Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Dear White People (2017 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Uny

Uny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 01.12.2010
Filmul cu acelasi nume din 2014 a fost extrem de premiat, pe 28 aprilie vine si serialul de la Netflix.

http://www.imdb.com/title/tt5707802/


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1LzggK5DRBA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Uny, 08 February 2017 - 20:16.


#2
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Rasism serialul.

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Serial de comedie, cica...
Daca nu se ia in serios si abordeaza rasismul dintr-un punct de vedere mai relaxat, mai amuzant, atunci poate fi ok.

#4
Mi_Rebelle

Mi_Rebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 11.02.2017

View PostManasu, on 09 februarie 2017 - 00:11, said:

Serial de comedie, cica...
Aproape 400.000 de dislike-uri. :)

[ https://s31.postimg.org/86w00f8vf/Untitled.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
L-am terminat cam greu din cauza ca subiectul mi se pare SF. Eu cand aud argumentul de dedesubt, mi se decupleaza creierul.
"How did we get here? Who voted you?" a guy asks Samantha when running for student government. She responds, "200 years of [slavery]."
Adica esti tanar, frumos, destept, universitatile au % de negri obligatorii la inscriere, deci esti si favorizat, dar pe tine te streseaza ca in urma cu 200 niste oameni au facut ceva. Cand e vorba de relatii interrasiale, tipa zice la radio "Don't fall in love with your oppressor."

Poate cea mai ridicola faza a fost la acea petrecere studenteasca cand un alb canta pe versurile de la piesa CoCo, iar un negru ii atrage atentia sa nu mai zica nigger. Apoi cineva se gandeste ca e o idee buna sa cheme paza din campus, care din cine stie ce motive sunt dotati cu arme de foc si considera ca un student la o petrecere e suficient de periculos ca sa se scoata din toc. In continuare toti negrii se supara pe asta care a chemat paza, cel mai de treaba tip din tot serialul. Oh My God. Momentul se putea detensiona prin demiterea paznicului, inlocuirea armelor cu niste tazere, dar nu, se ajunge la consilii si proteste deoarece e un soap opera.

[ https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2017-04/30/13/asset/buzzfeed-prod-fastlane-03/anigif_sub-buzz-12296-1493573703-1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Chiar n-am idee ce vrea sa realizeze serialul, daca e rasist din partea negrilor sau a albilor. Caci reactiile exagerate ale negrilor nu ii pun deloc intr-o lumina pozitiva.

E usor de inteles de ce negrii au dat 10 si albii au dat 1 acestui serial. Eu ca alb m-as simti asuprit acolo.
Unul din negri e dintr-o tara gen Nigeria, deci nici macar n-a avut tangente cu sclavagismul american, dar omul tot de partea lor e.

Pe imdb are 6.4, o medie din cele mai multe note de 1 si 10. Eu i-am dat 6, e destul de bine realizat.

Edited by Mizu, 05 June 2017 - 08:16.


#6
grrrrr

grrrrr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 02.12.2016

View PostMizu, on 05 iunie 2017 - 08:13, said:


Chiar n-am idee ce vrea sa realizeze serialul, daca e rasist din partea negrilor sau a albilor.

E mega-rasist din partea negrilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate