodiacul va da trasaturile de baza ale caracterului dumneavoastra, vorbeste minimalist despre personalitatea cuiva. Prin prisma "lectiilor" acumulate in viata, veti acumula multe alte trasaturi care vor influenta actiunile si alegerile dumneavoastra. Zodiacul spune ce caracter dominant ai, poti merge pe partea logica sau pe partea de creativitate s.a.m.d. Poti, cu ajutorul zodiacului, sa te analizezi si sa pui accent pe trasaturile pozitive si sa evoluezi, acumuland astfel mai multe puncte forte.

In ce priveste moastele, de la zodiac la pupatul lor e cale lunga, credeti-ma. Stiti de ce? Pt ca o persoana capabila sa accepte o teorie ca fiind adevarata pt alta persoana chiar daca nu li se aplica personal, arata o deschidere spre autocunoastere. Dumneavoasta negati cu vehementa ca ar putea fi adevarat. Asta e problema dumneavoastra, vine din ignoranta si ingamfare. Sa va spun ceva: realitatea unui om nu e universal valabila! Daca in loc sa cultivati negativitate, v-ati axa pe ce credeti dumneavoastra, v-ar fi mai frumoasa viata. Ca ati tinut sa comentati la o postare pe care o puteati ignora, spune multe despre dumneavoastra. Un om evoluat vede, ii lasa pe cei ce cred sa creada in continuare si merge mai departe Posted Image

Si in legatura cu "fata", pe langa zodia dominanta, mai exista si alte detalii in profilul zodiacal. Va imbina mai multe trasaturi pozitive din doua zodii diferite. Cititi mai in detaliu, ca vad ca vorbiti in limita unui semn de persoana. Nu e de mirare ca e o prostie pt dumneavoastra, orice nu ne convine negam si catalogam. Poate va convine ala chinezesc, va zice mai mult de bine, va lauda. Asa da, cui nu ii place sa auda cat de destept educat iubitor si perfect e

Tinand cont ca nu exista dovezi concrete nici pro nici contra, un om destept ramane imun. Eu cred in ce vreau si respect orice baliverna ar putea crede altii, cu dovezi sau fara. Respecti un drept la opinie. Ati comentat la o postare care se adresa celor care cred in zodiac tinand neaparat sa ii negati veriditatea. Pentru ce? Va simtiti mai bine acum? V-a ajutat cu ceva? V-ati incarcat cu energie negativa degeaba (cititi din spusele lui buddha daca aveti nevoie de validare).
In ce priveste zodiile necompatibile, postarea mea se referea exact la asta. Doar ca eu am ales sa merg pe optimism si sa invat ceva din ce spune zodiacul despre mine si partenerul si sa vad cat am muncit sa mearga relatia. Eu vad meritele noastre ca oameni si cuplu. Dumneavoastra alegeti sa blamati zodiacul pentru ca da o probabilitate ce nu s-a adeverit in relatia dumneavoastra. Analizati si vedeti cine e mai castigat in situatia asta. Eu ca am realizat ca relatia mea iese din normal si bate normele? Sau dumneavoastra ca negati normele doar pentru ca nu s-au adeverit?

Edited by _-_, 11 April 2017 - 07:17.
post dublat


#6
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Tare îmi este, că problemele voastre nu s-au rezolvat. Fie rezolvarea este în mintea ta, fie accepți situația și o vezi ca pe o rezolvare.
Sau totul este de aparență... Sau ați intrat intr-o stare de confort, un soi de obișnuință și ați început să acceptați situația (aici am folosit pluralul).
Sfatul meu este să casti ochii mari și să vezi realitatea. Mă tem că vă veți încăpățâna, veți da naștere unor copii care vor fi martorii despărțirii voastre. Cuplul care începe cu probleme, va avea tot timpul probleme!

#7
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Sfatul meu pentru dumneavoastra e sa cititi cat mai mult, din toate partile, din toate credintele si citind incercati sa le vedeti punctul de vedere. Un adevar cat de mic toate au la baza. Veti vedea puncte de vedere diferite dar in acelasi timp veti gasi si numitorul comun in toate. Veti afla tainele acestei vieti constientizand ca numitorul comun e universul si ca legea atractiei functioneaza in orice. Ca ii spuneti Dumnezeu sau Allah si eu am decis sa ii spun Univers, este prea putin important. Ca folositi rugaciunea ca metoda sau ca eu imi folosesc propriile ganduri este la fel de irelevant. Pentru ca toata concentrarea si dorinta se axeaza pe ce cereti si universul raspunde tuturor. Cere si ti se va da, atragi ceea ce gandesti. In timp si cu rabdare, vei primi. Am incheiat discutia aceasta, sper sa acceptati un punct de vedere diferit, cine stie poate ceva ceva o fi de capul lui.

#8
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 05:19, said:

Zodiacul va da trasaturile de baza ale caracterului dumneavoastra, vorbeste minimalist despre personalitatea cuiva. Prin prisma "lectiilor" acumulate in viata, veti acumula multe alte trasaturi care vor influenta actiunile si alegerile dumneavoastra. Zodiacul spune ce caracter dominant ai, poti merge pe partea logica sau pe partea de creativitate s.a.m.d. Poti, cu ajutorul zodiacului, sa te analizezi si sa pui accent pe trasaturile pozitive si sa evoluezi, acumuland astfel mai multe puncte forte.

pai si mama omida tot de atat empirism da dovada. psihanaliza, introspectia, nu mai sunt bune?
chiar sunt curios, ca vad ca exista o ...credinta? destul de mare in zodiac, e doar o credinta/dorinta sau exista vreo legatura masurabila?
eu cred ca asta e comunismul perfect, toata lumea are o zi de nastere, deci o zodie si-un rand de posibilitati. altfel, nu cred in astrologie, sunt leu si leii sunt sceptici.

#9
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 05:19, said:

Ce sunt constelatiile (mai mult decat conventii) si cum afecteaza alte planete, dpdv stiintific, viata pe Terra?

Zodiacul si "stiinta" aferenta are o sustinere stiintifica? Macar se poate dovedi dpdv statistic vreo corelatie intre zodii si personalitati sau altele? Cineva nascut intr-o anumita zodie, dar fara sa stie acest lucru, va avea caracteristicile specifice? Dovezi? Lucruri generale se pot spune despre multe si e normal ca cineva sa se recunoasca intr-o descriere.

"realitatea unui om nu e universal valabila!" - nu e, dar care sunt dovezile ca absolut fiecare persoana e influentata de planete, constelatii si altele, in acelasi mod sau intr-unul similar?

"Un om evoluat vede, ii lasa pe cei ce cred sa creada in continuare si merge mai departe"  - depinde si in ce anume cred.... Forumul parca e un loc de schimbat idei, impresii, informatii.

Sau asta e un topic d'ala .... Posted Image  Mind game Posted Image

Edited by Arianna-D, 11 April 2017 - 05:56.


#10
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Nu am inceput cu probleme, am inceput cu diferente de caracter si puncte de vedere diferite. Tara mi-e ca iar nu puteti accepta, din pricina propriilor filtre, ca rezolvare exista. Nu e doar in mintea mea si nici nu vad situatia ca pe o rezolvare. Vad atuurile pe care le-am dobandit petrecand timp cu partenerul, ce vedeam bun in el vad acum in mine si la fel si invers. Ne-am astompat defectele de caracter invatand unul de la altul. Am evoluat pe toate planurile impreuna, si ca indivizi. De ce? Pentru ca am fost deschisi la nou, la necunoscut. Ce ati expus mai sus arata punctul dumneavoastra de vedere.  Judecati relatia mea prin prisma frustrarilor dumneavoastra. Doar un om care a intalnit obisnuinta, despartirea si esecul in a rezolva probleme poate sa le vada in altii. Eu zic sa aveti grija de capra dumneavoastra prima oara.

View Postmorenno, on 11 aprilie 2017 - 05:46, said:



pai si mama omida tot de atat empirism da dovada. psihanaliza, introspectia, nu mai sunt bune?
chiar sunt curios, ca vad ca exista o ...credinta? destul de mare in zodiac, e doar o credinta/dorinta sau exista vreo legatura masurabila?
eu cred ca asta e comunismul perfect, toata lumea are o zi de nastere, deci o zodie si-un rand de posibilitati. altfel, nu cred in astrologie, sunt leu si leii sunt sceptici.


#11
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 05:56, said:


Si diferentele astea nu pot fi puse pe seama caracterului? Indiferent de astrologie? Ca fiecare om e diferit si se va adapta celui cu care imparte cea mai mare parte din timp. *tin foil hat on*

Edited by Arianna-D, 11 April 2017 - 06:08.


#12
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Am sa va explic strict din pct meu de vedere. Am descoperit fizic ca daca nu scapi de cauza, degeaba tratezi doar efectele. Cauza ramane, efectul reapare. Am decis sa transpun asta si in ce priveste psihicul. Introspectia, psihanaliza si alte forme de auto cunoastere iti vor spune acel "efect", nu si cauza. Am decis sa cred in univers ca si "dumnezeu", si am gasit in el toate raspunsurile pe care le cautam referitor la trairile si gandurile mele. In cazul meu, zodiacul se potriveste 90%, zoua de nastere nu spune despre mine nimic, dar spune unde in timp si spatiu era pamantul cand am luat prima oara contact cu (spuneti-i cum vreti) energia pamantului, la nastere. Adica ma plaseaza in timp si spatiu ca energie, ceea ce studiat poate oferi multe informatii utile.

Repet, asta e punctul meu de vedere, o persoana care crede in homeopatie si terapii, in teoria evolutionista, in legea atractiei si in energii. Acestea au sens pentru mine, acestea am decis sa mi le asum ca adevar.

View PostArianna-D, on 11 aprilie 2017 - 05:50, said:


Ce sunt constelatiile (mai mult decat conventii) si cum afecteaza alte planete, dpdv stiintific, viata pe Terra?

Zodiacul si "stiinta" aferenta are o sustinere stiintifica? Macar se poate dovedi dpdv statistic vreo corelatie intre zodii si personalitati sau altele? Cineva nascut intr-o anumita zodie, dar fara sa stie acest lucru, va avea caracteristicile specifice? Dovezi? Lucruri generale se pot spune despre multe si e normal ca cineva sa se recunoasca intr-o descriere.

"realitatea unui om nu e universal valabila!" - nu e, dar care sunt dovezile ca absolut fiecare persoana e influentata de planete, constelatii si altele, in acelasi mod sau intr-unul similar?

"Un om evoluat vede, ii lasa pe cei ce cred sa creada in continuare si merge mai departe"  - depinde si in ce anume cred.... Forumul parca e un loc de schimbat idei, impresii, informatii.

Sau asta e un topic d'ala .... Posted Image  Mind game Posted Image


#13
morenno

morenno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 11.09.2007
acum, eu nu stiu daca mie-mi scrii chestiile alea dar pot sa iti spun atat, eu strict despre zodiac si credinta in el vorbeam. cat despre capra mea, si ea zice ca astrologia a fiica nebuna a astronomiei(mama inteleapta) exact cum superstitia e fiica nebuna a religiei si impreuna bantuie pamantul. acum, capra mea e cu capul intre stele mai tot timpul, nu prea e de incredere...o fi capricorn?

#14
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017
Nu e mind game deloc.
Stiintific, dovezi ale influentelor planetelor exista ( luna afecteaza orice organism prin atractie. Flux reflux e un exemplu, in natura multe procese au loc noaptea datorita lunii. Daca accepti faptul ca totul este facut din energie, (muschi-tesut-celule-molecule-atomi-energie) vei realiza ca si oamenii la randul lor sunt supusi acestei influente. Inclusiv oamenii intre ei se influenteaza, o proasta dispozitie se preia). Fiecare planeta influenteaza o anumita emotie, cand este mai aproape de pamant, fiind o trasatura de baza a celor nascuti in perioada respectiva. De ce se atunci? Pentru ca e momentul cand esti conectat prima oara ca energie cu universul. E greu de digerat, mie din experienta asta mi s-a potrivit cel mai bine.

View Postmorenno, on 11 aprilie 2017 - 06:13, said:

acum, eu nu stiu daca mie-mi scrii chestiile alea dar pot sa iti spun atat, eu strict despre zodiac si credinta in el vorbeam. cat despre capra mea, si ea zice ca astrologia a fiica nebuna a astronomiei(mama inteleapta) exact cum superstitia e fiica nebuna a religiei si impreuna bantuie pamantul. acum, capra mea e cu capul intre stele mai tot timpul, nu prea e de incredere...o fi capricorn?

Nu era capra ta in discutie:)) cel mai bine o intrebi pe ea. Eu despre capricorn nu stiu ca nu am nicio cunostinta in cercul meu Posted Image)

Edited by _-_, 11 April 2017 - 07:20.
raspuns la off-topic eliminat


#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 01:36, said:

Intrebarea mea este:
Daca am avea puterea sa depasim momentul critic de inceput, sa dam sansa unui opus sa ajunga la noi, am putea evolua in variantele noastre mai bune? S-a mai confruntat cineva cu aceasta situatiesau cazul nostru este izolat? Tind sa cred ca asa functioneaza, dar am nevoie de pareri pe acest subiect. Tot ce am gasit a fost contra.

Ce treaba are asta cu zodiile? Daca te intereseaza persoana, iti doresti o relatie cu el/ea si isi doreste si el/ea o relatie cu tine, go for it.
Cand o sa va cunoasteti mai bine o sa va dati seama daca sunteti compatibili au ba, daca sunteti dispusi sa faceti compromisuri ca sa mearga relatia si cat de departe duceti compromisurile alea.

Ca si fapt divers, eu sunt impreuna cu al meu de vreo 9 ani si suntem amandoi berbeci (zodie) iar dupa teoria zodiilor, n-ar trebui sa ne intelegem.

L.E: la a cata intalnire il/o intrebi de zodie si ce faci cand iti da raspunsul?

Edited by AlexEn, 11 April 2017 - 06:30.


#16
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017

View PostArianna-D, on 11 aprilie 2017 - 05:59, said:



Si diferentele astea nu pot fi puse pe seama caracterului? Indiferent de astrologie? Ca fiecare om e diferit si se va adapta celui cu care imparte cea mai mare parte din timp. *tin foil hat on*

Fiecare om e diferit, dar cei in acelasi semn au trasaturi de baza comune. Unii de exemplu tind spre stiinte, altii spre arte. Unii sunt ingeniosi dar mai lenesi, altii compenseaza prin motivatie si munca. De la astea de baza te vei diferentia normal, ca persoana. Te va influenta persoana cu care stai, te va indruma probabil mai intr.o parte mai in alta. Dar alea de baza raman, e ca in liceu, unii cu mate altii cu romana. Nu se schimba brusc :))


#17
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 06:23, said:


O sursa alta decat "Luna influenteaza...."? Ce sunt constelatiile?  
Din experienta mea nu am intalnit o persoana ce se poate incadra intr-o anume zodie, ori e influentata, ori altele.

View Postmariavaida, on 11 aprilie 2017 - 06:31, said:

Fiecare om e diferit, dar cei in acelasi semn au trasaturi de baza comune. Unii de exemplu tind spre stiinte, altii spre arte. Unii sunt ingeniosi dar mai lenesi, altii compenseaza prin motivatie si munca. De la astea de baza te vei diferentia normal, ca persoana. Te va influenta persoana cu care stai, te va indruma probabil mai intr.o parte mai in alta. Dar alea de baza raman, e ca in liceu, unii cu mate altii cu romana. Nu se schimba brusc :))
O statistica sau ceva ai? O persoana care a crescut cu parinti intr-o anumita zodie va fi influentata si va avea inclinatie spre o anumita zona? Sau ??

Tin foil?

Edited by Arianna-D, 11 April 2017 - 06:37.


#18
mariavaida

mariavaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.04.2017

View PostAlexEn, on 11 aprilie 2017 - 06:27, said:



Ce treaba are asta cu zodiile? Daca te intereseaza persoana, iti doresti o relatie cu el/ea si isi doreste si el/ea o relatie cu tine, go for it.
Cand o sa va cunoasteti mai bine o sa va dati seama daca sunteti compatibili au ba, daca sunteti dispusi sa faceti compromisuri ca sa mearga relatia si cat de departe duceti compromisurile alea.

Ca si fapt divers, eu sunt impreuna cu al meu de vreo 9 ani si suntem amandoi berbeci (zodie) iar dupa teoria zodiilor, n-ar trebui sa ne intelegem.

L.E: la a cata intalnire il/o intrebi de zodie si ce faci cand iti da raspunsul?

Dar stai ca nu ceream sa mi se zica compatibil sau nu :)) suntem impreuna de 4 ani, nu mi.a pasat nici la inceput ca eram incompatibili in zodiac. Voiam sa vad daca mai sunt cazuri, in afara de al nostru, ca sa pot sa afirm suta la suta ca daca vrei, se poate si sa le expunem, ca sa inteleaga si altii ca se poate si nu e un criteriu de selectie al partenerului de viata.

View PostArianna-D, on 11 aprilie 2017 - 06:35, said:



O sursa alta decat "Luna influenteaza...."? Ce sunt constelatiile?  
Din experienta mea nu am intalnit o persoana ce se poate incadra intr-o anume zodie, ori e influentata, ori altele

Pai tocmai ca fiecare planeta are infleunta ei asupra fiecaruia si pe labga zodia de baza exista ascendentul si multe alte combinatii astrologice care te claseaza in mai multe semne. De exemplu o fecioara la baza cu ascendent in scorpion e greu de spus la prima vedere ca e fecioara deoarece domina scorpionul. Dar, in alegerile pe care le face in viata personala, in intimitate si in ganduri, va influenta fecioara deciziile, adica acele trasaturi de baza.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate