Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

DIGI NET ACCES viteza mica upload

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cosmin96

cosmin96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2010
Salutari,

Este normala o viteza de maxim 20mb/s pe partea de upload pt un astfel de pachet business(Digi net acces 100) sau ar trebui sa sun la ei?
Internetul este folosit exclusiv pt un server web iar viteza de upload este cea mai importanta.
Mentionez ca viteza de download e super ok, undeva la 93mb/s.

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Nu e normala, eu am Access 100 si uploadul este 94, idem cu downloadul. Insa astazi au fost 2 deconectari si la un moment dat uploadul unui fisier Word spre gmail a mers greu. Dupa a doua deconectare survenita uploadul era normal.

#3
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016
E de la RDS. Am avut si eu azi cateva deconectari neasteptate.. cred ca au fost cateva zeci de deconectari astea pe care le-am experimentat eu.. dar cate or mai fi fost altele.. adica de ieri 21 Feb 2017 si cateva acum dupa miezul noptii.
E prima data cand prind deconectari de cand am net de la rds in 8 ani de zile.

Edited by M-I-N, 22 February 2017 - 00:41.


#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Constat ca si netul rezidential de acasa s-a deconectat astazi, routerul de la birou (business) are si uptime pe PPPoE Session, cel de acasa nu are, fiind vorba de 2 FW-uri custom de la dezvoltatori diferiti. Deci observ doar prin schimbarea de IP.

Oricum deconectarile au fost insesizabil de scurte.

#5
cosmin96

cosmin96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2010
Am verificat netul pe direct si am viteza de 98mb/upload.
Serverul este virtualizat cu XenServer si pare sa imparta viteza de upload la fiecare masina virtuala.
In caz ca se pricepe cineva..are idee cum se poate seta serverul sa fie aceeasi viteza de upload pe fiecare masina virtuala distribuind viteza in functie de necesitate?

#6
cosmin96

cosmin96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.04.2010
Rezolvat. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate