Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Microsoft Surface Phone

- - - - -
  • Please log in to reply
444 replies to this topic

#1
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008
Microsoft Surface Phone va fi lansat, se pare, in prima jumatate a acestui an,va fi disponibil in trei versiuni, ieftin, mediu si scump, iar pretul de achizitie va fi  intre 699-1100 USD, in functie de versiunea achizitionata.

Telefonul va avea carcasa metalica, marimea ecranului va fi de 5,7 inchi,versiunea 1 va avea 3GB RAM/32GB, versiunea 2 va avea 6GB RAM/128 GB si versiunea 3 8 GB RAM/500GB. Procesorul va fi

Qualcomm Snapdragon 835; chipset octa-core bazat pe tehnologia de 10nm,compus din 4 nuclee tactate la o frecvență de 2.45 GHz și alte 4 nuclee de 1.95 GHz.

Deocamdata nu se stiu alte date tehnice despre acest produs Microsoft cu exceptia faptului ca va rula ultima versiune a sistemului de operare Windows Mobile 10.

http://www.trustedre...s-price-rumours






Edited by dennis_2005, 21 January 2017 - 22:49.


#2
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Cam mare dupa gustul meu, zic pas.

#3
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

Quote

... va rula ultima versiune a sistemului de operare Windows Mobile 10.
Peste tot se banuia ca o sa ruleze versiunea de pc a lui windows 10, x86.
Daca era cum am zis eu sigur incercam sa-mi cumpar unul.
Asa... Nu are nimic special.

#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Vorbim despre Microsoft si telefoane mobile. Cand a fost asta ceva special?!
Poa' sa aiba oricat RAM si ocricati giga. Microsoft moare, traiasca...Nokia?

#5
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Smartphone fara waze si google maps = zero.

Intai asta trebuie sa rezolve inainte de orice altceva.

#6
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015

 Groot, on 21 ianuarie 2017 - 23:00, said:

Smartphone fara waze si google maps = zero.

Intai asta trebuie sa rezolve inainte de orice altceva.
Ai la dispoziție android. Nimeni nu te obligă să cumperi.

#7
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Evident ca nu ne obliga nimeni sa cumparam nimic.

Si apropo, exista iphone, ca asta folosesc de la nokia E72 incoace.

Deci relaxeaza-te, windows phone e un telefon extraordinar de bine proiectat, extrem de performant, tot repsectul meu pentru inginerii care au proiectat minunatia. In schimb divergentele cu google ii distrug. Nu se vor ridica in vecii vecilor peste 2% cota de piata pana nu se impaca cu google sa le dea aplicatii updatate la zi pentru WP.

Edited by Groot, 21 January 2017 - 23:19.


#8
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 Groot, on 21 ianuarie 2017 - 23:18, said:

Evident ca nu ne obliga nimeni sa cumparam nimic.

Si apropo, exista iphone, ca asta folosesc de la nokia E72 incoace.

Deci relaxeaza-te, windows phone e un telefon extraordinar de bine proiectat, extrem de performant, tot repsectul meu pentru inginerii care au proiectat minunatia. In schimb divergentele cu google ii distrug. Nu se vor ridica in vecii vecilor peste 2% cota de piata pana nu se impaca cu google sa le dea aplicatii updatate la zi pentru WP.

Ai dreptate.Degeaba ai un telefon foarte ok, din punct de vedere al constructiei si fiabilitatii daca nu oferi si aplicatiile pe care le are concurenta.

 Petrecristi, on 21 ianuarie 2017 - 22:55, said:

Peste tot se banuia ca o sa ruleze versiunea de pc a lui windows 10, x86.


Poate ca se va ajunge si la asa ceva.Deocamdata cred ca nici cei de la Microsoft nu stiu in acest moment ce va fi cu acest telefon, anul asta.

#9
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
tre'să n-ai ce face cu banii....
1000 parai o praştie
am prăştiuţă de 100 lei...dar n-o dau pe vindoz...

 Groot, on 21 ianuarie 2017 - 23:00, said:

Smartphone fara waze si google maps = zero.

Intai asta trebuie sa rezolve inainte de orice altceva.
şi blututh4...pentru carkit...altfel de ce-ţi iei tilifon????

#10
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,518
  • Înscris: 21.10.2009
W10 Mobile e mort. Prea putine aplicatii, nici macar cele de baza nu functioneaza cum trebuie.
Tot Androidul e cel mai OK... sau iOS pentru cei cu tendinte de cocalari... :P

Edited by lex2010, 22 January 2017 - 00:45.


#11
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

 dennis_2005, on 21 ianuarie 2017 - 22:48, said:

va fi disponibil in trei versiuni, ieftin, mediu si scump
degeaba, și mai degeaba, cel mai degeaba

#12
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Sa-l vedem, cam scump pentru bugetul meu dar nu se stie niciodata. Totusi cam mare ecranul pentru mine dar este bine ca se merge inainte cu W10mobile, cel mai bun sistem pentru mobile la ora actuala.

#13
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Dragilor, toata lumea stie ca moderatorii se culca devreme si se scoala tarziu dar:

- ar trebui sa avem 7 ani de acasa, dovada se face, printre altele, discutand civilizat.
-rubrica de versus este in alalta parte, eu spre exemplu nu-mi permit ecosistemul ihpone dar nu o sa ma vedeti niciodata pe aria ios postand ca "nu se merita"(sic).
- sursa citata este de toata jena, cu un minim de cunostinte recunoastem ca vorbim de zvonuri vechi de 1 an, daca surse precum trustedreview erau de incredere atunci iphone 7 ar fi fost tot un ecran, avea card si tinea bateria o saptamana, toti stim ca nu e cazul.
- cine este pasionat de tehnologie si citeste jurnalisti de incredere, stie deja ca surface phone nu este un phone, ca vorbim de sfarsitul 2017/ inceputul 2018, de w10 on arm, de un form factor total nou si alte chestii care caracterizeaza gama surface.
- produsele surface nu sunt si nici nu vor fi mainstream, desi au succes la vanzari (incepand cu surface pro3), nu sunt pentru noi.
- cand apare, daca nu ne place, e plina piata de telefoane, ba inca da si pe dinafara..................

Edited by bullterrorist, 22 January 2017 - 07:44.


#14
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.04.2015
Cu Windows 10 desktop pe el era de cumparat,asa......nu mersi.

#15
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Surface Phone nu va fi pentru oricine, va fi un device exclusivist destinat unui numar restrans de utilizatori.

Partea cea mai interesanta mi se pare Windows-ul x86 rulat pe un procesor ARM. In cazul in care va veni cu W10M, nu se va putea diferentia de un Lumia oarecare, si nu va avea succes.

#16
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 CGDBZ, on 22 ianuarie 2017 - 02:53, said:

Sa-l vedem, cam scump pentru bugetul meu dar nu se stie niciodata. Totusi cam mare ecranul pentru mine dar este bine ca se merge inainte cu W10mobile, cel mai bun sistem pentru mobile la ora actuala.

Daca vorbim de buget, majoritatea actualilor utilizatori de Lumia nu o sa-si cumpere Microsoft Surface Phone.Cu marimea ecranului ne invatam cu totii iar dupa ce te obisnuiesti cu o asemenea marime, nu ai mai vrea sa revii la ceva mai mic..

 jegmihai, on 22 ianuarie 2017 - 09:48, said:

Surface Phone nu va fi pentru oricine, va fi un device exclusivist destinat unui numar restrans de utilizatori.

Partea cea mai interesanta mi se pare Windows-ul x86 rulat pe un procesor ARM. In cazul in care va veni cu W10M, nu se va putea diferentia de un Lumia oarecare, si nu va avea succes.

Poate ca viitoarele versiuni ale lui WM10 suferind modificari in urma dezvoltarii acestui sistem de operare, nu vor mai putea fi rulate pe nicio versiune de Lumia.

#17
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,994
  • Înscris: 11.01.2011
Microsoft Surface Phone este deocamdata doar un zvon deci discutam despre cai verzi pe pereti . Stirea ca Microsoft Surface Phone ar veni in trei versiuni si ca pretul va fi de 699 / 1100$ este din aprilie 2016 si de atunci a cam trecut ceva timp  http://www.windowsce...ions-early-2017
Hai si eu cu un zvon : Microsoft lucreaza la un telefon (Surface !) pliabil !

[ https://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/larger/public/field/image/2017/01/samsung-foldable-smartphone.gif?itok=lW2DOT9N - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by chflorin, 22 January 2017 - 10:46.


#18
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015

 Groot, on 21 ianuarie 2017 - 23:18, said:

Evident ca nu ne obliga nimeni sa cumparam nimic.

Si apropo, exista iphone, ca asta folosesc de la nokia E72 incoace.

Deci relaxeaza-te, windows phone e un telefon extraordinar de bine proiectat, extrem de performant, tot repsectul meu pentru inginerii care au proiectat minunatia. In schimb divergentele cu google ii distrug. Nu se vor ridica in vecii vecilor peste 2% cota de piata pana nu se impaca cu google sa le dea aplicatii updatate la zi pentru WP.
Nu divergente, google refuză suportul pentru win 10 mobile. Oare de ce?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate