Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

21th Iuliu Maniu15G

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#145
Allexander

Allexander

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.04.2008

View Postrayhan, on 18 septembrie 2017 - 21:59, said:

In faza 2 s-au vandut 111+ apartamente in 8 ore? Posted Image

http://www.21residen...ex.php/promotie
Foarte probabil sa se fi vandut , la ce coada era astazi Posted Image . Oricum se pare ca lumea are mare rabdare cu astfel de proiecte. I-am intrebat pe cei de la 21 cand ma pot muta intr-un apartament din faza 1 iar raspunsul a fost "cel mai probabil martie 2018 dar nu mai tarziu de iulie 2018". Probabil faza a doua va fi livrata undeva la sfarsit de 2019

Edited by Allexander, 18 September 2017 - 22:19.


#146
0v1d1u_

0v1d1u_

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2017
Salut,

Ieri locul de parcare suprateran afisat pe site costa 5 000 eur + TVA, azi e 6 000 eur + TVA (in cadrul promotiei).

Pare o mica escrocherie...Posted Image

#147
HaariSeldon

HaariSeldon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 21.12.2013
Poate s-au vandut cele 100 de locuri de parcare din cadrul primei promotii si au trecut la urmatorul nivel de pret. Dar sunt de acord ca ar fi trebuit sa precizeze aceasta schimbare.

Edited by HaariSeldon, 19 September 2017 - 16:47.


#148
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
iar a innebunit lumea si preturile nu sunt mici deloc, iar zona din spate libera o sa aduca alte blocuri in anii urmatori

#149
fl0ry18

fl0ry18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 18.06.2009

View PostAllexander, on 18 septembrie 2017 - 22:16, said:


Foarte probabil sa se fi vandut , la ce coada era astazi Posted Image . Oricum se pare ca lumea are mare rabdare cu astfel de proiecte. I-am intrebat pe cei de la 21 cand ma pot muta intr-un apartament din faza 1 iar raspunsul a fost "cel mai probabil martie 2018 dar nu mai tarziu de iulie 2018". Probabil faza a doua va fi livrata undeva la sfarsit de 2019

Cred ca se intarzie atat doar din cauza semnarii contractului de V-C pentru ca ne-au programat pe toti pe date diferite in ordinea semnarii antecontractului. Eu am luat un apartament in faza 1, bloc C1 si ne-au sunat sa ne spuna ca in noiembrie ar fi gata. Am fost sa il si vad de curand si intr-adevar mai au putin (ei zic maxim 1 luna) si termina. Blocul C2 cica ar fi gata in decembrie.

#150
Glam0ur

Glam0ur

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2017

View Posthushler, on 07 martie 2017 - 20:47, said:

Salutare, am si eu cateva intrebari, poate stie cineva sa ma lamureasca:
Ce grosime au zidurile dintre apartamente? Dar izolatia?
Au cai proprii de acces in complex, si daca da, cate si unde?
Oare iti dau voie sa dai gaura pentru AC si hota sau macar fac ei contracost? Care ar fi pretul?
Va exista o taxa de administrare? Inteleg ca vor avea spatii verzi, locuri de joaca, paza si se va imparti la numarul de apartamente, dar in faza 1 vor fi locuite doar 2 blocuri din 5, nu cumva o sa fie foarte scump?
A vazut cineva un PUZ?

Am vazut ca in contractul de rezervare e prevazut ca pentru credit prima casa se pun in plus 10 bani la cursul euro, mi se pare enorm de mult, aveti idee cum e la alti dezvoltatori?
Multumesc!


#151
javanotti

javanotti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.02.2010
Am inteles de la dezvoltator ca a inceput predarea apartamentelor din faza 1.  

Si-a receptionat cineva locuinta?

#152
javanotti

javanotti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 21.02.2010
Si la faza 2 au amanat semnarea antecontractului din Noiembrie 2017 pe Ianuarie 2018.
Constructiile au avansat, sunt acum la parter.

#153
Allexander

Allexander

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 17.04.2008

View Postjavanotti, on 02 ianuarie 2018 - 18:54, said:

Si la faza 2 au amanat semnarea antecontractului din Noiembrie 2017 pe Ianuarie 2018.
Constructiile au avansat, sunt acum la parter.
Cu ce motiv au amanat semnarea unui antecontract?

#154
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Nu am auzit de amânare.
În schimb se schimba finisajele la interior. Adică pereți vor fi placați cu rigips și apoi finisați.
O sa fie distracție la calorifere, televizor și altele.

#155
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
toti peretii interiori vor fi din regips??

#156
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Da, fiind vorba de circa 1000 de apartamente, adică  un ansamblu de 3 blocuri cu subsol comun, se va folosi rigips la interior.
Merge repede la finisaje.

#157
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
asta  chiar e o noutate, nu stiam de acest detaliu. acum o luna nu era valabil cand am fost eu pe la ei, iar la primele 2 blocuri au folosit caramida si cand  te gandesti ca au cerut preturi mai mari comparativ cu primele 2 blocuri...

Edited by Eagle Raider, 03 January 2018 - 15:59.


#158
mihaiscarlatescu

mihaiscarlatescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2018

View PostEagle Raider, on 03 ianuarie 2018 - 15:56, said:

asta  chiar e o noutate, nu stiam de acest detaliu. acum o luna nu era valabil cand am fost eu pe la ei, iar la primele 2 blocuri au folosit caramida si cand  te gandesti ca au cerut preturi mai mari comparativ cu primele 2 blocuri...
Poate cu rigips o sa reuseasca sa faca peretii drepti

Attached Files



#159
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017
Buna seara! A mai auzit cineva de posibilitatea de achizitie la gri a apartamentului din acest ansamblu, cu o scadere corespunzatoare a pretului si care ar fi conditiile daca le cunoateti? multumesc

#160
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 15.02.2009
Vise Henry,  vise.

Scarlatescu după cum se vede tocmai te-ai mutat. Îmi pare rău de situație, dar se poate și mai nască.

#161
meshoe

meshoe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2017
Salut,

Am fost azi la vizionare, imi doream un ap de 3 camere in imobilul 5. Mai aveau disponibile doar de tip C la etajele 9-11 si unul de tip D la etajul 7. Restul sunt toate date, blocul e in constructie abia la etajul 1 sau 2 cu finalizare in ian-feb 2019.
Compartimentarea si materialele mi se par foarte ok, dar esti fortat sa-ti alegi unul din cele 7 pachete de culori (usi, gresie, faianta, parchet). Nu accepta combinatii intre pachete si nici sa vii tu de acasa cu alte variante. Pentru mine asta a fost showstopper, nu era vreun pachet care sa-mi placa, in plus m-a suparat si abordarea.
Pentru a doua strada de acces, cea de langa Cora care da in giratoriu, ei inca nu au autorizatie de constructie si nici nu vor sa puna in contract ca va exista acea strada la vreun moment dat. Deci tind sa cred ca ramane doar pe hartie.

#162
theshark920

theshark920

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.01.2018

View Postmeshoe, on 15 ianuarie 2018 - 14:57, said:

Salut,

Am fost azi la vizionare, imi doream un ap de 3 camere in imobilul 5. Mai aveau disponibile doar de tip C la etajele 9-11 si unul de tip D la etajul 7. Restul sunt toate date, blocul e in constructie abia la etajul 1 sau 2 cu finalizare in ian-feb 2019.
Compartimentarea si materialele mi se par foarte ok, dar esti fortat sa-ti alegi unul din cele 7 pachete de culori (usi, gresie, faianta, parchet). Nu accepta combinatii intre pachete si nici sa vii tu de acasa cu alte variante. Pentru mine asta a fost showstopper, nu era vreun pachet care sa-mi placa, in plus m-a suparat si abordarea.
Pentru a doua strada de acces, cea de langa Cora care da in giratoriu, ei inca nu au autorizatie de constructie si nici nu vor sa puna in contract ca va exista acea strada la vreun moment dat. Deci tind sa cred ca ramane doar pe hartie.
Ti-au zis ceva de TVA-ul de 5%?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate