Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Recuperare date sterse cu delete pe ssd

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AndreY2u

AndreY2u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 21.04.2016
In mare parte sunt documente .doc .txt si fisiere de excel.
Am incercat cu Recuva ,a recuperat destule, dar documentele nu le pot citi, numele fisierelor apare corect dar interiorul contine hieroglife daca deschid cu Notepad iar cu wordpad imi apare pagini goale desi in dreptul fiecarui fisier imi apare cativa kb, deci nu sunt chiar goale

#2
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Incearca cu RecoverMyFiles.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Pune un fisier aici si iti spun daca se mai poate face ceva cu el. Posibil total corupt. Posibil sa mearga.

#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In mod normal trebuie sa fie in Recycle Bin nu?

#5
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Nu.
Cred ca au fost sterse cu Schift+Delete.

Edited by wb626ek, 13 March 2017 - 18:48.


#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Probabil ca au fost suprascrise fisierele, deci sunt corupte. Asta se intampla, de regula, daca nu ai suficient spatiu liber pe partitia respectiva sau nu faci undelete imediat dupa delete.

Mai poti incerca un System Restore la un moment anterior stergerii fisierelor, daca partitia pe care se aflau documentele are protectia pe On.

Daca folosesti o versiune de Windows actuala (Windows 8.1 sau 10), esti logat cu contul Microsoft, folosesti serviciul OneDrive si ai pastrat locatia implicita de salvare in OneDrive, atunci fisierele le poti recupera online.
Daca nu, atunci data viitoare logheaza-te cu contul Microsoft si salveaza documentele Office in OneDrive! Astfel documentele se vor sincroniza cu OneDrive si cu oricare alt device pe care este instalat OneDrive, daca esti logat cu acelasi cont. Totodata vei avea acces atat la versiunile anterioare ale documentelor (cum erau inainte de ultimele editari) cat si la recuperarea fisierelor sterse accidental.
Asta daca folosesti Windows 8.1 sau superior si pastrezi locatia implicita de salvare in folderul OneDrive (care se va sincroniza automat cu contul online in momentul in care devine disponibila o conexiune la Internet).
In caz ca folosesti o versiune de Windows veche impreuna cu OneDrive sau alt serviciu de cloud, atunci poti verifica daca poti recupera documentele din cloud (daca ai avut grija sa salvezi documentele in folderul de sincronizare).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate