Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

OnePlus 5 - discutii generale

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
2790 replies to this topic

#2683
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011

View Postavramel_byxxl, on 01 martie 2018 - 21:58, said:

Pai si credeti ca ma poate ajuta cineva ? Va multumesc.
Ești pe Open beta 5, deci ai ultima versiune.

#2684
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
O alternativa bună de luat din țară, la pcgarage costă 2250 lei +husă (valabil pentru cei care vor rate)
https://www.pcgarage...content=Banner3

#2685
avramel_byxxl

avramel_byxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.06.2009

View Postdanyconnect, on 02 martie 2018 - 00:35, said:

Ești pe Open beta 5, deci ai ultima versiune.
Credeti ca ar fi mai ok sa trec pe varianta oficiala decat pe beta ? Multumesc anticipat.

#2686
razvanpn

razvanpn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 03.09.2014
Open beta 6
Hey everyone, 

Here is the latest open beta build for OnePlus 5, based on android 8.1 

Release notes 
Updated system to Android  8.1 Oreo  
Phone 

New auto pick up gesture 

answer an incoming call by raising the phone 

System 

General bug fixes and improvements 

Added more clock styles for ambient display 

Updated Android security patch to 2018-02 

Gaming mode 

Added new optimizations in gaming mode for immersive gaming experience including power saving and pausing adaptive brightness 

OnePlus Switch 

Added support to migrate application data, allowing you to switch between devices seamlessly 

#2687
cocosnut

cocosnut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.08.2016
Salut! Intentionez sa mi cumpar un oneplus 5 sau 5T nu sunt hotarat. Puteti sa mi spuneti cam cat timp au update-uri?(vin de la un nexus 5x) si care merita mai mult 5 sau 5t? am vazut ca singura diferenta este marimea ecranului...


#2688
razvanpn

razvanpn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 03.09.2014
Pe site la ei nu mai găsești 5, numai 5t este, dacă iei sh, poate găsești cu garanție, și caută de la un cunoscut dacă ai cum....

#2689
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
Eu am OnePlus 5. Între 5 și 5t prefer 5 pentru că are senzorul de amprenta pe fata. Nu îmi place să îl deblochez cu fata, deși merge ușor, și nici să îl întorc pentru deblocare de fiecare data când vreau sa fac ceva cu el. De exemplu, la birou, telefonul stă culcat cu ecranul spre mine, pun un deget și încep să lucrez cu el; fără să îl mișc din locul său, fara sa îl întorc pentru a avea acces la senzor.  Asta e cam singurul motiv. Legat de performanta sunt la fel

#2690
cocosnut

cocosnut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 08.08.2016
Si merita 2200 acest oneplus 5? mai exista vreo alternativa la fel de buna la acesti bani?

#2691
IRV

IRV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 19.03.2008

View Postcocosnut, on 23 martie 2018 - 10:44, said:

Si merita 2200 acest oneplus 5? mai exista vreo alternativa la fel de buna la acesti bani?
Ai MP

#2692
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
New otaAttached File  Screenshot_20180327-233734.png   33K   63 downloads

#2693
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Dupa ce am facut root, mi-a aparut OTA (Open_5 deocamdata).

Daca fac update, pierd rood, TWRP custom, trebuie sa deblochez din nou bootloader-ul cu stergerea tuturor datelor?

Presupun ca daca instalez via OTA un rom care nu are root, se sterge root si TWRP. In consecinta ar trebui sa instalez via TWRP un rom care are root. Daca este asa, puteti posta va rog  un link catre un rom oficial care are root?
Trebuie sa instalez pe rind (open_5, apoi 6, apoi 7) sau Open_7 cu root include si precedentele update-uri?

Tot asa, presupun ca daca instalez partial OTA intru in bootloop, nu-i asa?

Edited by furceag, 28 March 2018 - 22:22.


#2694
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
O data ce ai instalat TWRP si ai facut root, iti iei gandul de la OTA-uri!

Iei ultimul Open Beta 7, il copiezi (sau downloadezi direct) in memoria telefonului si il instalezi din TWRP (alegi Install ca la orice ROM). Imediat dupa instalare refaci root-ul (flash Magisk sau SuperSU) si la sfarsit dai un wipe cache (nu altceva) asa... de control. Abia apoi dai reboot. Daca nu refaci root-ul imediat dupa instalarea ROM-ului, pierzi TWRP si trebuie sa ii faci re-flash.
Bootloader-ul nu se mai blocheaza decat daca rulezi tu comanda pentru asta. Bineinteles, trebuie sa fii pe stock 100% curat, altfel...

Daca urmezi pasii corecti nu pierzi nici aplicatiile, nici setarile. Bafta! :)

#2695
furceag

furceag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 09.10.2005
Mulțumesc pentru răspuns.
Da, chiar m-a mirat că update-ul a venit OTA cu telefonul root-at însă am pus-o pe seama faptului că supersu l-am instalat după ce a venit update-ul OTA. Adică, să fie clar, am instalat supersu din TWRP, restart și imediat am primit înștiințare pentru update după care am instalat supersu din Google Play.

Apropo, dacă instalez supersu din TWRP, mai este nevoie sa îl instalez și din Play? Un timp am presupus că nu este necesar dar cu ceva vreme în urmă, instalându-l din TWRP, am văzut ca Titanium backup nu recunoaște root decît după ce instalez  aplicația din Play. Apoi, de control, așa am făcut mereu, fără să mai verific.

#2696
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
SuperSU a fost abandonat de Chainfire. Mai mult ca sigur arhiva pe care o folosesti este o versiune mai veche si isi face apoi update din Play Store...
Bucura-te de el cat se mai poate, mai devreme sau mai tarziu o sa trebuiasca sa te reprofilezi pe Magisk. ;)

#2697
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 13.09.2007
https://www.phoneare...review_id103469

#2698
ionalexandrucr

ionalexandrucr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 30.06.2013
Salut. Intereseaza pe cineva schimb - OnePlus 5 pentru iPhone 7? iPhone-ul meu este in garantie internationala Apple pana in iulie 2018 si garantie la eMAG pana in iulie 2019, cutie, factura si toate accesoriile originale, folie Alien Surface, 32gb negru, liber in orice retea. Astept PM/[email protected] in caz ca este cineva interesat. Scuze de SPAM. Multumesc .

#2699
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004
IPhone 7 resigilat la emag costa cât 5t de 6GB nou. Ai și 2 ani garanție de la momentul cumpărării. Merita?

#2700
avramel_byxxl

avramel_byxxl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.06.2009
Salutare, a instalat cineva ? Eu acum descarc. O zi buna. Attached File  Screenshot_20180410-185145.png   39.75K   47 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate