Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Film cu subtitrare pentru DVD

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sommne

sommne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2012
Salutare.

Vreau să-mi pun pe un DVD-R un film în format .avi ca mai apoi să mă uit pe TV. Menționez că filmul este impărțit în 4 părți și pentru fiecare 4 există câte o subtitrare. Pot fi puse direct fișierele .avi cu .srt sau trebuie/pot fi adăugate direct în fișier ?
Mi-am instalat un progrămel ConvertXToDVD 7 și vreau să inscripționez cu StarBurn. O altă întrebare ar fi dacă sunt OK programele respective sau dacă sunt alternative mai bune ?

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 28.10.2006
Daca player-ul DVD "stie" sa redea corect fisiere avi+subtitrare, nu trebuie decat sa scri respectivele perechi film + subtitrare pe DVD. Fie direct in radacina discului, fie in foldere separate.
Daca playerul nu poate avi, atunci poti sa folosesti cu incredere ConvertX-ul.
Atentie la setarile din ConvertX pentru subtitrare: dimensiune font, pozitie,,,
Fa niste teste pe un DVD reinscriptibil sa vezi exact rezultatul.

#3
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,673
  • Înscris: 03.12.2014

View Postsommne, on 27 martie 2017 - 17:30, said:

Salutare.

Vreau să-mi pun pe un DVD-R un film în format .avi ca mai apoi să mă uit pe TV. Menționez că filmul este impărțit în 4 părți și pentru fiecare 4 există câte o subtitrare. Pot fi puse direct fișierele .avi cu .srt sau trebuie/pot fi adăugate direct în fișier ?
Mi-am instalat un progrămel ConvertXToDVD 7 și vreau să inscripționez cu StarBurn. O altă întrebare ar fi dacă sunt OK programele respective sau dacă sunt alternative mai bune ?

Dacă vrei să faci un DVD care să se vadă și pe un DVD pleier obișnuit trebuie să faci un meniu de DVD cu un program specializat. O soluție profi este Adobe Encore CS6 (ultima versiune disponibilă). Trebuie însă să știi ce faci ca să ai rezultate satisfăcătoare.

Soluții amatoricești ar fi DVD Creator de la Ulead sau altele asemenea.

#4
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 28.10.2006
Sau solutii si mai amatoricesti oferite de @DaculScoril0Posted Image
Nu ai citit bine?
Initiatorul are deja un program de authoring (sti despre ce vorbesc?), de ce ii recomanzi solutii scumpe si sofisticate? Ca sa te dai "meserias"?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate