Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce este visul ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
roxlol

roxlol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 25.02.2016
Ce credeți ca este visul ?
Vorbesc foarte serios.
Am avut de-a lungul timpului,3..4 vise ciudate,după ce adormeam,ma vedeam pe mine cum dormeam  (de sus în jos),ca și cum eram deasupra mea în camera,aproape lipit de tavan cu fata în jos.
Ma vedeam pe mine,exact cum era camera,lucrurile din ea în realitate.
O singura data (în vis) corpul meu a atins tavanul,a trecut prin el putîn  (fără sa simt),în momentul acela m-am speriat și m-am trezit din vis.
Va dau cuvântul de onoare, ca nu am anteles niciodata ce au vrut sa însemne acele visuri.

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Vorbești serios ?!
Vise neica, vise, că dacă îți spun despre decorporări, zici ca sint nebun.

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Out of body experience - https://en.wikipedia...body_experience
Lucid dream - https://en.wikipedia...iki/Lucid_dream

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015
Pune niste prenadez pe tavan sa ramai acolo

#5
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Îți umbla mintea cu sorcova când visezi. Când aveam un job mai lejer seara nu adormeam prea ușor, noaptea visam la greu și dimineața țineam minte mult din ce am visat.
Acum adorm instant, dimineața nu îmi aduc aminte să fi visat ceva. Concluzia, visezi dacă ești odihnit.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postroxlol, on 27 ianuarie 2017 - 00:01, said:

Am avut de-a lungul timpului,3..4 vise ciudate,după ce adormeam,ma vedeam pe mine cum dormeam  (de sus în jos),ca și cum eram deasupra mea în camera,aproape lipit de tavan cu fata în jos.
Ma vedeam pe mine,exact cum era camera,lucrurile din ea în realitate.
O singura data (în vis) corpul meu a atins tavanul,a trecut prin el putîn  (fără sa simt),în momentul acela m-am speriat și m-am trezit din vis.

Sunt experiente de decorporalizare, dar ele nu se petrec niciodata in vis, e nevoie de o tehnica speciala.  Probabil ca ai citit niste carti pe care nu le-ai inteles, de asta amesteci visele cu decorporalizarea.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
de cateva ori am visat ca am ajuns in locuri despre care am aflat/vazut ulterior ca exista si in realitate, desi nu fusesem in viata mea acolo si nici nu le mai vazusem inainte la tv, fotografii, ziare, etc.
unul dintre ele este palatul bruckenthal din avrig, culmea e ca in vis stiam ca e un sanatoriu pentru boli de plamani, ceea ce a si fost pana prin 2005.
nici nu stiam ca locul visat se afla in romania, pana nu am vazut, la vreo 6 ani dupa vis, un articol intr-un ziar (era vorba despre retrocedarea cladirii si a domeniului, catre mostenitori), si am recunoscut intrarea si scarile/gradina din vis.
abia anul trecut am reusit sa vizitez palatul si orangeria si am recunoscut multe dintre cladirile si imaginile din vis.
cu siguranta visul respectiv a fost o experienta de decorporalizare. alta explicatie logica nu gasesc.
sau mi s-a intamplat sa visez "in episoade", la distanta de cateva nopti, actiunea din primul vis se continua in al doilea.
vorbesc foarte serios, nu am interes sa mint sau sa inventez.

eu am considerat dintotdeauna ca e normal, ca probabil li se intampla si altora/tuturor. se pare ca nu, sa nu toti isi amintesc ce viseaza.
chiar si asa, nu-mi fac probleme, atata timp cat sunt si altii care trec prin situatii identice/similare, inseamna ca nu sunt singura care a trecut prin astfel de experiente.

roxlol, stai linistit, li se mai intampla si altora. unii nu-si amintesc absolut nimic dupa ce se trezesc, altii - dimpotriva. totul este sa nu intri in panica sau sa consideri ca e ceva in neregula cu tine.

Edited by corinadaniela, 27 January 2017 - 17:27.


#8
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,561
  • Înscris: 16.03.2004
Când visezi că zbori, ce se întâmplă de fapt? Posted Image

#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdark, on 29 ianuarie 2017 - 19:39, said:

Când visezi că zbori, ce se întâmplă de fapt? Posted Image

Creierul este la munca de simulari, incercari..
E chiar misto.

Si mersul pe motocicleta e misto

#10
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postdark, on 29 ianuarie 2017 - 19:39, said:

Când visezi că zbori, ce se întâmplă de fapt? Posted Image
Cartile ar spune ca e mandrie/orgoliu. Dar cine sa-i mai creada?

#11
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006
Am avut si eu vise ca cele ale initiatorului in copilarie. Acum, cateodata mai visez ca zbor. Chiar imi place.
Cel mai tare vis a fost in legatura cu niste evenimente ce s-au intamplat a doua zi. Pur si simplu am visat ce se va intampla, pas cu pas.
Si nu erau niste evenimente previzibile.

Edited by shmecherul, 30 January 2017 - 07:37.


#12
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,561
  • Înscris: 16.03.2004

View Postmisu183, on 30 ianuarie 2017 - 07:09, said:

Cartile ar spune ca e mandrie/orgoliu. Dar cine sa-i mai creada?

Eu aș merge mai mult pe o stare de anxietate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate