Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Filme politiste

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
E mai fain Poirot, dar l-a mentionat, deci ma astept sa-l fi vazut.

Murder She Wrote are si niste "continuari" faine, cum ar fi South by Southwest, inspirat din North by Northwest

#20
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

Rookie Blue, nu vei regreta.


#21
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Îl uitasem pe ăsta,care s-ar putea să fie exact genul pe care-l caută:
http://www.imdb.com/...5/?ref_=nv_sr_1

#22
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostLaberta, on 14 februarie 2017 - 21:49, said:

Măi băieți (și fete), am uitat să vă spui că-mi plac ălea mai clasice, gen Poirot, Sherlock, Maigret, alea care se petrec într-o comunitate, mică, intimă.

Vechituri ti-as recomanda:
Murder, She Said (1961), Murder at the Gallop (1963), Murder Most Foul (1964) si Murder Ahoy! (1964),  cu  Margaret Rutherford(Miss Marple).
Kojak, daca suporti militieni "aroganti".
Shaft(1971), Shaft in Africa(73),
Marlowe(1969)

Edited by gabyxm, 15 February 2017 - 00:48.


#23
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
The Wire, vechi, dar bun.
Bosch, White Collar.

#24
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Wallander, DCI Banks, Engrenages, Wire in the blood, The Mentalist, Motive-un serial deosebit, Justified, Elementary, chiar si Fargo, Whitechapel daca vrei sa vezi crime vechi copiate gen Jack Spintecătorul, Banshee.


#25
cataspo

cataspo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,045
  • Înscris: 29.01.2017
Pantera roz !!!

Edited by cataspo, 15 February 2017 - 08:29.


#26
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Crossing Lines
http://www.imdb.com/title/tt2427220/

#27
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Olio! Ce de filme! Mulțumesc!

Pe unele le-am văzut, pe altele aș vrea să le văd.

Dar. știți, aș vrea să le văd traduse în română, că dacă sunt polițiste pierd un clu ceva și n-are niciun farmec.

Aș mai zice eu ceva, dar mi-e că iau warn și nu-mi permit. Că mi-am făcut destule prin Poiană.  Posted Image

#28
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Filme un pic mai vechi...mi-au placut cele cu Gene Hackman :  The French Connection (1971 - 1975)  la fel Serpico (1973) sau doua filme care au fost acum cateva zile la Tv : The Bone Collector si  Black Rain Sunt o serie de filme in care joaca Tommy Lee Jones  : The Client , The Fugitive , U.S. Marshals etc. sau Harrison Ford : Patriot Games , Clear and Present Danger etc. sau Tacerea Mieilor cu Jodie Foster si  Anthony Hopkins sau cele politiste ecranizate dupa cartile lui Stieg Larsson : The Girl with the Dragon Tattoo sau cele din seria Lethal Weapon/Arma Mortala cu Mel Gibson  si/sau cele din seria Die Hard cu Bruce Willis.Doua seriale dar au fost mentionate mai sus : Crimele din Midsomer si Elementary ce merg acuma la Tv.Am vazut o reclama la un Film/Serial ? mai nou ... Maigret  cu Rowan Atkinson.Pare interesant , sa speram ca vine si la noi cat mai repede etc.

#29
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postadisluc, on 15 februarie 2017 - 20:26, said:

Filme un pic mai vechi...mi-au placut cele cu Gene Hackman :  The French Connection (1971 - 1975)  la fel Serpico (1973) sau doua filme care au fost acum cateva zile la Tv : The Bone Collector si  Black Rain Sunt o serie de filme in care joaca Tommy Lee Jones  : The Client , The Fugitive , U.S. Marshals etc. sau Harrison Ford : Patriot Games , Clear and Present Danger etc. sau Tacerea Mieilor cu Jodie Foster si  Anthony Hopkins sau cele politiste ecranizate dupa cartile lui Stieg Larsson : The Girl with the Dragon Tattoo sau cele din seria Lethal Weapon/Arma Mortala cu Mel Gibson  si/sau cele din seria Die Hard cu Bruce Willis.Doua seriale dar au fost mentionate mai sus : Crimele din Midsomer si Elementary ce merg acuma la Tv.Am vazut o reclama la un Film/Serial ? mai nou ... Maigret  cu Rowan Atkinson.Pare interesant , sa speram ca vine si la noi cat mai repede etc.


Maigret il gasesti online. Le gasesti, ca sunt doua filme. As fi vrut să văd primele sezoane din Crimele din Midsummer, dar n-am cum.

#30
c10f22

c10f22

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.04.2017
Forsyte saga,Calatoarea,Ema,Petalele din pod,Mandrie si prejudecata,Jane Eyre,,Adio,arme,etc...

#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postc10f22, on 16 mai 2017 - 20:52, said:

Forsyte saga,Calatoarea,Ema,Petalele din pod,Mandrie si prejudecata,Jane Eyre,,Adio,arme,etc...

Au vreo legatura cu Politia,politistii sau activitatea politieneasca acele filme?Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate