Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Smart tv box X96

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Am primit de cum în astfel de dispozitiv. Funcționează cu android 6.0 și a venit cu aplicații care ar necesita camera (Skype, whatsapp)  știe cineva dacă la un astfel de dispozitiv se  poate atașa o cameră web cu microfon? O a doua întrebare ar fi legată de posibilitatea de a ma contacta cu un telefon la acest dispozitiv, dacă se poate și cum se realizează acest lucru (în cazul în care se poate)

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
E un mediaplayer ieftin.

Quote

Amlogic S905X
Amlogic S905X is a low cost version of Amlogic S905 with a lower operating frequency, built-in stereo DAC, integrated Ethernet PHY, 4K VP9 and HDR10 & HLG support.

Ruleaza ok fisierele video uzuale, ba chiar si H265.
Despre conectarea de camera video, nu stiu ce sa zic, depinde de camera.
Whatsapp necesita SIM card, deci nu.

Nu cred ca exista app remote, iar daca totusi exista, e un APK chinezesc.

Pe scurt, cred ca ai cam multe asteptari de la acest dispozitiv.

https://goo.gl/5Xhrmb

#3
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Am reușit sa ma conectez pe whatsapp doar ca în apel video auzeam și vedeam persoana apelată dar neavând camera și microfon nu eram nici văzut nici auzit. Nu as cumpăra o cameră la întâmplare și sa ma trezesc ca nu e acceptată. De rulat rulează bine. Depășește smartul televizorului care îl am ( un LG 32 LN 575) Nu am așteptări mari, am întrebat dacă exista posibilitatea conectării telefonului la acest media player și dacă cineva știe ( a încercat)  vreun model de cameră web la un media player cu android și a funcționat

#4
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
sunt diferente la  calitatea video fata de media playerul tv -ului ?

#5
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Puțin, am sesizat lucrul ăsta. Deși nu am rulat videoclipuri la rezoluții foarte mari (în general la 720p) . Parcă ar fi mai bună imaginea pe media player ul televizorului. Însă sunt mulțumit și de cum se vede pe media playerul amintit

#6
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
am inteles ,merci ! de fapt ce ma  interesa e calitatea  video redata de player pe x265 10 bit HEVC . sincer ,as cumpara  si eu unul numai pt x265...

Edited by akayy, 21 March 2017 - 19:28.


#7
kalinic

kalinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 22.01.2014
Nu ma pricep la chestii din. Rezoluția maximă e de 1080 p. Altceva nu mai știu.

#8
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

 kalinic, on 21 martie 2017 - 19:31, said:

Nu ma pricep la chestii din. Rezoluția maximă e de 1080 p. Altceva nu mai știu.
am inteles ..

#9
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

 akayy, on 21 martie 2017 - 19:27, said:

am inteles ,merci ! de fapt ce ma  interesa e calitatea  video redata de player pe x265 10 bit HEVC . sincer ,as cumpara  si eu unul numai pt x265...
ai un topic de 253 de pagini aici - https://forum.softpe.../page__st__4536 . si aproape numai asta se discuta....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate