Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

SuperPromoție la brânzică

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
74 replies to this topic

#55
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
daca mi zici ca smantana aia la 5,5 lei kg e ceam mai buna absolut pocnesc de ras ,de aici si preferintele romanului pentru toate ,,pocnitorile,, de lactate din supermarket uri

#56
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Da, are gust fin, nu face cocoloase, nu e acra, ia de curiozitate si ne auzim atunci.
Nici mie nu mi-a venit a crede.

#57
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
40 de km dus 40 intors de la mine de acasa. Daca ar fi sa imi pese de banii dati pe benzina ar fi  cam 3 kg de branza. Ce naiba economie fac?

Si cate stele are branza asta de Calugareni?
E telemea de caine ciobanesc?
Sau e fermentata manual?

[ http://siberiantimes.com/upload/information_system_42/1/4/2/item_1420/information_items_1420.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Jammalan-the-Prophet, 18 February 2017 - 20:11.


#58
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,073
  • Înscris: 17.03.2005
Are 7 stele.

E branza, nu e moloz si iti poti lua si multe alte lucruri de la tarani.
Daca iti faci socoteala asa e clara treaba, voi vreti sa si mancati normal sa vina si la botu calului si sa fie si gratis.
Dar cand stai 3 ore in trafic cu masina si consumi tot atat dar degeaba aia nu se mai pune la socoteala.
Dar laptele ala din magazin care e varza, dar ouale alea care sunt un fel de muci la cochilie, dar o carne de pasare care nu are absolut nicio legatura cu ce mancati voi  samd....alea nici ele nu conteaza.
Ma rog, eu am spus pt cine e curios macar, sau interesat...sunt orasean cu bunici la tara si mutat inapoi aici, imi cresc pasarile si cumpar lactatele si viteii...uneori mai mananc pui sau lapte de la magazin, mananc si zici ca mestec   aer.
Tot ca fapt divers, ma costa sa imi cresc puiul mai mult decat dai tu pe pieptul dezosat dar carnea de la magazin o cumpar la vizita saptamanala cu baxul pt ...caine. Si lu ala i se cam impute in castron de multe ori, asa buna e.


#59
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Ori sunteţi prea mulţi pe acolo, ori este doar un magazin Lidl prin zonă...
Dar vă asigur eu că sunt mai mult de 10 bucăţi. Am fost la 12 azi, am luat şi o brânzică din aia minunată. Mai erau 3 cutii de carton pline. Cafea ... o grămadă. Nu stă lumea de la 7, nu se termină în jumătate de oră şi chiar dacă am ghinion, mai am încă două magazine la 5 minute distanţă şi garantat găsesc.
Am brânză de la stână dar mai iau şi câte o dintr-asta, este decentă, mai bună decât varianta la cutie Pilos.

#60
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
@parinte , suntem pe fun. Pastreaza experientele de viata pentru iocan,

Brsuc incepe sa mi se faca pofta de branza cu toate ca nu imi plac lactatele:

[ http://previews.123rf.com/images/teresaterra/teresaterra1303/teresaterra130300042/18289287-funny-easter-sandwich-with-sheep-head-made-from-cottage-cheese-on-dark-bread-as-breakfast-for-child-Stock-Photo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postgumball3000, on 18 februarie 2017 - 20:06, said:

Da, are gust fin, nu face cocoloase, nu e acra, ia de curiozitate si ne auzim atunci.
Nici mie nu mi-a venit a crede.

De curiozitate, ca smantana nu am cumparat de la eMag:

Iti apare ceva la garantii? :lol:

#62
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postparintele, on 18 februarie 2017 - 19:50, said:

Mai bucutesteni voiosi, duminica pe drumul spre Giurgiu, la vreo 25 km de oras, e ditamai targul la Calugareni, chiar pe malul Neajlovului.

Ai o parere proasta despre bucuresteni daca crezi ca se duc in locul unde s-a batul Mihai Viteazu cu Sinan Pasa, sa cumpere branza, in loc sa se calce in picioare intr-un supermarket.

La 30 de lei pe kil pare branza cu granule de aur... O sa ma duc maine, din nou prin LIDL, poate a cazut vreo cutie sub raft si e la acelasi pret... Nu ca n-as avea branza in frigider, dar imi place cum arata cutia, poate pun altceva in ea, dupa ce termin branza...

Edited by rosix, 18 February 2017 - 20:52.


#63
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Sa comanzi smantana de la Emag de black friday , te trezesti in Ianuarie ca iti aduc Roquefort.

#64
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostLex404, on 18 februarie 2017 - 20:44, said:


De curiozitate, ca smantana nu am cumparat de la eMag:

Iti apare ceva la garantii? Posted Image
N-am cumparat nici eu online, dar numai la Mega Image am vazut-o, acestia sunt partenerii eMAG Supermarket.

View Postcraciuncostel, on 18 februarie 2017 - 20:29, said:

Ori sunteţi prea mulţi pe acolo, ori este doar un magazin Lidl prin zonă...
Dar vă asigur eu că sunt mai mult de 10 bucăţi. Am fost la 12 azi, am luat şi o brânzică din aia minunată. Mai erau 3 cutii de carton pline. Cafea ... o grămadă. Nu stă lumea de la 7, nu se termină în jumătate de oră şi chiar dacă am ghinion, mai am încă două magazine la 5 minute distanţă şi garantat găsesc.
Am brânză de la stână dar mai iau şi câte o dintr-asta, este decentă, mai bună decât varianta la cutie Pilos.
Da bine mersi, la Pierișica cred si eu ca erau 3 cutii de carton pline, acolo aveti de unde lua branza, nu stati sa va bateti pe saramura de la Lidl.

#65
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostGingisHan2015, on 18 februarie 2017 - 18:31, said:

Era  lume putina sincer sa  fiu .Da si eu le-am prins pe  ultimele din lada . Branza nu am avut misiune sa cumpar ca ma uitam si dupa ea .Nu cred ca e ceva deosebit nici cafeaua asta , dar am luat pentru ca la noi se bea cu cana de apa cafeaua
Tu si cand iti iei branza trebuie sa fii in misiune?

#66
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

View Postcraciuncostel, on 18 februarie 2017 - 20:29, said:

Ori sunteţi prea mulţi pe acolo, ori este doar un magazin Lidl prin zonă...
Dar vă asigur eu că sunt mai mult de 10 bucăţi. Am fost la 12 azi, am luat şi o brânzică din aia minunată. Mai erau 3 cutii de carton pline. Cafea ... o grămadă. Nu stă lumea de la 7, nu se termină în jumătate de oră şi chiar dacă am ghinion, mai am încă două magazine la 5 minute distanţă şi garantat găsesc.
Ehe, s-au mai desteptat si cei de la Lidl. S-au prins ca vin buticarii, cumpara angro si le vand in buticurile proprii cu adaus de 100%. Si atunci s-au gandit sa bage o regula noua: maxim 10 produse la pretul redus, restul la pret normal.Si asa se face ca se mai gasesc chestii reduse si mai tarziu.

Azi am facut si eu coada la Lidl, dar nu pentru branza, ci pentru cubuletele de bacon. Ies niste paste alla carbonara de te lingi pe degete Posted Image

#67
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Ce naiba aveti(initiator)cu diminutivele astea oameni buni? Vinde cineva la gram ca,caviarul?E branza,smantana,lapte etc.Nu smantanica,laptic.Bine ca la bere a ramas cum stiu si nu berica ca ma ofuscam.

#68
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
A fost pus ca diminutiv pt a dramatiza. Alta intrebare?

#69
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
In Irlanda, in fiecare weekend, sunt 4 produse la jumatate de pret. Iata ce e saptamana asta

http://www.lidl.ie/e...per-weekend.htm

Si in Anglia:

http://www.lidl.co.uk/en/18723.htm

In plus, mai au cate doua promotii pe saptamana (luni-miercuri / joi-duminica), promotii ce includ legume/fructe si ceva semipreparate sau carne.

Acestea au fost saptamana asta in Anglia (Pick of the week):

http://www.lidl.co.uk/en/2486.htm

Iar in Irlanda le spune Super savers:

http://www.lidl.ie/en/freshoffers.htm

Aproape toate produsele sunt mai ieftine decat in Romania, si asta pastrand echivalenta valutara; va dati seama ce ieftine apar prin prisma salariilor din aceste tari.

Cu siguranta Lidl a mai implementat si in alte tari schema asta cu promotiile.

Edited by cattavencu, 19 February 2017 - 08:51.


#70
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu uitati, maine dati buluc, branzica minune revine

#71
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Gumball,la emag n-au bagat inca,cu 24 de rate la Cetelem?

#72
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu m-am interesat, astept sa vina blackfrodayul sa o prind la reducere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate