Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Doar canale analogic/analog...

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Încearcă fără id și introdu doar frecvența

La digi canalele digitale sunt de la 306.00Mhz până la 522.00Mhz.La Vodafone începeau pe la 200 și ceva nu mai știu. Ceva nu faci bine prin setări. Imposibil să nu prindă digitalul.

#38
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Cred  ca este defect. altfel nu imi explic.    Sunt pe fostul  upc actual vodafon la cablu.

#39
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Încearcă să schimbi țara în meniu. Știu ca un prieten a avut un Samsung care a mers bine mersi pe upc până la dus la un service la reparat unde i_au pus o placă de la unul adus din afara și nu mai prindea decât câteva canale digitale și asta doar dacă seta la țară Finlanda. Culmea pe digi - RDS RCS) prinde toate canalele digitale. Au venit și cei de la tehnic și nu i-au dat de cap. I-au oferit în schimb decodor hd să-l pună la tv.

#40
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
A mers frateee....am scimbat tara am pus Anglia si am dat direct fara sa mai bag id retea sau frecventa....sa va dea domnu multa sanate ca ma ti luminat ca vrioam sa ma pun cu toporul pe el.

#41
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Cu plăcere 🙏😉

#42
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 10.12.2018
Bravo! Sa-l folosesti cat mai mult. Dar nu e normal ca un produs vandut in Romania sa nu fie compatibil cu operatorii tv din Romania. Vezi daca are update-urile la zi. Pe aria LCD sunt cativa posesori ai acestui model si nu s-au plans ca nu pot scana grila digitala. Posibil sa fie la alti operatori si sa fi mers totul ceas, pe cand Vodafone cere id de retea si frecventa. Posibil sa se remedieze problema cu un viitor update.

Edited by RFL, 13 January 2021 - 18:37.


#43
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Da am vazut ca mai era un coleg cu un tv asemanator,insa nu a raspus la mesaje cind a fost intrebat,daca raspundea imi spunea cum sa fac,Am rezolvat cu voi aici.Multumesc  mult de tot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate