Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Public iUmor

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013
Salut! As vrea sa stiu cum pot sa fac parte din publicul iUmor? Trebuie sa platesc ceva? Unde trebuie sa ma duc?.

#2
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016

 f0rtat3u, on 02 februarie 2017 - 17:54, said:

Salut! As vrea sa stiu cum pot sa fac parte din publicul iUmor? Trebuie sa platesc ceva? Unde trebuie sa ma duc?.
Cred ca te platesc ei pe tine ca sa te faci ca razi de glumele retarde ale concurentilorPosted Image

Edited by arbuneaionut, 02 February 2017 - 18:04.


#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 f0rtat3u, on 02 februarie 2017 - 17:54, said:

Salut! As vrea sa stiu cum pot sa fac parte din publicul iUmor? Trebuie sa platesc ceva? Unde trebuie sa ma duc?.
Scri sau te duci la A1 si te interesezi.
Si vezi ca ei te platesc pe tine ! stai 8-10 ore pe zi pe plaourile de filmare trebuid sa razi si sa aplauzi ori huidui;
remuneratia am auzit ca e 50 sau 100 Lei + niste sandviciuri.

#4
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Cred ca nu e chiar asa de "amuzant" cum pare la TV. Pentru 1 ora de emisune stai 10 in platou.
Oricum sa iti iei mancare cu tine :)

#5
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
acum vreo 2 ani din ce am intrebat dadeau 30 lei 1 cafea si 3 feli de salam cu paine pt o emisiune cu dan negru cu copii se filma la teatru ala de la bibloteca nationala

Stateai acolo pana terminau de filmat 1 zi intreaga

#6
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

 super8, on 02 februarie 2017 - 18:08, said:

...stai 8-10 ore pe zi pe plaourile de filmare trebuid sa razi si sa aplauzi ori huidui;
remuneratia am auzit ca e 50 sau 100 Lei + niste sandviciuri.
Astă-vară am angajat nişte salahori la făcut beton şi cărat cu roaba la locul faptei.
Onorariul a fost de 50 lei / zi lumină (8-19). Adiţional/persoană: 2 l  apă minerală Perla Harghitei, 1 pachet kkt fumigen şi masa de prânz gătită de nevastă-mea (ciorbă, felul 2 + desert).
Dacă mă uit la oferta de mai sus îmi pare că e mult mai usor să câstigi un ban ca aplaudac decât să bagi betoane la +35 grade C.

#7
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
pai ai gasit niste prosti

#8
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Votac si aplaudac = cele mai bine platite slujbe, cand nu stii sa faci nimic.
Sau cand ti-e scarba de munca ...

#9
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

 Peter Blood, on 02 februarie 2017 - 19:28, said:

Astă-vară am angajat nişte salahori la făcut beton şi cărat cu roaba la locul faptei.
Onorariul a fost de 50 lei / zi lumină (8-19). Adiţional/persoană: 2 l  apă minerală Perla Harghitei, 1 pachet kkt fumigen şi masa de prânz gătită de nevastă-mea (ciorbă, felul 2 + desert).
Dacă mă uit la oferta de mai sus îmi pare că e mult mai usor să câstigi un ban ca aplaudac decât să bagi betoane la +35 grade C.

Ai gasit oameni dispusi sa faca asta pe banii astia? Eu am cautat odata niste oameni sa curete 1mp, cu matura si forasul, ofeream 15 lei, munca era ceva de genul 10 minute, era sa ma si bata unu, ca il sclavesc

#10
f0rtat3u

f0rtat3u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 27.10.2013

 super8, on 02 februarie 2017 - 18:08, said:

Scri sau te duci la A1 si te interesezi.
Si vezi ca ei te platesc pe tine ! stai 8-10 ore pe zi pe plaourile de filmare trebuid sa razi si sa aplauzi ori huidui;
remuneratia am auzit ca e 50 sau 100 Lei + niste sandviciuri.
Pai ma duc acolo si ce zic? "Buna ziua vreau sa fac parte din public" ? :)).. Si la faza cu banii nu stiu cat m-as baga, adica presupun ca nu-mi dau banii pur si simplu, mai departe trebuie sa platesc si un impozit si alte cacaturi..Le zic ca nu vreau sa ma plateasca..vreau doar sa ma uit, atat.

Si unde e sediul antenei? Din cate am vazut intr-un live, ei fac emisiunea undeva pe la romexpo...oare sa ma duc acolo? Iar daca ma duc, cu cine vorbesc?

#11
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007
cauta pe google "firma de casting", te inscri la cat mai multe si te cheama ei... n-o sa te umpli de bani, sumele de mai sus sunt chiar cele reale,
fereste-te de cei care iti solicita bani pt inscriere, sigur e teapa...
pt licean / student e ok, mai faci si tu un ban...dar efectiv iti pierzi timpul degeaba...nu inveti nimic...
de impozite nu-ti face griji, nu-i pasa nimanui ca ai luat tu 30 de lei....

Edited by dhaneey, 02 February 2017 - 20:56.


#12
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Anuntul e din 5 martie 2016, gasit pe FB, dar poti incerca la nr de tel din anunt.
https://www.facebook...691619837770663
Spoiler


#13
dhaneey

dhaneey

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 25.10.2007

 shymano, on 02 februarie 2017 - 19:54, said:

Votac si aplaudac = cele mai bine platite slujbe, cand nu stii sa faci nimic.
Sau cand ti-e scarba de munca ...

ai uitat de meseria de  p o s t a c

#14
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Alt anunt, din 16 sept, zice ca:

Onorariu:20 RON/emisie
Durata:6-7 ore

#15
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Daca nu e teapa (e posibil sa fie si teapa ) astia de AICI se ocupa cu asa ceva.
A mai scris -Diana-
mai sus (acum am vazut) insa pot fi si colectori de date, e ciudat ca nu au un site web oficial,nu au o adresa de firma doar niste adrese de mail si numere de telefon ! Cam ciudat ! o firma cum spun ei (profesionala) ar da mai multe detalii cu privire la adresa etc.
Edit: daca cautati punand pe google numarul de telefon cu *293 la sfarsit  o sa vedeti ca o sa dati peste o alta firma care se ocupa cu altceva Posted Image

Edited by stlk, 02 February 2017 - 21:15.


#16
VladBtz

VladBtz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 24.09.2014

 shymano, on 02 februarie 2017 - 19:54, said:

Votac si aplaudac = cele mai bine platite slujbe, cand nu stii sa faci nimic.
Sau cand ti-e scarba de munca ...

Si   p o s t a c !

Edited by VladBtz, 02 February 2017 - 21:08.


#17
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
First Media Casting sunt cei pe care i-am gasit la prima cautare pe google si de unde este anuntul de mai sus. Nu i-am verificat, aia mai lipsea. :)

#18
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,647
  • Înscris: 28.11.2001
Dacă se termină filmarea târziu nu-ți ajung banii câștigați nici de taxi ca să ajungi acasă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate