Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Windows Update - Error Code 80243004

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
Incredibil !

This particular error that affects Windows Updates on Windows 7 computers. The specific error prevents updates from installing on the Windows 7 PC. However, you can try the below steps to fix this issue:
Open “Control Panel”.
Select the “View by” dropdown in the upper-right corner of the window and select “Large” icons.
Select “Notification Area Icons”.
Check the “Always show all icons and notifications on the taskbar”, then click “OK”.
After applying these steps, you will be able to fix the error code 80243004 in Windows 7.


ooo really....Microsoft .... ?
Nu imi vine sa cred !

Ei bine am patit-o si vazut asta cu ochii mei !....

ei bine este adevarat la un 7 x64 Enterprise cele doar 13 updateuri nu au vrut sa se instaleze pana nu m-am jucat cu Notification Area.
da ati citit bine doar 13 ! (adica sistemul este la zi aproape)

Attached File  wu.jpg   125.75K   88 downloads

Edited by Mihai_3, 08 April 2017 - 19:33.


#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Asa, si?

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Windows Update e cea mai cretina inventie a Microsoft, de la inceputuri, pana in prezent. De ce ar avea nevoie un sistem de operare, presupus de calitate, de update-uri de cativa giga?

Edited by rosix, 09 April 2017 - 06:48.


#4
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Poate nu stiati dar si Windows update se upgradeaza, de fapt ar trebui inceput cu asta si nu mai sint probleme.

#5
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Lasa ca si eu m-am chinuit 3 zile ca nu mai mergeau 2 telefoane sa transfer fisiere prin USB in Windows 10.
Din cauza unui update care a bulit MTP pentru telefoane cu procesor Mediatek.
Si mai fac galagie unii cind se recomanda dezactivare update :)

#6
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
ideea este ca multi instaleaza si primul lucru care il fac este sa faca disable la WU
eu unul nu cred ca asta este solutia (bu hey ... that's me !) treadul cu codul scris in titlu si pasajul in Engleza ajuta
pe cei ce cauta eroarea pe net dar si o solutie imediata fara sa citeasca x forumuri.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Ideea e ca in primul post din Topicul cu asa zisul SP2 sunt update-urile care trebuiesc instalate manual ptr a remedia problemele legate de WU.
Si sunt acolo de anul trecut....

#8
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Ce am vazut la windows update chiar si cu asa zisele probleme continua sa descarce actualizari dar in fundal, se " vede" hardul ca lucreaza fara alte taskuri active.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate