Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

(Lenovo) Motorola Moto Z Play

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#37
myrelmd

myrelmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 18.05.2009

View PostDyonissos, on 18 februarie 2017 - 15:42, said:

I-ai facut upgrade la Nougat?
Nu am primit Nougat!
Am făcut 4 update uri dar niciunul de trecere la o versiune superioara, doar de securitate!


#38
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Ce versiune e?
Poti sa pui un screenshot din about phone?

#39
myrelmd

myrelmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 18.05.2009

View PostDyonissos, on 18 februarie 2017 - 15:53, said:

Ce versiune e?
Poti sa pui un screenshot din about phone?

Attached Files



#40
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Multumesc!
Deci e varianta de Europa.
M-as fi asteptat ca dual-simul sa fie varianta indiana.

#41
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Mi-am vândut și eu Axon 7le și am comandat vineri un Z Play de pe Amazon. Săptămâna asta vine. Sper sa nu fiu dezamăgit :) Având doar Nexus pana acum, Axon ul era cam ciudat la interfață, dar în rest era un adevărat powerhouse.
Acum sunt pe Nexus cu 7.1.1 și îmi pare genial.
Din ce am văzut pe xda au început sa dea drumul la Nougat pe reteu, dar random. Cred ca e mai mult un soak test și pe urma e rollout final.

Am comandat o husa de silicon pentru Moto, și urmează sa îmi vina și folia tempered pentru camera. Din ce am văzut în reviewuri e din plastic și se zgârie foarte ușor.

Ps: userul cu G4 cu placa de baza bușita, nu ai fost în service la lg?  La mine au schimbat-o pe garanție, la fel și bateria care se uzează foarte rapid.

#42
myrelmd

myrelmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 18.05.2009
Nu am fost că am pierdut garanția... I-am spart display-ul înainte cu o săptămâna sa cada placa de baza!

#43
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Am inteles. Eu am 2 bucati de la ei, una reparata deja si astept sa pice si a2a. E destul de groasa treaba pentru ca sunt afectate si alte mobile: Nexus 5x, G5, V10, V20 etc.

Intre timp baietii de la Amazon s-au miscat extraordinar. Vineri noapte am dat comanda, azi dimineata la ora 5 a ajung pe Otopeni iar acum e in drum spre mine telefonul (curier UPS). Nu-mi vine sa cred cat de repede a fost totul.

#44
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un nou mod pentru toata familia Z: Edge Shield

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1CwZZ3tRBic?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Disponibil in 3 culori: Midnight Black, Moonlight Silver si Crimson Red.

Pre-order here, with worldwide shipping:

https://igg.me/at/motomodedge

[ https://i.imgur.com/BJA8Qm0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by antinVidia, 20 February 2017 - 15:04.


#45
myrelmd

myrelmd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 18.05.2009

View Postrazor_titann, on 20 februarie 2017 - 11:30, said:

Am inteles. Eu am 2 bucati de la ei, una reparata deja si astept sa pice si a2a. E destul de groasa treaba pentru ca sunt afectate si alte mobile: Nexus 5x, G5, V10, V20 etc.

Intre timp baietii de la Amazon s-au miscat extraordinar. Vineri noapte am dat comanda, azi dimineata la ora 5 a ajung pe Otopeni iar acum e in drum spre mine telefonul (curier UPS). Nu-mi vine sa cred cat de repede a fost totul.
De unde ai făcut comandă, pe ce Amazon și cât ai dat pe el?

#46
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
De pe Amazon.de Vineri noapte, azi la prânz a ajuns. Deci fix 2 zile a durat, sâmbătă Č™i duminică. 350 euro.

Edited by razor_titann, 20 February 2017 - 18:33.


#47
alex_bora

alex_bora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 09.02.2005
razor, este cu dual sim? Intreb pt ca modelul vandut pe amazon.de la 349 E nu are dual sim. Daca aveti nevoie de dual sim trebuie sa alegeti versiunea "spaniola" a telefonului (care e 420E momentan, deci mai bine il iei de la noi) abia aceea vine cu slot dual. Nici pe amazon la specificatii/descriere nu se face diferenta intre versiuni, abia la comentarii posteaza unii situatia asta.

#48
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Habar nu am dacă e dual sim, nu ma interesează acest aspect. Încă nu am băgat sim-ul în el.

#49
amavio

amavio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.08.2006
Azi am dat si eu comanda de un Moto Z Play, de la Digi, la fidelizare. Voucher de 170 de lei, deci, după reducere, inseamnă un avans de 580 lei si 12 rate de 104 lei.  Abia aștept să ajungă; vin de pe un Motorola  Moto G 1st gen (din 2014) și un Xiaomi RN2 (din 2016).

Edited by amavio, 21 February 2017 - 19:59.


#50
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Azi mi-a livrat RDS telefonul. S-au miscat repejor.
E dual-sim, modul JBL e foarte tare!
Revin cu impresii dupa ce-i fac toate update-urile, root, configurare, etc!
Cheers!

#51
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Daca ii faci root, la revedere garantie. Trebuie sa deblochezi bootloader prin metoda oficiala de la Moto.

Eu am observat la al meu la apeluri cand suna, bazaie difuzorul ca si cum ar fi defect. Ideea e ca se intampla random. Din ce am citit pe net foarte multi au problema asta, inclusiv pe alte device-uri Moto. Pentru asta ai avea nevoie de garantie daca se intampla si la tine.

#52
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Sunt constient de riscuri, sper sa nu mi se termine norocul la Moto Z Play :)

#53
Dyonissos

Dyonissos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 30.11.2004
Ce huse/carcase folositi?
Eu mi-am luat Nillkin Frosted Shield dar ma enerveaza ca are decupaj inclusiv la pinii pentru Moto Mods -useless, pentru ca oricum nu poti sa pui mods peste carcasa.
In plus, se scoate foarte foarte greu.
Altfel, e super ok, seamana destul de mult cu carcasele originale de la OnePlus.

#54
razor_titann

razor_titann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 24.11.2006
Eu am husa asta de silicon, modelul pe gri inchis: https://www.aliexpre...2761617466.html
Vine chiar perfect, nu este deloc larga si telefonul sta fix in ea.

Mi-am mai comandat folie de sticla pentru camera, avand in vedere ca e plastic iar telefonul anterior avea safir, sunt oarecum dezamagit ca trebuie sa am grija pe ce suprafete il pun.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate