Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Validare semnatura electronica la ANAF

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Marius19

Marius19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 09.12.2006
Incepand cu luna aceasta se primesc la administratiile fiscale declaratiile doar online.
M-am trezit tarziu Posted Image, am achizitionat online de pe siteul http://www.certisign.ro semnatura electronica, am primit kitul, am realizat procedurile descrise.
Aveti idee daca am trimis azi la anaf cererea pentru certificatul digital mi se poate valida aceasta in 2 zile (pana pe 25.01.2017 adica Posted Image ) ?

Edited by Marius19, 23 January 2017 - 14:50.


#2
draculescu

draculescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 06.04.2013

 Marius19, on 23 ianuarie 2017 - 14:32, said:

Incepand cu luna aceasta se primesc la administratiile fiscale declaratiile doar in format online.
M-am trezit tarziu Posted Image, am achizitionat online de pe siteul http://www.certisign.ro semnatura electronica, am primit kitul, am realizat procedurile descrise.
Aveti idee daca am trimis azi la anaf cererea pentru certificatul digital mi se poate valida aceasta in 2 zile (pana pe 25.01.2017 adica Posted Image ) ?

Declaratiile se mai primesc si pe hartie, pana-n februarie, cred.
Si nu trebuia sa cumperi certificatul ala de 200 lei, era suficient sa vorbesti cu contabila ta, ii dadeai imputernicire la notar si ea, cu un singur certificat, poate depune pentru sute de firme.

Edited by draculescu, 23 January 2017 - 14:40.


#3
Marius19

Marius19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 09.12.2006

 draculescu, on 23 ianuarie 2017 - 14:38, said:

Declaratiile se mai primesc si pe hartie, pana-n februarie, cred.
Si nu trebuia sa cumperi certificatul ala de 200 lei, era suficient sa vorbesti cu contabila ta, ii dadeai imputernicire la notar si ea, cu un singur certificat, poate depune pentru sute de firme.

Asa e, insa contabila (sic Posted Image) mea este fratele meu care locuieste la 400km distanta si vine f rar prin Bucuresti. Daca am inteles bine ar fi necesara prezenta lui la sediul ANAF de care sunt arondat pentru a depune declaratia 150 pentru semnatura digitala.

Edited by Marius19, 23 January 2017 - 14:49.


#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate pana pe 27 rezolvi:
http://www.mediafax....nuarie-16093638

#5
Marius19

Marius19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 09.12.2006

 Kokoshmare, on 23 ianuarie 2017 - 14:51, said:

Azi si maine e liber la bugetari deci slabe sanse

bad luck :((

 pasilla, on 23 ianuarie 2017 - 14:54, said:

Poate pana pe 27 rezolvi:
http://www.mediafax....nuarie-16093638

Sau noroc curat. :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate