Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Intrebari referitoare la 2 modele de Allview (P5 si P6)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Parintii mei au luat de la Digi doua telefoane, cel de acum cca un an e P5 Pro (cred), cel luat relativ recent e P6 ... ceva (posibil Energy Lite, luat la abonament de 5E).
Ma pricep destul de bine la orice inseamna Android dar momentan nu sunt langa ei sa le rezolv problemele. Pana ii vizitez am zis sa ma pregatesc.

Ambele telefoane tin doar o zi, P6 nici nu trece ziua. Nici unul dintre ei nu sta pe net, facebook, din astea, mai mult convorbiri.

P5 Pro e acelasi cu P5 Quad?
P6 Energy Lite e la fel cu Life (cu F) sau cu Energy? Ma refer la hardware (chipset, ecran, memorie, flash), nu la baterie sau cum sunt asezate butoanele.

Exista ceva ROM sau sugestii de aplicatii care sa fie blocate/dezinstalate?

Cat ar trebui sa fie o durata normala de standby pentru uz de baza (gen Nokia)? De ex multe telefoane ce am eu tin minim 10 zile in standby cand au baterie noua. Un Huawei X3 mic tinea si 30 zile pe 2G, acum ceva ani...

Din experienta voastra, bateriile primite cu telefoanele Digi sunt la fel cu cele achizitonate in mod normal, sau mai slabe? Stiu ca suna ridicol, dar poate pentru un discount mai mare se ofera baterii care trec doar la 'al doilea test'. Intrebarea reala ar fi daca merita achizitionata o baterie extra si inlocuita cea originala.

#2
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
P5 pro are baterie de 1700mAh deci atat poate dar P6 Energy Lite - 4000mAh ar trebui sa duca fara probleme 2-3 zile fara utilizare intensiva.

Posibil e doar P6 Lite .

Edited by A-d-r-i-a-n, 08 February 2017 - 15:28.


#3
brainwashed

brainwashed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.02.2006
Nu, am aflat acum, e P6 Energy (sau energy lite)

#4
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
mergi si optimizeaza-le: dezactiveaza gps, conexiune date daca nu folosesc, bluethooth, WIFI, 4G, Volte, etc

Edited by bluesnake, 09 February 2017 - 00:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate