Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Buget uriaș pentru Televiziunea Publică

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Ti-a venit factura de acum o luna. Taxa se scoate de la 1 febr.

#20
George78910

George78910

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 14.11.2016
S-a pus o lege si a fost eliminata taxa Radio-TV.

Edited by megafanro, 23 January 2017 - 16:33.


#21
ARPA

ARPA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 05.10.2013

View PostFly_85, on 23 ianuarie 2017 - 14:51, said:

acum nu stiu ce sa zic, nu stiu cati primeau inainte, dar niciodata n-am fost de acord cu eliminarea taxei. Iata rezultatul de azi prentu cei care se bucura de acei 5,6 lei, de care isi cumpara o bere in plus..
Astia 200 milioane de euro bugetul sunt din bani publici nu sunt din banii lui Dragnea ,Firea si restul cetei deci guzganul de acasa care zice am scapat de 4 lei pe luna plata abonament de fapt nu a scapat ,au fost adusi angajati de la A3 la tvr si proprii angajati tvr vor face pliscul mic ca PSD-ul nu le desfiinteaza joburile si vor pupa in cur cu spor guvernul psd ca in perioada Nastase .

#22
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Macar nu mai platim 4 lei.

Chiar si asa ma gandesc sa scap de contractul TV, nu ma uit la televizor nici daca ma platesti.

#23
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016
De ce nu au alocat mai multi bani pentru imbunatatirea conditiilor din penitenciare???

#24
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Ce legatura au cu televiziunea publica? Conteaza ca nu mai platim 4 lei si ca calitatea programelor TVR o sa creasca.
Cica o parte din suma merge spre plata datoriei.

#25
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postasset, on 23 ianuarie 2017 - 17:05, said:

... calitatea programelor TVR o sa creasca.
Bună asta! :lol: :lol: :lol:

#26
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Deh, asa ma gandeam si eu... dar am zis sa speram la o calitate mai buna.

Cred ca TVR RADIO SI TV este singura componenta a statului care nu ne-ar deranja sa fie privatizata...

#27
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Prin alte țări așa se face și e foarte bine. :)

Quote

Television New Zealand, Limited  more commonly referred to as TVNZ, is a government-owned national broadcaster broadcasting in New Zealand and parts of the Pacific region. Although the network identifies as a national, part-public broadcaster, it is fully commercially funded.

Din raportul lor pe 2016:

Quote

$12.7 million - TOTAL PROFIT
$326.1 million - TOTAL REVENUE
2.2 million per day - VIEWERS
707 - Employee count
Grila TVNZ 2 (televiziunea pentru tineri, că asta mă interesează, fiind în targetul lor): 5:08 - 5:18  . Dacă asta ar da TVR 2, chiar m-aș uita.

Dar, câți angajați are TVR? Ce grilă? Ce buget? Ce profit?

#28
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Un nou tun, o nouă furăciune. Welcome to Romania.

#29
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Aia fac si profit...

#30
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View Postasset, on 23 ianuarie 2017 - 16:52, said:

Macar nu mai platim 4 lei.

Chiar si asa ma gandesc sa scap de contractul TV, nu ma uit la televizor nici daca ma platesti.
Corect

#31
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

View Postasset, on 23 ianuarie 2017 - 16:52, said:

Macar nu mai platim 4 lei.

Chiar si asa ma gandesc sa scap de contractul TV, nu ma uit la televizor nici daca ma platesti.

ti se pare tie ca nu mai platesti, de fapt o sa dai mai mult din buzunar pentru ei, dar nu simti tu in mod direct !

#32
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
maine,poimaine o sa faca iar datorii.

#33
asset

asset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.01.2017
Pai suma asta nu acopera plata la toate alea, doar o parte...

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Buuun, acum au primit bani de la buget, scapa si de datorii... Acum e randul lor. Daca vor sa dovedeasca faptul ca isi merita numele de TV publica, trebuie rapid sa-si imbunatateasca  grila si calitatea programelor, sa restructureze sefii si sefuletii care se calca pe bataturi pe acolo, sa puna accent pe promovarea emisiunilior bune pe care le au (si sa schimbe impachetarea/bumperele groaznice pe care le au acum) etc. Eu personal le dau un an de zile. Daca in timpul asta nu se observa o imbunatatire, atunci jos cu tot managementul!

#35
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
E clar, banii sunt pentru acoperirea datoriilor, plus că unii se întorc la stat, iar alții se duc la datoriile către terți( "prietenii" care au făcut contracte păguboase pentru TVR).
   Nu uitați că și firmele care colectau bani pt TVR încasau baban pentru acest serviciu.

#36
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Pe acelasi subiect, desi e vorba de SRR

Quote

Membra a conducerii Radioului Public: Se afirma pe nedrept ca bugetul SRR a crescut. Nu am primit banii anuntati de Liviu Dragnea cand a initiat eliminarea taxelor


Consiliul de Administratie al Societatii Romane de Radiodifuziune (SRR) isi exprima nemultumirea fata de suma alocata societatii in proiectul de buget pentru anul 2017 si transmite ca se afirma "pe nedrept" ca radioul public a primit finantare cu 98% mai mare, potrivit News.ro.
"Se afirma pe nedrept ca bugetul SRR a crescut cu 98%. Bugetul a scazut de la 415 de milioane de lei la 383 de milioane. Suma alocata de la bugetul de stat a crescut, pentru ca a disparut taxa, dar nu am primit cele 420 de milioane anuntate si asumate de Liviu Dragnea atunci cand a initiat legea de eliminare a taxelor, intre care si cea radio-TV", a transmis Maria Toghina, membru al Consiliului de Administratie, pentru News.ro.
Societatea Romana de Radiodifuziune (SRR) primeste, potrivit noului proiect al bugetului de stat pentru 2017 al guvernului Grindeanu publicat vineri, 383 de milioane de lei.
Suma de 383 de milioane de lei alocata de la bugetul de stat, la Titlul 55 "Alte transferuri", va acoperi cheltuielile de functionare ale SRR, ce decurg din angajamente legale incheiate in anul 2017, precum si din angajamentele legale deja asumate, incheiate si/sau aflate in derulare, conform prevederilor legale.

Sursa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate