Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

apelurile si sms-urile nu mai functioneaza in comuna Cosmesti

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Greseala

Edited by adicontakt, 28 March 2017 - 21:21.


#20
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Deci in ce comuna e baiu?


#21
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,654
  • Înscris: 06.03.2004
Cosmesti! Posted Image Posted Image

#22
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
A făcut sesizare în digicare acu două săptămâni, dar încă nu a primit un răspuns.

Conform hărţii de acoperire de la RCS & RDS, Digi Mobil 3G are acoperire în acel sat, şi o mică parte din acel sat are semnal slab.

Au testat cu peste 3 smartphone-uri diferite, în două locaţii din acel sat. Distanţa dintre cele două locaţii e de 1 km. În curte, e semnal foarte slab în câteva locuri, și nu e semnal deloc în aproape toată curtea. În casă nu e semnal nici la fereastră. Nu există dealuri pe care se se urce să testeze dacă e semnal pe vârful dealului. Pe stradă e semnal, dar foarte slab, ceea ce cauzează întreruperi frecvente în timpul apelurilor.

Au testat cu o cartelă Vodafone, şi nu au semnal. Deşi pe harta de acoperire de la Vodafone scrie că e semnal în acel sat. Ori e cartela dezactivată (că a fost portat numărul), ori nu e semnal. Dar când exista DigiMobilR și roaming național Vodafone, aveau semnal în toată curtea și în casă.

Pe harta de acoperire de la Orange, scrie că în acel sat, la reţeaua 3G e semnal slab, la 2G e semnal bun, la 4G e semnal bun.

Înainte să porteze numerele în Digi Mobil, au avut Orange şi Telekom, şi aveau semnal peste tot în curte şi în casă, şi nu pierdeau nici un apel, și nu existau întreruperi în timpul apelurilor.

Nu vor să porteze la Orange, vor să rămână la Digi Mobil, deci singura soluţie pare a fi să cumpere cartele Orange reîncărcabile, şi să le pună în nişte telefoane mobile vechi care încă le mai au dar pe care nu le folosesc. Că nu au cum să afle dacă sau când se va rezolva problema cu semnalul în Digi Mobil în acele locații.

Edited by CTU99, 10 May 2017 - 23:53.


#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Repet, greseala a fost ca si-au luat Digi fara sa fie acoperire proprie in zona, roamingul era pentru cei care tranziteaza zonele fara semnal, nu pentru rezidenti-localnici, au acoperit drumurile, au renuntat la roaming.

#24
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Pai daca aveau semnal la digi inainte atunci au semnal si la vodafone...deci orange aveau, telekom la fel dupa cum spui tu si sifur au si la vodafone... au la toti operatorii mai purin la digi... asta e...

#25
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
S-a rezolvat. A primit răspuns pentru sesizarea făcută în digicare. I-a spus că:
- au trimis pe cineva în locație să verifice semnalul;
- a confirmat că nu e semnal;
- pentru a fi semnal vor trebui să construiască ceva (nu știu ce);
- peste 5 luni sau 6 luni probabil va fi semnal.

Edited by CTU99, 12 May 2017 - 02:29.


#26
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostCTU99, on 12 mai 2017 - 02:19, said:

S-a rezolvat. A primit răspuns pentru sesizarea făcută în digicare. I-a spus că:
- au trimis pe cineva în locație să verifice semnalul;
- a confirmat că nu e semnal;
- pentru a fi semnal vor trebui să construiască ceva (nu știu ce);
- peste 5 luni sau 6 luni probabil va fi semnal.
Probabil vor construi vreun pilon nou pentru acoperirea "găurii" de semnal. Răbdare și tutun, acum.

#27
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Mai asteapta ca eu astept de 5 luni releu si nimic momentan

#28
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Niciun operator nu va spune ca ai sanse mai mari sa prinzi inmormantarea lui Iliescu, decat semnal in zona, ca automat te duci la concurenta, deci iti va spune ca se lucreaza intens in zona, se vor monta 10 BTS-uri pt cei 3 clienti din zona, care doar dau beepuri.

#29
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012

View Postrumegus, on 13 mai 2017 - 12:08, said:

Niciun operator nu va spune ca ai sanse mai mari sa prinzi inmormantarea lui Iliescu, decat semnal in zona, ca automat te duci la concurenta, deci iti va spune ca se lucreaza intens in zona, se vor monta 10 BTS-uri pt cei 3 clienti din zona, care doar dau beepuri.

Asa o fi cum zici tu dar afla ca semnal era  pe aici ca am telefonie digi de cand dadea acele tel gratuite adika din 2010 si de atunci in zona nu diversificat reteaua si clienti sau inmultit .si stai linistit ca nu dau bip-uri am 2 ab si o cartela digi dar  am si vodafone pt servici ca nu pot sa vb cu clienti din varf de deal ca se intrerup apelurile.mai sunt prins cu ratele la tel pana in august cand termin cu plata la tel,apoi vad daca le mai tin

#30
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Postrumegus, on 13 mai 2017 - 12:08, said:

Niciun operator nu va spune ca ai sanse mai mari sa prinzi inmormantarea lui Iliescu, decat semnal in zona, ca automat te duci la concurenta, deci iti va spune ca se lucreaza intens in zona, se vor monta 10 BTS-uri pt cei 3 clienti din zona, care doar dau beepuri.
Mie când mi-a zis un operator de la departamentul tehnic digi că în maxim 2 luni vor monta pilon nou și voi avea semnal nativ digi în zonă, nici nu a durat 2 luni și au montat pilonul și au dat drumul la rețea. Am scris pe forum și atunci, am făcut și poze exact în momentul ridicării pilonului.

#31
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Se mai intampla minuni, coincidente, si mie mi-a aparut de o luna 4G voce si date, la 10km de oras, unde in urma cu ceva ani nici 3G nu era, deci se lucreaza, doar ca n poti lua ca sfanta predictia operatorului ca in X luni vei avea piloni si langa buda din fundul curtii. La extinderi, toti se inghesuie acolo unde exista, sau poate aparea concurenta, daca sunt suficienti clienti care sa merite investitia. Unde sunt 3 clienti cu abonamente de 2€, nu sunt nici potentiali viitori clienti care sa dea buzna in masa, cu facturi mari, nimeni nu se grabeste.
@Costin, m-am referit in general, nu la tine personal, desi chiar tu te lauzi ca esti client vechi, cu telefon gratuit, abonament la fel, doar ca mai aveai si alte servicii de la ei, cum am avut si eu candva.

#32
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005
Cum 4g voce ? fa un printscreen sa vedem si noi volte la digi..

#33
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
3 G- voce si net, de fapt la alegere, netul merge cat timp nu folosesti vocea, in timpul apelurilor are o viteza de rahat
4 G-net only, pentru voce trece pe 3 G, daca telefonul nu e blocat intentionat pe 4 G, situatie in care nu mai poti fi sunat si nu poti suna.

Edited by Neaceasca85, 28 May 2017 - 01:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate