Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Biblia si Astrologia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
303 replies to this topic

#217
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostCr1spy, on 07 ianuarie 2018 - 21:14, said:

Intrebarea este, de ce sunt atacati calugarii din manastiri, Alina Badic si preotii nu prea ?
Stimabila, unul care se da matematician si iti spune ca 1+1=500.000 nu e matematician, chiar daca are milioane de oameni care-l cred.
La fel si cu popii. Ei au datoria sa propovaduiasca Evanghelia, unde scrie ca este pacat sa-ti faci chip cioplit si sa te inchini sau sa-l venerezi. Daca la un matematician este evidenta greseala, la popi vad ca nu va pasa.
Iar calugarii e iarasi manevra, ei nu au voie sa se izoleze de lume, conform Scripturii.

Voi sunteti lumina lumii. O cetate asezata pe un munte nu poate sa ramana ascunsa. (Mat.5:14)

Si oamenii n-aprind lumina ca s-o puna sub obroc, ci o pun in sfesnic, si lumineaza tuturor celor din casa. (Mat.5:15)

Insa n-am inteles cu curvarii lumii acesteia, sau cu cei lacomi de bani, sau cu cei hrapareti, sau cu cei ce se inchina la idoli, fiindca atunci ar trebui sa iesiti din lume. (1Cor.5:10)

Da? Deci manevrantii astia cu privirea pe lac care se dau crestini calca Scriptura, iar voi va duceti la ei sa va propovaduiasca Evanghelia pe care ei o ignora.

Referitor la "atacuri" ei fiind copiii diavolului, apartin diavolului, cu care acesta face ce vrea. Daca erau copiii lui Dumnezeu nu erau "atacati".

#218
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,064
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDorel666, on 07 ianuarie 2018 - 19:20, said:



Geneza 1:14 Dumnezeu a zis: „Să fie nişte luminători în întinderea cerului, ca să despartă ziua de noapte; ei să fie nişte semne care să arate vremurile, zilele şi anii

Versetul adus de tine nu se referă la cititul în stele, adică predicțiile astologice gen horoscop.

View PostEndgegner, on 07 ianuarie 2018 - 19:15, said:

Dark, fii simpatica si nu mai sacai omul cu insinuari fara rost.

Barbu, de fapt, știe, dar nu poate spune fiindcă se rușinează de o duduie finuță ca dumneata.
Dacă vrei, îți spun eu ce fenomene erau, că am memoria bună, începuseră să se îmbolnăvească inexplicabil membri ai familiei decedatului, plus fenomene de tip poltergeist, adică se auzeau zgomote prin casă.

View PostEndgegner, on 07 ianuarie 2018 - 22:10, said:

Barbu, de ce crezi ca il intereseaza ce citesti ori ce gandesti?

Păi nu de asta l-a ales pe Barbu ca gazdă? Posted Image

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 11:10, said:

Nu promovez nimic!

Promovezi ceea ce te pasionează, întotdeauna.Posted Image

#219
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 00:59, said:


Nu este luna neagra. Sint scorpion. Mai incearca.
Poate fi un singur lucru!


Despre mine vorbesti?
Poate traiesti tu cu impresia ca nu poate fi decat un singur lucru (gen Pluto in casa a 8-a), dar in realitate este un complex de factori care duc la ce ai tu in cap.

Vai, cum sa fie vorba despre tine ? Nu ne trec asemenea idei prin minte. Cel mult m-as gandi ca poate chiriasului tau ii arde de glume cu noi.

View Postzexelica, on 08 ianuarie 2018 - 12:52, said:

Referitor la "atacuri" ei fiind copiii diavolului, apartin diavolului, cu care acesta face ce vrea. Daca erau copiii lui Dumnezeu nu erau "atacati".
Ei se lauda ca dimpotriva, fiind alesi, virtuosi si credinciosi... ii incearca Diavolul, ca pe Iisus in pustie...

Edited by Cr1spy, 08 January 2018 - 15:05.


#220
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,091
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 14:48, said:

se rușinează de o duduie finuță ca dumneata.
Au referirile la persoana interlocutorului vreo legatura cu tema acestui topic? Posted Image

#221
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,091
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 14:48, said:

se rușinează de o duduie finuță ca dumneata.
Au referirile la persoana interlocutorului vreo legatura cu tema acestui topic? Posted Image

#222
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 14:57, said:

Poate traiesti tu cu impresia ca nu poate fi decat un singur lucru (gen Pluto in casa a 8-a), dar in realitate este un complex de factori care duc la ce ai tu in cap.
Nu este Pluto!
Mai ai o incercare. Glumesc. Totusi ar trebui sa stii care este planeta...
Nu aici se invata astrologie!
Ai mesageria blocata?

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 14:48, said:

Barbu, de fapt, știe, dar nu poate spune fiindcă se rușinează de o duduie finuță ca dumneata.
Dacă vrei, îți spun eu ce fenomene erau, că am memoria bună, începuseră să se îmbolnăvească inexplicabil membri ai familiei decedatului, plus fenomene de tip poltergeist, adică se auzeau zgomote prin casă.
Nu ma rusinez! Nu despre asa ceva este vorba!

Edited by barbu78, 08 January 2018 - 16:36.


#223
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Poate nu ai inteles ca, eu si cu tine studiem astrologii diferite. Tu daca vrei sa spui ceva, spune... daca nu, nu ma pune sa ghicesc tot felul de prostii.
Nu am mesageria blocata, se si vede ca am citit mesajul, dar ti-am spus si repet nu am timp de ghicitori. Ai afirmat ca ai verificat-o pe Badic. Spune cum ai verificat-o si dupa aceea avem ce discuta. Eu nu pot sa discut ghicind gandurile tale, ca nu sunt nici Dumnezeu, nici Dracu.

PS: Nu intelegeam ce are Karhu cu Dark, pana mi-a picat fisa. Like, like diavoletilor.)))

Edited by Cr1spy, 08 January 2018 - 17:04.


#224
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,064
  • Înscris: 16.03.2004

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 16:49, said:

Badic. Spune cum ai verificat-o

Da, ai prins un fir. Trebuie să ne explice de ce a spus acele lucruri despre o persoană pe care noi nu o știm decât de la televizor.

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 16:49, said:

PS: Nu intelegeam ce are Karhu cu Dark, pana mi-a picat fisa.

Nu e ce crezi, pur și simplu colegul moderator a primit raport și, deoarece nu exista o bază clară pentru sancțiune, a scris cu roșu o dojenire, pentru a da satisfacție userului care a efectuat acel raport.

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 16:35, said:

Nu este Pluto!
Mai ai o incercare. Glumesc. Totusi ar trebui sa stii care este planeta...
Nu aici se invata astrologie!
Ai mesageria blocata?


Nu ma rusinez! Nu despre asa ceva este vorba!

Mie așa mi-ai spus.

#225
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 16:49, said:

Poate nu ai inteles ca, eu si cu tine studiem astrologii diferite. Tu daca vrei sa spui ceva, spune... daca nu, nu ma pune sa ghicesc tot felul de prostii.
Nu am mesageria blocata, se si vede ca am citit mesajul, dar ti-am spus si repet nu am timp de ghicitori. Ai afirmat ca ai verificat-o pe Badic. Spune cum ai verificat-o si dupa aceea avem ce discuta. Eu nu pot sa discut ghicind gandurile tale, ca nu sunt nici Dumnezeu, nici Dracu.
Eu nu studiez nimic ocult!
Mi-a trecut definitiv pofta de ocultism.
Nici un om care se ocupa de stiinte oculte nu ma intereseaza in nici un fel, pentru mine sint doar oameni si ii priveste pe ei ce fac.
Nu ma mai intereseaza nici cei care imi mai cotrobaie prin cotloanele mintii... Pe moment am treaba.

View PostCr1spy, on 07 ianuarie 2018 - 21:14, said:

Intrebarea este, de ce sunt atacati calugarii din manastiri, Alina Badic si preotii nu prea ?
Toti oamenii sint atacati de anumite entitati de-a lungul vietii. Cei care duc o viata in rugaciune si post sint atacati mai mult decit cei care traiesc mai lumesc. Oamenii care duc o viata in pacat nu mai sint in atentia entitatilor malefice.

Edited by barbu78, 08 January 2018 - 19:26.


#226
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,064
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 19:21, said:

Cei care duc o viata in rugaciune si post sint atacati mai mult decit cei care traiesc mai lumesc. Oamenii care duc o viata in pacat nu mai sint in atentia entitatilor malefice.

Complet fals, de fapt, este exact invers.
Te va ataca dracul fiindcă nu este cine să te protejeze, în caz că trăiești în păcat.

Stim ca oricine este nascut din Dumnezeu nu pacatuieste, ci Cel nascut din Dumnezeu il pazeste, si cel rau nu se atinge de el. (1Ioan.5:18)

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 19:21, said:

Eu nu studiez nimic ocult!
Mi-a trecut definitiv pofta de ocultism.

Asta e bine!

#227
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 18:30, said:

Mie așa mi-ai spus.
Nu ti-am spus!

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 19:24, said:

Complet fals, de fapt, este exact invers.
Te va ataca dracul fiindcă nu este cine să te protejeze, în caz că trăiești în păcat.
Gresit!
Cu omul care traieste in pacat, necuratul nu-si pierde timpul, acel om este al lui. Lupta si ispita o duce cu cel care se lupta cu el. Laicii sint tinte usoare ale necuratului, ispitirea si ducerea pe drum gresit este ceva normal, la ordinea zilei.

#228
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 19:24, said:


Asta e bine!
Daca ar fi adevarat...

#229
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 19:37, said:

Daca ar fi adevarat...
Ce vrei sa zici?

#230
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 19:34, said:

Cu omul care traieste in pacat, necuratul nu-si pierde timpul, acel om este al lui. Lupta si ispita o duce cu cel care se lupta cu el. Laicii sint tinte usoare ale necuratului, ispitirea si ducerea pe drum gresit este ceva normal, la ordinea zilei.
De ce s-ar lupta cu unii cu care n-are nicio sansa ? De prost ?

Edited by Cr1spy, 08 January 2018 - 19:42.


#231
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,064
  • Înscris: 16.03.2004

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 19:34, said:

Gresit!
Cu omul care traieste in pacat, necuratul nu-si pierde timpul, acel om este al lui. Lupta si ispita o duce cu cel care se lupta cu el. Laicii sint tinte usoare ale necuratului, ispitirea si ducerea pe drum gresit este ceva normal, la ordinea zilei.

Nu mai insist, fiind off topic, totuși nu scap ocazia să-ți explic cât de neadevărat este ceea ce spui. Dracul chinuie, asta face toată ziua, asta îi place. Dacă poate poseda complet, o va face. El caută o locuință în care să se simtă bine, chinuind. Nu-i place pe pustiu ori în Adanc. Dacă Dumnezeu nu te ajută, atunci dracul va intra în tine și te va chinui. Acei asceți care se luptă cu dracii, de fapt, sunt pe jumătate posedați fiindcă s-au implicat în lucruri necurate, oculte. Oamenii lui Dumnezeu nu simt nimic din partea celui rău, fiindcă sunt protejați 100%. Unde ai găsit tu în sfintele scripturi cazuri de credincioși atacați de draci, periodic???

#232
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbarbu78, on 08 ianuarie 2018 - 19:40, said:


Ce vrei sa zici?
Dar tu ce-ai vrut sa zici, cand m-ai trimis sa vizionez inregistrari de doua ore fiecare, poate poate ghicesc, dupa o saptamana, cu ce te ocupi tu si d-na Badic. Atunci de ce te interesa cu ce se ocupa ea ?

Edited by Cr1spy, 08 January 2018 - 19:48.


#233
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View PostCr1spy, on 08 ianuarie 2018 - 19:45, said:

Dar tu ce-ai vrut sa zici, cand m-ai trimis sa vizionez inregistrari de doua ore fiecare, poate poate ghicesc, dupa o saptamana, cu ce te ocupi tu si d-na Badic. Atunci de ce te interesa cu ce se ocupa ea ?
Ai fi vazut ca nu am nevoie de nimic ocult, daca erai atenta.

View Postdark, on 08 ianuarie 2018 - 19:45, said:

Nu mai insist, fiind off topic, totuși nu scap ocazia să-ți explic cât de neadevărat este ceea ce spui. Dracul chinuie, asta face toată ziua, asta îi place. Dacă poate poseda complet, o va face. El caută o locuință în care să se simtă bine, chinuind. Nu-i place pe pustiu ori în Adanc. Dacă Dumnezeu nu te ajută, atunci dracul va intra în tine și te va chinui. Acei asceți care se luptă cu dracii, de fapt, sunt pe jumătate posedați fiindcă s-au implicat în lucruri necurate, oculte. Oamenii lui Dumnezeu nu simt nimic din partea celui rău, fiindcă sunt protejați 100%. Unde ai găsit tu în sfintele scripturi cazuri de credincioși atacați de draci, periodic???
Abia peste un prag necuratul nu mai are voie sa se atinga de oameni!

#234
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Deci tu voiai numai sa ma bagi pe mine in zeci de inregistrari oculte. Cu ce scop ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate