Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Nu se poate da click in anumite locuri

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AndreiFanica

AndreiFanica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.02.2014
Buna seara! Am intalnit in Win10 inca din prima clipa in care l-am instalat (clean install, imagine ISO de pe site-ul oficial), ca atunci cand incerc sa dau click in anumite locuri, apare iconita ca si cum s-ar incarca sau ca si cum as vrea sa "rotesc" sau sa "maresc" imaginea din trackpadu' laptopului. Am dezactivat padul dar apare in continuare iconita ca si cum s-ar incarca si nu pot da click. Atasez un videoclip pentru a se vedea mai bine problema exacta. Care ar fi problema? O eroare din win? Vreo setare?

La mai multe "butoane" de genul "Ok" sau "Sing in" imi face asa, chiar si in browser in Mozilla Firefox si in programe gen Camtasia Studio cand incerc sa dau "Next" atunci cand salvez ce am lucrat etc...

Attached Files



#2
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,185
  • Înscris: 27.06.2007
https://answers.micr...f7-97b525085a61

Quote

To fix the issue, try running the DISM command given below:
Deployment Image Servicing and Management (DISM) tools helps to repair the Windows Updates corrupt files. So you can run the DISM tool to resolve the problems with Windows
Please follow the steps below and check if it helps.

    Go to the start screen, in the search box type command prompt.
    Right click on command prompt and run it as administrator.
    Then type or copy paste the command mentioned below:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

This command will restore the components that are missing.
Important When you run this command, DISM uses Windows Update to provide the files that are required to fix corruptions. However, if your Windows Update client is already broken, use a running Windows installation as the repair source, or use a Windows side-by-side folder from a network share or from a removable media, such as the Windows DVD, as the source of the files.
Please let us know the status of the issue, so that we can help you further.

Edited by STARTREK1, 23 January 2017 - 22:30.


#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Aplicatii incompatibile cu Windows 10, sistem de fisiere corupt, modificari in sistem, instalat update-uri si nu ai dat restart etc. Pot fi multe cauze...
Isi revine daca dai restart la explorer.exe?

#4
AndreiFanica

AndreiFanica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.02.2014
@STARTREK1 - Am incercat solutia ta, dar nu a rezolvat problema. Am urmat pasii de acolo, s-a incarcat 100% procesul, am dat un restart si tot la fel face cand incerc sa dau click.

@_-_ - Dupa ce dau restart la explorer.exe tot asa face. Posibil sa fie una din cele enumerate de tine...ma gandeam ca o fi vreo problema mai cunoscuta sau vreo solutie mai cunoscuta, chiar daca eu am cautat dar nu am gasit nimic...nu prea as vrea sa mai instalez din nou windows-ul si toate programele...imi ia ceva timp si nu prea imi permite timpul...speram sa rezolv printr-o metoda mai simpla...

Astept pareri/solutii in continuare. Multumesc!

#5
al3x_al3x_tm

al3x_al3x_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 12.10.2008
Salut,ai ultima varianta de winamp?La toate iti face asa?Incearca sa setezi aplicatiile default cum trebuie din Settings.

#6
AndreiFanica

AndreiFanica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.02.2014
@al3x_al3x_tm - Video e doar un exemplu, nu e vorba in special de Winamp sau de un anume program ci mi se intampla asa in nenumarate situatii, atunci cand trebuie sa apas pe un buton gen "Ok" , "Next", "Cancel" "Exit" etc sau "Sing In", "Sing out" in browser atunci cand vreau sa ma loghez/deloghez pe anumite site-uri (ex: Digi Storage).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate