Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 

world of warcraft legion

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
virginu92

virginu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 01.01.2014
Vreau sa reincep sa joc wow si nu stiu sigur, trebuie sa cumpar battlechest si apoi legion? sau pot cumpara direct legion fara sa mai iau battlechest.

#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Ai jocul de baza, vreo expansiune?

#3
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Necesita abonament lunar.
Necesita conexiune permanenta la internet.
Necesita cont Battle.net
Necesita World of Warcraft Battlechest si expansiunea Warlords of Draenor.

#4
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Te loghezi in contul de pe battlenet si vezi acolo ultima versiune pe care o ai. Unele au fost updatate gratis (expansiunile vechi). In functie de asta poti sa-ti dai seama de ce mai ai nevoie.

PS: World of Warcraft Battlechest nu mai e de actualitate desi poti sa-l folosesti daca-ti lipsesc expansiunile respective (pana la Cataclysm cred ca are), acum cred ca-i zice simplu World of Warcraft package. Daca nu gresesc din Battlechest lipsesc Pandaria si Draenor.

Edited by gigiipse, 15 February 2017 - 14:17.


#5
beck1392

beck1392

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2015
Eu am avut cumparate pana la Cataclysm si de acolo am trecut direct la Legion anul trecut,fara sa mai cumpar MOP si WOD.

Edited by beck1392, 18 October 2017 - 09:22.


#6
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Pt ca se face upgrade automat la penultima expansiune si trebuie cumparata doar ultima.

#7
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Eh, am luat o luna de abonament in Legion si pot sa spun ca WoW arata bine acum. Am jucat cand s-a lansat Legion cam doua luni(cred) si m-am lasat din cauza sistemului ala tampit de Artifact leveling. Nu mai tin minte exact dar erau nevoie de cateva luni(6-7?) ca sa faci unlock la trait-urile de la o singura specializare la un singur caracter. Daca mai aveai ceva alts.....

In plus World Quests dadeau gear foarte usor si echipatul unui caracter cu epic gear nu mai insemna nimic. In 2-3 zile aveai full epic gear fara sa fi pus piciorul intr-un raid sau heroic dungeon.

Acum Artifact system arata mult mai bine. Faci un quest, primesti 2 miliarde de artifact xp si ai Full trait. In cateva ore ai facut full upgrade la alts/specs.

Din cate am vazut in Pandaria si WoD, jocul asta se joaca cel mai bine in ultimele luni inainte sa apara urmatorul expansion. In ultimul major patch din expansion rezolva problemele de la clase/skill/balance si majoritatea limitarilor au fost eliminate. La inceput unele clase erau ok iar altele erau praf. Cu Guard druid abia supravietuiam prin Suramar unde prot war mergea fara nici o problema. M-am dus in nou acolo cu druidul si cu acelasi gear nu am avut nici o problema.

La Azeroth am sa astept pana apare la "sale" si nu mai joc de la inceput pentru ca oricum au nevoie de cel putin 6 luni pana rezolva problemele majore. Probabil dupa major patch 3 o sa fie un moment bun sa mai joc o luna sau doua

#8
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Arata sau e vb de gameplay? Toti am fost loviti de sistem, dar sa nu exageram. Se putea juca de la inceput pana la sfarsit. Intr-un final am terminat main spec, dar nu m-a presat nimeni sa termin pana la o anumita daca ca altfel nu mai vin la raduri....

Ce culoare are gear-ul e mai putin important. Ce e cu adevarat important e Item level, dar s-a exagerat prea mult si cu asta cand aveai nevoie de o invitatie la vreun raid,dugeon, etc.

In BFA sistemul artefact e si mai bine implementat.

Gresit. Cel mai bine se joaca la lansarea unei expansiuni sau patch.

Astepti degeaba. Ai beneficii chiar de acum daca cumperi BFA deci nu vad rostul asteptarii...

#9
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu am zis ca nu puteai sa joci, mergea destul de ok. Am facut si mythic dungeons cu gear slab si 17-18 traits. Ah, acum mi-am dat seama ca Mythic only dungeons sunt acum si pe LFG....

Pe mine m-a deranjat faptul ca Legion a avut clasele incomplete si tot felul de time-gates. Totul a fost impartit intre ce skills are clasa si ce traits erau pe arme iar faptul ca toata lumea era afectata de problema asta nu ma incalzeste cu nimic. Trebuia sa joc 3-4 luni pana sa am un caracter cu o specializare "completa". De inca 2-3 alts nici nu se mai punea problema. Am vazut cum a evoluat Pandaria si WoD( de fapt am vazut cum a evoluat din BC) si am stiut la ce sa ma astept. Asa ca am luat o pauza...

Intre timp am jucat alte jocuri iar acum cand expansion-ul este pe final m-am intors sa vad cum arata un joc complet. Pe final Artifact system nu mai conteaza pentru ca faci full-trait dintr-un quest. Mythic "only" dungeons sunt acum LFR si nu mai ai nevoie de ilvl exagerat ca sa gasesti o echipa iar clasele care aveau probleme par sa fi fost reparate.

Pentru mine abia acum WoW Legion arata ok. In Battle for Azeroth totul are sa inceapa iar de la zero cu Heart of Azeroth aka Artifact system 2.0. Asa ca nu merci, am sa vad cum arata jocul prin patch 8.3

#10
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Cand se termina expansiunea si lumea deja s-a plictisit. :D

#11
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 diZy, on 19 iunie 2018 - 19:37, said:

Cand se termina expansiunea si lumea deja s-a plictisit. Posted Image

Nu e nevoie de mai mult de doua saptamani sa vezi tot content-ul din Legion. Dar Blizzard nu vrea asta pentru ca nimeni nu mai plateste abonamentul.

Daca ai un lv100 iti trebuie 2-3 zile de jucat lejer si a ajuns la max level. In cateva zile faci gear de ilvl 860-870. Dupa un LFR in Tomb of Sargeras si Argus quests treci de 890 si poti sa faci Burning Throne. Quest-ul ala din Silithus face Artifact Weapon la maxim si te scuteste de grind. Cam asta ar fi Legion. Poti sa repeti totul cu un alt caracter sa vezi cum este raiding-ul ca si healer sau tank.

Mai mult ca sigur Battle for Azeroth are urmeze acelasi model. Noul Artifact System are sa fie incomplet cel putin un an. Crafting-ul are sa fie probabil la fel de inutil si PvE content-ul are sa fie time-gated sau o sa fie nevoie de mult grind ca sa treci de un quest, ceva de genul "grind 50 heroic dungeons".

Din cate am auzit sistemul de threat se intoarce la modelul din Burning Crusade unde un tank genera 5% mai mult threat decat un DPS. Acum un tank nici nu are nevoie de taunt. Un shield-slam si un sut in cur si ai luat mob-ul de pe DPS. Threat-meter a fost inlocuit de DPS-meter. Dungeons/raids din BfA au sa fie neplacute pana invata lumea cum e povestea cu threat-ul. Partea asta vreau sa o evit...

Pana atunci mai sunt si alte jocuri. De exemplu in Tera am primit ceva gear nou dar nu conteaza cat gear ai pentru ca sistemul de combat e skill based. Daca esti tank trebuie sa faci dodge si block folosind abilitati, nu RNG cu 45% block. In Tera content-ul este sub WoW dar combat-system este din alta liga.

#12
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 28.09.2008
https://techguided.c...pansion-list/#8
"As the latest expansion pack for the game, Battle for Azeroth is the only expansion that players still have to buy."

Deci daca vreu sa joc pe blizzard si sa am continut pana la expansion 7 legion, e suficient sa cumpar doar jocul de baza aparut in 2004?
Se actualizeaza jocul gratuit pana la exp 7?

#13
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Nu exista decat un live-version care contine tot ce a fost pana acum dar daca nu cumperi si ultimul expansion atunci nu ai acces la continutul de max level.

Oricum cumparatul jocului e doar o parte din pret pentru ca trebuie sa platesti abonamentul lunar.

#14
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 28.09.2008
Da am vazut.
Subscrierea 13 euro pe luna sau 11 euro pe luna daca platesti pt 6 luni.



#15
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 28.09.2008
Suna mai bine cand te gandesti ca acum nici nu mai ai echivalentul unui pachet de tigari pe saptamana.

#16
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

 mariusixy, on 03 august 2020 - 05:42, said:

Suna mai bine cand te gandesti ca acum nici nu mai ai echivalentul unui pachet de tigari pe saptamana.

Nu costa mult dar intrebare este daca pentru tine merita sa dai banii aia lunar?

Luna asta se lanseaza Shadowlands si din experienta mea zic sa nu dati banii pe abonament in urmatoarele 6-12 luni pana cand apare patch 9.1 sau 9.2.

Din cate am vazut pana acum la inceput de expansion sunt multe lucruri care lipsesc sau sunt defecte. Jumate din clase/specs au probleme iar story-ul il faci intr-o saptamana si dupa aia ajung la questul cu "to be contiuned next patch". Dungeons normale le faci o data pentru un quest iar heroic/mythic si raids au sa fie mult prea grele(din "greseala") pentru primele 2-3 luni.

Ca alternativa puteai sa mai faci lvup la un Alt dar din Legion si BfA a devenit cam imposibil pentru ca trebuia sa faci luni intregi level up la Artifact Weapon in Legion si Necklace in BfA. In Shadowlands au scos Necklace ca sa nu mai trebuiasca sa faci grind si... au bagat Anima Power grind. Pentru un Alt mai trebuia sa faci grind si la reputatie ca altfel nu aveai acces la faction-vendors. Cred ca in Wotlk puteai sa cumperi un bonus account-wide pentru faction-rep si cand ajungeai la max-lv cu un Alt aveai reputatie aproape la maxim. Dar au scos bonusul...

In fine daca chiar vreti sa jucati pe oficial nu pierdeti vremea in primele luni de la lansare. Vedeti cand apare expansion-ul la reducere si cumparati atunci, preferabil in 9.2 sau 9.3 cand Blizzard a rezolvat problemele sau au scos grind-ul. De exemplu in BfA 8.3 faci cateva quests in juma de ora si primeai Necklace la lv50(care lua luni de zile de grind)

#17
andrey23

andrey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 11.07.2007
Au făcut rescale la level.

#18
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View Postandrey23, on 04 ianuarie 2021 - 00:16, said:

Au făcut rescale la level.

...si cu ocazia asta au facut praf jumate din clase/specs. Unele clase/specs sunt complet OP iar altele abia se misca.

Practic Shadowlands este un joc pe jumatate terminat si probabil ca are sa fie asa pana la path 9.1 sau 9.2. Content este "Time-gated" si are sa fie complet accesibil undeva peste 5-6 luni de la lansare. Story de la covenants are nevoie de 14-15 saptamani pana e complet accesibil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate