Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

aplicatie gasire telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postbobo323, on 04 aprilie 2017 - 07:07, said:

La cerberus e naspa ca dupa 6 zile trebuie sa cumperi licenta. shit

Si ca sa fie treaba completa si daca ai licenta lifetime expira dupa 3 ani (da, serios). Mult succes dar nu cu mine ca si client.

#38
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postandroholic, on 03 aprilie 2017 - 22:34, said:

Nu e cazul la capsulate. Până șurubărează "expertul" la scoaterea acumulatorului îi faci nșpe poze cu toate camerele foto disponibile pe telefon prin sms.
Nu ai inteles: secunda 1: scos SIM. Deci kaput SMS sau date mobile.
Secunda 2: scos bateria (daca este posibil asta se face in secunda zero).
Daca e telefon cu conector de baterie pe placa de baza sau demontabil mai greu, se foloseste ventuza, surubelnita, aer cald sau ce metode se poate aplica si se scoate bateria. Intre timp se pune o guma pe camerele foto.
Ce zici? Ce mai face acum Cerberus?

#39
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Cred că te-ai uitat prea mult la filme stf
*sf

Edited by androholic, 04 April 2017 - 13:11.


#40
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Bitdefender si avast au si ele am vazut niste optiuni antitheft, le-ati testat?

#41
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Am testat avast antitheft dar îmi cerea bani pentru alte opțiuni suplimentare pe care le-am pus în paralel în screenshoturi și oferta avast era mult mai limitată decât ce am. La fel și android lost. N-avea sens să mă arunc aiurea. Dacă era lista aia mai lungă era ok.

FIND command executed. You will receive another SMS with the location in approximately one minute.

Location (04 Apr 14:54:12): 45.14242,26.82241 Accuracy: 116m Address:  www.maps.google.com/maps?q=loc:45.14242+26.82241
A ieșit fimiu de la Colegiu, e în drum spre gara Buzău. ;)

PS
BitDefender e foarte agresiv pe acumulator, cel puțin în android. Pe windows desktop e și mai gurmand. Dezinstalat instant, după studiere procese task manager și battery use

#42
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si Cerberus o lua in balarii din cind in cind si minca bateria acum daca tot a venit vorba (nu vroiam sa mentionez pentru ca era acum muuulte versiuni, inclusiv de Android dar pina la urma e o chestie de luat in calcul). Mai ales la aplicatiile astea care ruleaza tot timpul e bine sa aveti grija ca dupa aia va smulgeti parul din cap si fara sa va fure careva telefonul.

#43
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postdorin_2k, on 04 aprilie 2017 - 14:05, said:

Raspunde tu on topic la postarea mea. Ce face aplicatia recomandata de tine fara baterie?
Citește topicul ăsta cap coadă și vei găsi postarea mea în care specific clar că am telefon cu baterie capsulată, copiii mei la fel. Dacă, cumva, vreun "adunător" pune mâna pe vreun telefon, până reușește să îi scoată bateria îi fac țșpe poze, îl localizez tot de atâtea ori iar informațiile astea îmi sunt arhisuficiente să îmi bag toporișca sub curea în spate și să încep să îi dau de urmă. La miliție nu apelez, durează ani de zile cu rezolvare 0. Sunt pățit. Am prins în urmă cu câțiva ani eu și lex404 o eroare la eMAG, ne-am luat S4 la 1 leu. Eu i-am dăruit fetei mele telefonul și un rrom i-a șutit telefonul pe platoul din fața palatului din Buzău la un concert Cargo. Nu aveam pe atunci niciun antitheft. Am declarat furtul la poliție eu și fata, nici în ziua de astăzi nu am primit nici măcar o notificare prin sms sau poștă despre evoluția anchetei, dacă s-a găsit sau nu telefonul, etc
I-a durut la cașchetă. În USA compania Verizon blochează definitiv terminalul la o reclamație de furt. Aici la noi abia blochează cartela SIM, aia pe care o scoate rromul din telefon în următoarele secunde după șmen.

#44
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
daca nu poti bloca factory reset, toate sunt apa de ploaie. se sterge totul, telefonul se face FATA MARE SI VIRGINA!

#45
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postr_murphy, on 04 aprilie 2017 - 14:40, said:

daca nu poti bloca factory reset, toate sunt apa de ploaie. se sterge totul, telefonul se face FATA MARE SI VIRGINA!
Nu se poate intra în recovery, butonul power e blocat din aplicație, chiar din lockscreen.
Eu nu sunt papagal să mă repet de zeci și sute de ori. Văd că sunteți în stare cam toți să dați cu bolovani în mine. Eu am vrut doar să vă ofer un soft smart care știe mai multe chestii decât poate androidul în particular și mintea multora în general. Din acest moment mă dezabonez la topic. De ce? Niciunul dintre cei care mă iau la bani mărunți nu au testat nici măcar o clipă aplicația.
Eu nu am timp și răbdare să vă desenez la toți cu lux de amănunte, grafice, tușeuri detaliate și alte alea cum funcționează și ce poate aplicația asta.
Pa, pusi și la gară.
;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate