Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Problema Boxa Bluethooth.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
Salut, acum ceva timp mi-am achizitionat o boxa bluethooth E-Boda The Beat 200. Pana acum ceva timp mergea perfect pana sa se descarce, dupa ce s-a descarcat am incercat sa o pun la incarcat dar am observat ca intrarea este stricata si nu prea stiu cum sa desfac boxa. Daca ma poate ajuta cineva cu niste indrumari sau cum as putea sa o desfac as fi recunoscator. Multumesc de atentie.

Edited by Giustiliano, 09 February 2017 - 13:03.


#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Mai puneai 20 de lei si-ti luai Media-Tech BoomBox BT care e mult mai buna ca ebola, pardon eboda.

#3
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
O am de aproape un an, pe atunci nu prea stiam ce specificatii / caracteristici trebuie sa aiba o boxa / pc / laptop etc..

#4
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,557
  • Înscris: 06.03.2016
Stii sa folosesti un ciocan de lipit/letcon?

#5
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
Da stiu sunt pe profil de electronica, tu ce zici ? Doar sa o desfac e problema ca in rest ma descurc :D

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Fi creativ, cauta-i suruburile (daca are) chiar si ascunse pe sub etichete, vezi cum este asamblata ca doar nu a fost turnata dintr-o bucata.

PS am terminat fac de electronica si nu ne-am atins de vreun letcon toata facultatea. Voi ?

#7
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
I-am scos toate suruburile posibile si tot nu se desface si mi-e frica sa o fortez ca poate se rupe si nu o mai pot asambla la loc. Pe mine m-a pus sa fac un proiect cu letcon si sunt a 10-a.

#8
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Cu alt cablu USB ai incercat ? In idea ca poate nu mufa microUSB din boxa este defacta, ci cablul in sine (USB-microUSB)

Pune si tu o poza cu "fundul" boxei. Teoretic acolo ar trebui sa aiba suruburile.
LE
Acum am vazut ca intre timp ai spus ca ai desfacut toate suruburile. Posibil sa mai fie unul ascuns pe sub ceva eticheta (cum spunea si Atupi }

Edited by florin71_skoda, 09 February 2017 - 14:10.


#9
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
Aici ai poze cu fundul boxei si cu intrarea. Apasa <aici>

#10
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Suruburile trebuie sa fie sub cauciucurile alea doua negre. Iar daca are cumva si unul ascuns, poate fi doar sub eticheta aia cu Eboda si cu caracteristicile.

Edited by florin71_skoda, 09 February 2017 - 14:22.


#11
Giustiliano

Giustiliano

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2017
Sub cauciucuri nu e nimic, la fel si la etichete. Oare nu as putea taia un cablu USB si sa ii conectez firele la boxa doar ca sa faca contact acolo la intrare ca sunt doar indoite pinurile din ea.

#12
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Hm...eu cred ca sub masca aia din palstic sunt suruburi. Asa am patit si eu la un Pure Acoustics, m-am invartit putin , am tras pana m-am prins ca are suruburi sub o masca din fier pt protectie difuzoare. Crezusem la inceput ca are doar clipsuri. Incinge usor cu feonul masca aia care protejeaza difuzoarele  si trage de ea.Daca nici asa...Vezi daca se misca usor masca daca incerci sa bagi ceva sub ea, din poza pare a nu fi turnata cu parte jumatate de boxa.In primul rand e alta culoare.

Edited by ionutz_joe2009, 09 February 2017 - 15:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate