Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Nokia 3310 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
263 replies to this topic

#1
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011
Se pare că se relansează celebrul 3310
https://www.google.r...ZAr0QFAqUvftvEw
Oare va merge pe rețelele noi (Digi)?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
Bucuria lui djl.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Am dat stirea de ieri, in topicul dedicat.
Nu va fi chiar acelasi telefon - componentele vor fi noi. va fi insa similar.

https://forum.softpe...210-6310-6310i/

E posibil sa nu aiba nici aceeasi denumire.

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Daca merge-n 3G cred ca-mi iau si eu o bucata. :)) Ce Geek o sa fiu cand o sa-mi sune monofonicul Nokia Tune pe 3310. :lol:

#5
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
Geek sau Nerd? Posted Image

#6
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,609
  • Înscris: 05.12.2005
Dacă lui Microsoft nu-i mai merge cu Windows-ul, relansează telefoane. Poate apare şi o ediţie 2017 a lui DOS 6.22.

#7
robotelu

robotelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 12.08.2005
Dacă il fabrica din aceleași materiale eu îmi cumpar unu :)

Edited by robotelu, 15 February 2017 - 12:07.


#8
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Daca are ecran color cu o rezolutie sa nu vezi pixelii cred ca cred ca...
[ https://winblogs.azureedge.net/devices/2014/03/3310-pureview-in-line1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _-AppleS-_, 15 February 2017 - 12:08.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004
Pai nu e Microsoft. Gata. Microsoft nu mai scoate Nokia. Nici mcar Lumia.

Au vandut divizia de telefoane ieftine catre HMD Global care a primit "plocon"  de la Nokia si dreptul de a utiliza numele de Nokia ( deh - sunt aceeiasi oameni de la Nokia, cu alta firma ).

Probabil pana la Sfarsitul anului o sa fie separata aria asta - cereri au fost, dar s-a considerat ca inca e prea devreme.

View PostAndyM, on 15 februarie 2017 - 11:51, said:

Daca merge-n 3G cred ca-mi iau si eu o bucata. Posted Image) Ce Geek o sa fiu cand o sa-mi sune monofonicul Nokia Tune pe 3310. Posted Image

Probabil va merge in 4G si nici gand de Nokia Tune monofonic. Va fi un telefon modern bazat pe design-ul vechiului 3310 cu unic scop - durata de viata a bateriei cat mai mare.
Un fel de al doiela telefon - de rezerva , sau de telefon principal ptr tarile subdezvoltate.

Si cel mai probabil va fi facut in India - fabrica rascumparata de la Microsoft - divizia low-end.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adica in afara de o asemanare a design-ului cu vechiul Nokia 3310 nu mai are nimic de-a face. Nici compania nu mai este cea clasica, finlandeza.

Eu vad doar o miscare de marketing in toata povestea asta. Nostalgicii si multi dintre fanii 3310 probabil ca vor vrea sa il cumpere.

#11
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KcuBPNvknyY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Eu as zice ca sunt majoritari finlandezi:

http://www.hmdglobal.com/about/

Din moment ce finlandezii au bagat Nokia in buzunarul microshit nu mi se pare un lucru grozav ca tot niste finlandezi sunt la butoane.

#13
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,522
  • Înscris: 19.04.2009
Mie imi pare foarte rau dupa nokia...

Au avut o tentativa c-o tableta misto, din pacate au lansat-o exclusiv in China.

HMD ar face bine sa scoata 3 produse bune: low end, middle si high class. Nu zeci de terminale, nu unul bun dar scump.
Si sa le faca pe banda foxconn

#14
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,631
  • Înscris: 15.06.2004

View Postdevlin2427, on 15 februarie 2017 - 12:19, said:

Eu as zice ca sunt majoritari finlandezi:

Nu stiu la ce te referi cu majoritari - Toti care au fondat compania au fost angajati Nokia, chiar daca unii  angajati ulterior au mai trecut si pe la Microsoft - fortati de achizitie.
La vanzarea diviziei de telefonie s-au desprins de Nokia ceva divizii care au continuat dezvoltarea de telefoane. Vezi si Jolla - care au continuat si vechiul sistem de operare gandit de Nokia si care a aparut doar ca mostra in N6 - Megoo.

Si nu finlandezii au fost cei care au bagat Nokjia in buzunarul Microsoft ci deciziile forstului Angajat al Micrsoft pe care l-au pus Director - Elop - care dupa vanzare a devenit din nou director la Micrsoft.

View PostLex404, on 15 februarie 2017 - 12:24, said:

HMD ar face bine sa scoata 3 produse bune: low end, middle si high class. Nu zeci de terminale, nu unul bun dar scump.
Si sa le faca pe banda foxconn

Vor fi 6 modele - unul s-a lansat deja- Nokia 6, urmeaza inca 3 modele in cateva zile - parca 3, 5 si 3310.
Cele ieftine ca "3310" vor fi facute in fabrica proprie din India ( fosta Nokia, fosta Microsoft ) unde s-au fabricat si telefoanele ieftine ale firmei pana acum.

Cele de top - smart - vor fi asamblate de Foxconn.

Edited by eiffel, 15 February 2017 - 12:31.


#15
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 19.12.2011
<<Adica in afara de o asemanare a design-ului cu vechiul Nokia 3310 nu mai are nimic de-a face. Nici compania nu mai este cea clasica, finlandeza.
Eu vad doar o miscare de marketing in toata povestea asta. Nostalgicii si multi dintre fanii 3310 probabil ca vor vrea sa il cumpere.>>
Intru totul adevarat (din punctul meu de vedere).
Dupa atitia ani de folosit marca ,,Nokia" a venit timpul sa-mi iau prima teapa insemnind un tel N 230.O kiftea ...o mare teapa.
Sa vedem ce scoate HMD Global , alta chiftea sau ....

#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,636
  • Înscris: 30.10.2003
Daca pot sa joc FIFA pe el imi iau si eu unul.

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Dacă iese un hibrid interesant, adică cu butoane dar în același timp suficient de deștept să poată să țină rolul unui MiFi la nevoie, iau la precomandă.

#18
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Posteiffel, on 15 februarie 2017 - 12:30, said:

Si nu finlandezii au fost cei care au bagat Nokjia in buzunarul Microsoft ci deciziile forstului Angajat al Micrsoft pe care l-au pus Director - Elop - care dupa vanzare a devenit din nou director la Micrsoft.

Si pe Elop l-a pus director duhu' sfant? Nokia era in buda cu sau fara ajutorul lui Elop si a ajuns acolo prin deciziile finlandezilor. Poti da vina pe microsoft pana la un punct.

HMD incearca sa profite la maxim din ce "faima" a mai ramas din brandul Nokia. Deocamdata doar telefoane low end facute pentru chinezi la preturi de mid-range.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate